Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUP nad Morzem Czarnym
#1
Dzień dobry! Wszystkie znaki na ziemi wskazują, że po kilkuletniej przerwie ponownie odwiedzimy wybrzeże Bułgarii. Nie mamy jeszcze skonkretyzowanych planów ale po poznaniu okolic Warny chcielibyśmy spędzić wakacje gdzies na południe od Burgas. Moze Czernomorec, moze Primorsko... Ale wracając do tematu, z racji ze kilka lat temu złapałem bakcyla na deskę SUP (deska, którą przemieszczamy sie stojąc i wiosłując) zabieram ją praktycznie na wszystkie wyjazdy nad wode. A co to za frajda pływać po znanych jak własną kieszeń akwenach?Stad deskę zabieraliśmy do Chorwacji i Wloch, gdzie jest to zabawa bardzo popularna. W przeciwieństwie do Baltyku nikt nie robil uwag czy zabranial pływania w rozsądnej odległości wzdłuż brzegu. Nawet wycieczki 5-7 kilometrowe nie stanowily specjalnego wyzwania, oczywiście odległość od brzegu wynosiła 100-200m.
Stad pytanie jak ratownicy Bułgarscy zapatrują sie na tego typu zabawki, czy popularne sa deski z wiosłem, ewentualnie moze jest jakiś użytkownik SUP i chciałby sie podzielić doświadczeniem. O martwych pradach wiem, ponadto plywam motorowka wiec wszelkie zasady bezpieczenstwa i zasad zachowania na wodzie mam opanowane.
A gdyby ktos z Was miał pytania co do sprzętu i porad w zakresie sup-a chetnie służę radą.
Odpowiedz
#2
W Sveti Vlas ludzie pływali tym po zatoce nawet kilkaset metrów od brzegu i nie zauważyłem by ktoś miał jakieś uwagi. Deski można było wypożyczyć na plaży obok stanowiska ratownika. A jakie uwagi robione są na Bałtyku?
Odpowiedz
#3
Doświadczenie nam z Ustronia Morskiego. Zawsze staram się zażegnywać niemile sytuacje i przed zanurzeniem supa w wodzie poszedlem "pogadac" z ratownikami zeby ich uprzedzic zeby nie denerwowali sie i dowiedziec sie na ile mogę sobie pozwolić. Niechetnie zgodzili sie na wyplyniecie max przed koniec falochronów. I ani deko więcej. Na przeplyniecie za falochronami na kolejny odcinek plaży nie bylo zgody. Od razu gwizdali, krzyczeli. Woec musiałem deskę pod pachę zabrać i przejść poza plaże miejska.
dziękuję za info o sytuacji w Bg- brzmi optymistycznie.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ryby w Morzu Czarnym orlinezze 66 88,589 10-08-2019,06:37:43
Ostatni post: bastek
Question Jakość/czystość wody w Morzu Czarnym frytowski 8 17,202 18-08-2016,21:27:58
Ostatni post: wojtekpl

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości