Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut
Może komuś się przyda taka informacja:

Miałem ostatnio okazję korzystać z Revoluta na Greckiej wyspie Santorini. Próbowałem kilkanaście różnych bankomatów, w różnych częściach wyspy i za każdym razem żądali prowizji za wypłatę gotówki (od 2,5 do 4 Euro). Nie wypłaciłem ani razu Smile 

Za to w odróżnieniu od Bułgarskiego wybrzeża bez problemu wszędzie płaciliśmy kartą...
Odpowiedz
Podobno Grecja i Chorwacja tak ma.
Właściciele bankomatów pobierają swoją prowizję niezależnie od wydawcy karty.
Ja jadąc do Grecji wypłacałem EUR na Słowacji, ale to już parę lat minęło.
Odpowiedz
Potwierdzam. W 2019 musialem doplacić 200 euro i ...już na 2 bankomacie skapitulowalem Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Trzy dni temu próbowałem wypłacić 200 euro na Krecie (bankomat ATM). Wyświetliło się pytanie czy zgadzam się na wypłatę z prowizją 2,5 euro. Odrzuciłem transakcję. Poszedłem do następnego też ATM tylko nie niebieski a czerwony (nie wiem czy się różni) tzn. wiem bo zamiast 2,50 pobrał mi 3,90 prowizji Smile
Odpowiedz
Revolut się rozpycha i reklamuje.
Podobno dzisiaj Revolut Bank ma ruszyć na Węgrzech, a w czwartek w kolejnym kraju w Zachodniej Europie. Do końca tygodnia bankowa oferta fintechu ma być dostępna w 15 krajach Unii Europejskiej, jak podaje serwis Cashless.
Może w tej 15 będzie też Bułgaria (?)
Revolut Bank oferuje swoim klientom karty kredytowe, a teraz wprowadza promocję dla tych, co w okresie od 27 września 2021 do 31 grudnia 2021 roku będą ubiegać się o zawarcie Umowy o Limit Kredytowy z Revolut Bank UAB i w tym okresie Umowę o Limit Kredytowy z Revolut Bank UAB. - cashback od każdej transakcji kartą.
Symboliczny bo 0,1-0,2%, ale zawsze.
Odpowiedz
Revo za każdy przelew w PLN pobiera będzie pobierał opłatę 4PLN.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(29-09-2021,06:32:51)Tamtam napisał(a): Revo za każdy przelew w PLN pobiera będzie pobierał opłatę 4PLN.

Skąd to info?
Revolut nic takiego nie zapowiadał, a bezpłatne przelewy lokalne to podstawa ich reklam.

Przydatna strona:
Pod poniższym linkiem jest lista krajów i banków których bankomaty nie pobierają dodatkowych opłat przy wypłatach kartą debetową Revolut
Tamże adres gdzie można zgłosić aktualizację do tej listy.
Jest jeden bank z BG który opłatę pobiera
Ciekawostka - na liście są dwa banki z Grecji wolne od opłat. Raczej lokalne, ale Bank of Chania działa np. na Krecie
Lista tutaj
Odpowiedz
Z maila:

You are receiving this email because you are a Revolut Ltd customer and have sent a transfer to Poland in PLN in the last 6 months.

Please be aware that from September 28, 2021, 4 PLN will be deducted from the amount received by your beneficiary on all transfers from xxx to Poland in PLN.

For example, if you send 500 PLN, your beneficiary will receive 496 PLN.

This is caused by a recent problem with one of our processing partners in Poland due to Brexit.

Please know that we are working to fix this problem as soon as possible.

We sincerely apologise for the inconvenience.

Thanks,
Team Revolut

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Czyli nie chodzi o przelew "from Poland to Poland" tylko "from xxx to Poland", dobrze rozumiem?
Odpowiedz
To jeszcze, dla rozjaśnienia sytuacji pytanie - masz konto Revolut zarejestrowane w Polsce, z PLN jako walutą podstawową czy za granicą np. z GBP/EUR/inne jako walutą podstawową?
Jeśli to pierwsze to wyglądałoby na to, że Revolut UAB nie pobiera opłat a Revolut Ltd pobiera.
Hint - "przejść do banku" czyli przenieść rachunek ze spółki do banku.
Jeśli to drugie to... zrozumiałe bo przelewy międzynarodowe w innych, równie egzotycznych jak PLN walutach są płatne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości