Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aquaparki w Bułgarii
#1
Zakładam wątek i liczę na Was.
Odpowiedz
#2
Aquapark Aquaplanet Primorsko
Obiekt ma wreszcie porządną stronę
http://aquaplanet.bg/bg/
Znajduje się na początku głównej ulicy 3 Mart. Dojazd z sąsiednich miejscowości busem aquaparku.
[Obrazek: 84fcc9e06c4847ce866bfc8ccb925d03.jpg]
Ten w Primorsko to jedyny bułgarski park z czterech odwiedzonych przeze mnie, w którym zauważalny jest problem dostępności opon do zjazdów. Prawdopodobnie jest ich za mało i każdy pilnuje swojej jak oka w głowie. Za to plusem jest to, że nie brakowało leżaków i miejsca w wodzie Smile
Nie jest zbyt rozległy i raczej dla początkujących aquafanów. W 2017 roku park został lekko zmodernizowany. Ta modernizacja to zapewne za sprawą otwierającej się konkurencji w Ravadinovo Dostawiono nowe zjeżdżalnie, w tym kapsułę z otwieraną podłogą dla starszych użytkowników parku.
[Obrazek: a7ced9f563c90023c8bef6177b9cfaa3.jpg][Obrazek: 0b5c210f7c8c62e5ccb0ba1268ae59c7.jpg]
Jak już człowiek dorwał sobie oponę to na szczęście kolejki do atrakcji nie były zbyt duże.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
Sunset Aquapark Pomorie
Sunset Aquapark to nowy obiekt - powstał na sezon 2016 roku. Znajduje się przy samym wjeździe do Pomorie patrząc od strony Burgas tzw. Nowe Pomorie
https://www.sunsetaquapark.bg/en
Dojazd darmowym shuttle-busem niestety tylko z różnych części Pomorie, z innych miejscowości komunikacja publiczna, a przystanek tuż pod hotelem Sunset Resort.
Nazwa parku to marka właśnie sąsiedniego kompleksu hotelowego Sunset Resort, ale mimo to goście hotelowi nie mają go w cenie noclegu, ale także za opłatą. I na szczęście, bo ludzi tu nie ma zbyt wiele. Wybieramy pobyt popołudniowy - od godziny 15:00 za odpłatnością 30 lv na głowę. I na ten park czas jest w zupełności wystarczający.
[Obrazek: 25bb5f5c8a450717ea71f19c7ea084ba.jpg]
Oprócz tego zamku skupiającego zjeżdżalnie dla starszych dzieci i dorosłych, są jeszcze dwa baseny z atrakcjami dla małych i średnich dzieci. A co najważniejsze rodzice też mogą skorzystać ze zjeżdżalni dla dzieci - co nigdzie wcześniej nie było możliwe. I jeśli jakieś dziecko bało się odważyć zjechać ze zjeżdżalni to rodzic nic nie mógł na to począć.. Masa zjeżdżalni, taka sama masa wolnych pontonów, zarówno pojedynczych, jak i podwójnych. Wejście po schodach komfortowe - jest kilka "klatek schodowych". Do żadnej ze zjeżdżalni nie ma więc kolejek, przy dwóch czy trzech zjeżdżalniach stoimy max.5 minut. Bardzo miła obsługa, natomiast ceny w barze... no niestety zawsze w takich miejscach jest drożej.
Duży plus za brak kolejek i sprawną organizację. Na szczęście też ilość parasoli odpowiednia bo inaczej cienia nie uświadczysz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Aqua Park Nessebar Paradise

Położony między Rawdą a Nessebarem - mapa

http://aquaparadise-bg.com/en

Pojemny parking, dowóz z okolicznych miejscowości darmowym busem. W godzinach szczytu kolejki do najciekawszych atrakcji. W określonych godzinach animacje i występy. W barach happy hour. Można zjeść a raczej trzeba (przy wejściu sprawdzanie toreb) w kilku "restauracjach" (kebab, pizza, naleśniki, spaghetti). Ceny raczej wysokie.

Atrakcje:

Surfing:


Kamikadze:


Space Jam:


Tsunami:


Rwąca rzeka:
Odpowiedz
#5
W Aquaparku w Nesseberze też byłam i to był mój pierwszy park wodny w Bułgarii. To co pamiętam to mega kolejki do dużych zjeżdżalni, a i odległość od zjezdzalni dziecięcych do atrakcji dla starszych dzieci i dorosłych była na tyle duża że właściwie przez cały półdniowy pobyt w parku nasza grupa była podzielona. Mamy z małymi szkrabami koczowały przy mini basenach, a tatusiowie ze starszyzną na wysokich zjeżdzalniach. Dzielenie się obowiązkami pilnowania małych dzieci na zjeżdżalni pomiędzy rodzicami było tutaj po prostu niemożliwe.
W następnym aquaparku było to rozwiązane już dużo, dużo lepiej...
Największy plus to rampa umieszczona niemal nad trasą Burgas-Słoneczny Brzeg. To potęguje wrazenia podczas zjazdu.
Odpowiedz
#6
Ja mam doświadczenia z dwóch Aquaparków w Bułgarii. Dwukrotnie w Złotych Piaskach Aquapolis w 2012 i 2016 roku i tu mam wspaniałe wspomnienia, przy obu pobytach ze znajomymi i dziećmi żadnego problemu ze zdobyciem kół dmuchanych zarówno jedno i dwuosobowych, powiem więcej, nawet przy dużym obłożeniu aquaparku był ich nadmiar i to jest bardzo istotne bo korzystanie ze zjeżdżalni odbywało się na bieżąco.
W 2013 byliśmy w Action w Słonecznym Brzegu i tu nigdy więcej nie wrócę, zmarnowany czas i pieniądze, totalny brak kół i mat do zjeżdżania, czekanie na nie po 20 minut, interwencja obsługi i odbieranie tych elementów po zjeździe i przekazywanie następnym osobom nie bardzo ratowało sytuację. Warto powiedzieć, że przez 3 godziny pobytu udało się nam zjechać raptem 4-5 razy. Totalna porażka. Nie wiem jak jest teraz po latach ale w tym roku na pewno przetestujemy Ravadinovo i może z racji pobytu Primorsko.
Odpowiedz
#7
A ja w tym roku mam w planach właśnie Aquapolis w Złotych Piaskach, przy okazji wakacji w Kranewie. A mój kolejny wpis w tym wątku miał być pochwałą Action w Sunny Beach. Jak widać to loteria ...
Odpowiedz
#8
(07-04-2019,21:27:36)myszabe napisał(a): A ja w tym roku mam w planach właśnie Aquapolis w Złotych Piaskach, przy okazji wakacji w Kranewie.  A mój kolejny wpis w tym wątku miał być pochwałą Action w Sunny Beach. Jak widać to loteria ...

Pisz Beata o Action, może się okazać że Aquapolis w tym roku Was zawiedzie, tak jak piszesz... loteria.
Dołączam kilka zdjęć z Aquapolis :

[Obrazek: IMG-7756.jpg]

[Obrazek: IMG-7755.jpg]

[Obrazek: IMG-7727.jpg]

[Obrazek: IMG-7719.jpg]

[Obrazek: IMG-7714.jpg]

[Obrazek: IMG-7708.jpg]

Tu akurat nie było tłumów ale zapewniam, że podczas poprzedniego pobytu była masa ludzi i dużo wycieczek grupowych z pobliskiej Kamchiji , muszę tylko poszukać fotki na zewnętrznym dysku.
Odpowiedz
#9
Natomiast jak my byliśmy 2 razy w Action to kół nie brakowało choć kolejki do głównych atrakcji nawet półgodzinne.
Odpowiedz
#10
ALBENA AQUAMANIA

Stosunkowo nowy aquapark, czysty i zadbany umiejscowiony zostal w lasku, dzieki temu  drzewa daja odrobine cienia.
Choc park jest stosunkowo nieduzy to raczej atrakcji nie zabraknie, szczegolnie dla dzieciakow.
Nasza 6 latka byla zachwycona.

Nikt nam przy wejsciu nie zagladal do toreb .
Ratownicy pilnuja porzadku a servis sprzatajacy dziala na biezaco
Duze przebieralnie i lazienki, jest mozliwosc wynajecia kluczyka do szafek.
Nie brakuje rowniez lezakow i parasoli a kola niezaleznie czy to pojedyncze, podwojne czy poczworne sa w dostarczajacej ilosci i to one raczej pietrzac sie czekaja na zjezdzajacych.
Podczas pobytu obsluga robi zdjecia ktore mozna zakupic przy wyjsciu z parku
Na terenie parku dziala gastronomia-typowy fasfood ( niekorzystalismy gdyz mielismy hotel za plotem i tam wracalismy na posilki, skuslilismy sie jedynie na cieple paczki-byly smaczne)

Aqupark nie doczekal sie jeszcze wlasnej strony

godziny otwarcia 10-18

ceny dorosly 35 leva ( po godz 14.00 27 lev)
dzieci 90-120 cm -16 leva -po godz 14.00 13 leva)
grupa 5 osobova 150 leva

https://www.youtube.com/watch?v=pyX_EaDnElk
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najpiękniejsze plaże w Bułgarii peter 113 127,515 12-06-2023,15:01:12
Ostatni post: ew-cia
Smile Freediving w Bułgarii. astorian 2 5,744 12-07-2017,15:10:01
Ostatni post: TomekT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości