Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COVID - 19 Koronawirus w Bułgarii
jest jakieś info, kiedy bułgaria przymierza się do otwarcia granic? bo miałem sobie wypoczywać w maju, ale mi już lot 'tam' odwołali, a powrotnego jeszcze nie, bo po 15 maja. jak nie przedłużą to będzie zabawnie z odzyskiwaniem kasy, zamianą na voucher, przebukowaniem całego biletu, a nie tylko pierwszej połowy 'tam', bo przy rozpatrywaniu reklamacji na korzyść klienta logika nie ma nic do rzeczy, że polecieć, i owszem, nie mogłem, ale przecież nikt mi nie zabraniał wrócić Wink będę chciał oczywiście przebukować na inny termin (na podjęcie decyzji co dalej mam rok od daty wylotu i od tego momentu kolejny rok na zrealizowanie przelotów), bo w takiej miłej cenie 357 w obie strony lotu raczej nie znajdę, a do tego przy przebukowaniu na tej samej trasie, przy zakupie następnego biletu LOT daje 30% zniżki. jak dla mnie najbardziej opłacalna opcja
Odpowiedz
edit: maila właśnie dostałem w sprawie drugiego lotu. temat wyjaśniony.
"W związku z obecną sytuacją na międzynarodowych rynkach lotniczych oraz mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych Pasażerów, Zarząd PLL LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych LOT do 31 maja 2020. Tym samym Twój rejs został odwołany."
Odpowiedz
A my cały czas mamy nadzieję na otwarcie granic. Może w lipcu uda się nam wyjechać.
Odpowiedz
(30-04-2020,21:30:27)daro napisał(a): Dżek gratulacje za szacun jaki masz na forum, gdy ja napisałem to samo kilka dni temu 2 aktywistów zarzuciło mi bezsensowną dyskusje i ogólnie brak rozumu a tu proszę piszesz Ty i cisza jak makiem zasiał, jak ty to robisz?
ja już tylko biernie korzystam z informacji na forum, pozdrawiam

Wydaje mi się, że pijesz (m.in.) do mnie.
Więc niepotrzebnie się unosisz. Nie napisaliśmy Ci nic strasznego, tylko żebyś się zastanowił czy to co mówią media na pewno warto brać na poważnie.
Minister jednego dnia mówi, że noszenie maseczek to śmiech na sali, miesiąc później za ich nie noszenie możesz dostać mandat.
Zachorowania cały czas są na tym samym poziomie, ale 1,5 miesiąca temu nie można było pójść do sklepu po pralkę albo buty czy posłać dziecka do przedszkola, teraz już można.
Po prostu: moim zdaniem coś tu jest nie tak.

Jeżeli nie chcesz nie rezerwuj wakacji, albo odwołaj już zarezerwowane.
Jeżeli chcesz to rezerwuj albo poczekaj z odwoływaniem.

Jeżeli odebrałeś to osobiście, jako atak to przepraszam, nie taki był mój cel.
Zwykła dyskusja: ja uważam że coś tu śmierdzi, Ty uważasz że jest OK.
Każdy z nas ma do tego prawo, przynajmniej na razie, według obecnie obowiązujących przepisów.
Odpowiedz
ze strony www.varna24.bg (tłumaczone przez Google)

Zarządzeniem wydanym dzisiaj, 1 maja, minister zdrowia Kiril Ananiev nakazał burmistrzom gmin i wojewodom stworzyć organizację niezbędną do odwiedzania obywateli we wszystkich parkach narodowych, parkach przyrody, górach i innych wyznaczonych miejscach ze środowiskiem parkowym poza osadami. miejsca na terenie gmin, bez korzystania z transportu publicznego, wind i wizyt w chatkach i miejscach turystycznych.
Zamówienie jest rezultatem spotkania, które odbyło się dziś wcześniej między premierem a członkami rządu z Komendą Narodową. Podczas spotkania omawiano środki epidemiczne związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19


Obowiązkowe noszenie masek lub innego sprzętu ochronnego w otwartych miejscach publicznych jest zniesione. Decyzja zapadła po spotkaniu premiera z członkami rządu z Komendą Narodową, podczas którego omawiano środki anty epidemiczne dotyczące rozprzestrzeniania się COVID-19.

Minister zdrowia Kiril Ananiev wydał dekret uchylający obowiązkowe noszenie masek i innego sprzętu ochronnego w otwartych miejscach publicznych.

W zarządzeniu stwierdza się: „Wszystkie osoby w miejscach publicznych (w tym w parkach, na ulicach, przystankach autobusowych) są zobowiązane do przestrzegania wymogu dystansu społecznego i wszelkich środków zapobiegających epidemii oraz, w razie potrzeby, do skontaktowania się z innymi osobami. nosić maskę na twarz lub inną osłonę nosa i ust. ”
Odpowiedz
Ciekawe jak sie to wszystko rozwinie. Szwecja - co ma duzo mniejsze ograniczenia mowi zeby sie nastawiac na urlop w domu a kraje z olbrzymimi ograniczeniami jak Bulgaria mowia ze bedzie urlop... hmmm
Odpowiedz
Ja już raczej nie myślę o zagranicznych wakacjach z rodziną .
Może jakieś krótkie wypady w PL .
Jeszcze jeden pomysł chodzi mi po głowie , samotny wypad do Sofii i dalej w góry .
Na razie cichosza .
 
------------------------------------------------------------------------------------
BL Wink  2006 , 2008 , 2011 , 2016 , 2018 , 2019 , 2021 ...
Odpowiedz
Dzisiaj taki pan doktor wytlumaczyl sensownie dlaczego w Bułgarii jest tak malo zmarlych na corona virus.
Przyczyna bardzo prozaiczna jest. W Bułgarii średnia dlugośc życia np. dla mężczyzni to 71 lat, a w takiej Italii pólnocnej to już ...79! A virus glównie atakuje ciężko ludzy powyżej lat 75.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
No Wlosi to podobno najstarszy narod w Europie, tzn duzo starszych wlasnie.

Bloomberg wlasnie podalo ze pandemia moze potrwac 2 lata albo az 2/3 populacji bedzie uodporniona.
Odpowiedz
Zaktualizowana informacja o przepisach stanu wyjątkowego w BG w związku z pandemią.

AKTUALIZACJA.

W kolejnych zarządzeniach Ministra zdrowia z 1 i 3 maja:
- uchylono zakaz korzystania z parków, ogrodów miejskich i plaż, rezerwatów przyrody, parków narodowych itp.;
- zezwolono na otwarcie zewnętrznych powierzchni (ogródki, tarasy itp.) w obiektach gastronomicznych przy zachowaniu 2,5 metra odległości między stolikami;
- zaniesiono nakaz używania maseczek ochronnych na otwartych przestrzeniach publicznych (w obiektach zamkniętych np. sklepy dalej obowiązują;
- wznawiają działalność baseny i kompleksy pływackie (ale nie parki wodne);
- po 6 maja (Dzień Armii - święto państwowe) PRAWDOPODOBNIE zostanie wznowione swobodne przemieszczanie się pod drogach między miastami (likwidacja punktów kontrolnych na rogatkach miast).
Pozostałe zakazy i ograniczenia pozostają bez zmian.

Tytułem uporządkowania i usystematyzowania informacji nt. koronawirusa w Bułgarii.

13.03.2020 Parlament Bułgarii podjął decyzję o wprowadzeniu na terenie Bułgarii stanu wyjątkowego na okres od 15.03 do 13.05. 2020 z możliwością jego przedłużenia.

Najpewniejszym źródłem OFICJALNYCH informacji jest rządowy portal informacyjny https://coronavirus.bg/bg/

Strona jest wyłącznie po bułgarsku (ale "wujek Google" całkiem nieźle radzi sobie z tłumaczeniem na polski) i zawiera stale aktualizowane informacje:

- statystki dot. zakażeń, ofiar, osób w kwarantannie i wyleczonych i bieżące informacje https://coronavirus.bg/bg/news

- wykaz obowiązujących zakazów i ograniczeń wynikających z obowiązującego stanu wyjątkowego https://coronavirus.bg/bg/merki/ogranichitelni-merki

- akty normatywne https://coronavirus.bg/bg/dokumenti/normativni-aktove

- zarządzenia organów władzy państwowych https://coronavirus.bg/bg/25

Najważniejsze zakazy i zalecenia dotyczą:

- zamknięcia obiektów rozrywkowych i gastronomicznych (kluby, dyskoteki, restauracje, kawiarnie itp.), w tym również w centrach handlowych. Gastronomia może prowadzić sprzedaż na wynos lub z dostawą do domu;

- w centrach handlowych mogą działać jedynie banki, firmy ubezpieczeniowe, sklepy spożywcze i apteki;

- zamknięcia szkół, przedszkoli, żłobków itp.

- odwołania wszelkich imprez masowych i zamknięcia kin, teatrów i innych obiektów kulturalnych i sportowych;

- zakaz wjazdu przez obywateli państw trzecich przez wszystkie przejścia graniczne lądowe, morskie i lotnicze, a szczególnymi restrykcjami w tym zakresie objęte zostały osoby z państw UE (Schengen), w których występują największe ogniska koronawirusa niezależnie od ich obywatelstwa (m.in. Włoch, Hiszpanii);

- do 13 maja całkowicie wstrzymana została wszelka turystyka wyjazdowa z Bułgarii i przyjazdowa do Bułgarii, a infrastruktura hotelowa i wypoczynkowa na terytorium Bułgarii pozostaje zamknięta zarówno dla obywateli bułgarskich, jak i cudzoziemców;

- swobodny wjazd i wyjazd z miast wojewódzkich w Bułgarii został ograniczony do niezbędnych przypadków (praca, sytuacje losowe i zdrowotne) udokumentowanych specjalną deklaracją, która jest rygorystycznie sprawdzana, na wjazdach i wyjazdach z miast zostały utworzone stałe posterunki policyjne.

W związku z tym, że zostałem "uziemiony" w Bułgarii co najmniej do 13 maja, w miarę możliwości będę się starał aktualizować w tym wątku informację o sytuacji w Bułgarii, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki turystyczno-wypoczynkowej.

Jeśli kogoś interesują na bieżąco aktualizowane szczegółowe statystyki dot. koronawirusa w BG (m.in. ilość przypadków w poszczególnych regionach BG to może znaleźć je tutaj:

https://esribulgaria.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/d501647b37654f00a3ec62d48e55ba69


Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick zamieszkac w Bułgarii duszek53@gmail.com 7 3,755 12-12-2020,03:07:56
Ostatni post: jacky6
  TRADYCJE I ZWYCZAJE W BUŁGARII arka 86 92,435 14-11-2020,21:49:26
Ostatni post: aekzal
  Zameldowanie w Bułgarii arts 6 6,543 29-06-2019,14:06:10
Ostatni post: sproket
  Praca w Bułgarii olivicki 2 5,370 30-04-2019,11:27:17
Ostatni post: temma
  GPS w Bułgarii Serdeczna 4 6,807 14-12-2017,22:44:31
Ostatni post: dżek
  Lawenda i słoneczniki w Bułgarii - gdzie? marcinsss 16 19,646 14-07-2017,10:37:46
Ostatni post: marcinsss
  Luźne pogawędki o Bułgarii :) sproket 135 114,838 18-06-2017,19:47:37
Ostatni post: sproket
  Czy z Bułgarii mozna wywozić muszle? astorian 2 19,101 28-05-2017,12:27:19
Ostatni post: napoleon
Smile Przekonaj mnie czyli pierwszy wyjazd do Bułgarii ! golibroda 93 50,075 18-01-2017,00:05:14
Ostatni post: golibroda
  Elenite i palmy w Bułgarii galin88 41 40,287 28-09-2016,16:23:07
Ostatni post: teresa

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości