Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Winietki i opłaty na trasie 2020
#31
no i właśnie z tej mapy niewiele wynika. ta od e-myta jest ok, ale to nie ta bajka. jadę od str. Zwolenia do tej najbliższej niebieskiej kropki z lewej. z mapy wynika, że dalej jest bezpłatnie, ale nie chciał bym się naciąć. coś mi się obiło o uszy, że dodali coś do tych odcinków przy miastach, żeby za łatwo nie było. miałem już akcje z ich policją, zatrzymali mnie spory kawałek za Zwoleniem, na darmowej drodze i zażądali winietki. argumentowali, że skoro jechałem z Polski, to od Bańskiej musiałem "autostradą". rozmowa była długa i kwadratowa, z godzinę mi zmarnowali, ale udało mi się im w końcu wytłumaczyć, że istniej objazd przez Siłacz.
Odpowiedz
#32
przekotcur, masz mapę w pełnej skali: https://www.ndsas.sk/uploads/media/uvod/mapa_siete_spop_usek_2020.png
Wynika z niej, że się nic nie zmieniło w temacie Bańska-Zwoleń - bez winietki trzeba jechać przez Siłacz, tak jak planujesz. Zgraj sobie tę mapę na tel i pokaż w razie czego, że jechałeś tą cienką szarą nitką, która tam jest narysowana Big Grin
Odpowiedz
#33
Wszystko co "dodali" jest na tej mapie.
Są na tej samej stronie wymienione odcinki płatne.
Płatna R2 jest na zachód od węzła 66/16/R2, a ty tam nie jedziesz.
Ładnie to jest kolorami pokazane na mapy.cz
Odpowiedz
#34
ja tę trasę znam na pamięć. będę miał włączoną automapę z opcją zapisu ścieżki, także jakby co, to się wybronię. poza tym będzie zapis z kamery, kata starcza na kilka godzin, także załapie się cała trasa przez słowacje. problem polega na tym, że nawet na tym "powiększeniu" nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy ta kropka to jest skrzyżowanie na którym wjeżdżam z tej czarnej kreski i dalej jadę darmową, czy ta kropka jest dalej, za tym skrzyżowaniem i trzeba te kilkaset metrów przejechać po płatnej. zawsze można pojechać przez centrum, ale wolał bym nie.
Odpowiedz
#35
Ja zawsze robiłem "myk" ze stacją benzynową, później ślimak na drugą stronę i tak jak piszesz równolegle do super autostrady, mijam lotnisko. W automapie i google ustawiam na Zwoleń i "unikaj opłat" i na 4 razy jak jechałem było ok
Odpowiedz
#36
Przesadzasz z tym dzieleniem włosa na czworo.
Tam nie ma pułapek.
Z darmowej 66 wjeżdżasz na darmową 16.
Jeśli nie skręcisz na R2 to cały węzeł jest darmowy
Płatna jest tylko R2 co masz na tej stronie opisane, a na mapy.cz pokazane.
Odpowiedz
#37
@cofee: znam tą stacje, jeździmy w ten sam sposób Smile . jechałem tak kilkanaście razy i nic, a końcu mnie zatrzymali i próbowali wyłudzić mandat i to na bezpłatnym odcinku, spory kawałek za Zwoleniem. mam pewne obawy, nie jeździłem tamtędy kilka lat, wiem, że dodawali jakieś odcinki jako płatne, teraz problem z covidem, nie ma pieniędzy, to miski będą na kase łase jeszcze bardziej niż zwykle. nie muszę chyba mówić, że nas tam mocno nie lubią, zwłaszcza po tych ekscesach na Orawie z 2018r
Odpowiedz
#38
No to jak tak to według tej mapki to ten odcinek trasy jest na starych zasadach
Odpowiedz
#39
o to  chodzi, dzięki.
Odpowiedz
#40
Jako, że wątek z 2019 r. jest (słusznie) zamknięty, to zacytuję z niego fragment wymiany myśli, do którego nastąpił właśnie "ciąg dalszy":

Cytat:@Raphael
Czy po wjeździe do Bułgarii mostem z Giurgiu do Ruse trzeba od razu kupować bułgarską winietę? Czy może wjeżdżamy do obszaru bezwinietkowego (miasto) i winieta będzie potrzebna dopiero opuszczając Ruse w stronę morza?
@Tosho
Winietki obowiązują po za miastami
@Raphael
Tak, to wiem. Ale czy między granicą (mostem) nie ma kawałka, który wypada poza miastem?
@Tosho
Nie
@Tamtam
Jak jechałem w te wakacje to przy zjeździe po stronie Bułgarskiej stali panowie w kamizelkach z napisami służby pobierającej opłatę za autostrady, zatrzymywali każdy samochód i pytali się czy masz kupiona winietkę.

Coś mnie podkusiło i napisałem zapytanie na info@bgtoll.bg:

Do I need to have the Bulgarian vignette to travel by car from Romania over the Giurgiu-Ruse bridge to the city center of Ruse (and from city centre of Ruse through the bridge to Romania)?

otrzymałem poniższą odpowiedź:
We would like to inform you that vignette tax must be paid for the specified road section.

Powiedzcie proszę - pytanie kieruję szczególnie do forumowych Bułgarów - czy urzędnik BGtoll wkleił sobie ten tekst skądś, bo bezrefleksyjnie wkleja go wszystkim, czy faktycznie na przejechanie tego kawałka drogi potrzebuję mieć winietę? Całość, wedle mojej i nie tylko mojej wiedzy, przebiega przez miasto.

W tym roku w ostatnim dniu ważności winiety chciałem dojechać znad morza na nocleg do Ruse i następnego dnia, bladym świtem przekroczyć granicę i wjechać do Rumunii - nie uśmiecha mi się płacić 30 leva zamiast 15 z powodu 10 km asfaltu.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Winietki i opłaty na trasie 2024 Raphael 14 265 05-04-2024,09:13:31
Ostatni post: bateniki
  Stacje ładowania EV na trasie do BG Slavekk 7 60 18-12-2023,12:45:18
Ostatni post: Marek999
  Winietki i opłaty na trasie 2023 dżek 44 870 09-10-2023,20:37:33
Ostatni post: lubelak
  Noclegownia - polecane miejsca na trasie Wawo 206 185,130 25-09-2023,12:36:37
Ostatni post: ew-cia
Brick Aktualne utrudnienia i remonty na trasie Wawo 577 412,661 17-08-2023,23:20:50
Ostatni post: lubelak
  Winietki i opłaty na trasie 2022 dżek 24 598 04-08-2022,09:23:14
Ostatni post: mahony
  Winietki i opłaty na trasie 2021 dżek 30 10,492 15-03-2022,21:22:20
Ostatni post: wojak999
  Popas, czyli gdzie dobrze się posilić na trasie Wawo 164 205,831 04-07-2021,21:43:36
Ostatni post: igi123
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2020] lubelak 329 119,040 03-12-2020,00:45:34
Ostatni post: bateniki
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2020] grzechodg 168 72,463 12-11-2020,21:07:16
Ostatni post: Bulgarius

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości