Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szczyt Musała 2925 m. - Връх Мусала 2925 м. Riła region.
dobra to pogadamy jak wrócisz, mapę zakupiłem, przewodnik Bezdroży też - teraz czas na przygotowania; muszę się zorientować czy schroniska będą czynne i czy można się tam posilić
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
(15-08-2016,13:05:51)peter napisał(a): dobra to pogadamy jak wrócisz, mapę zakupiłem, przewodnik Bezdroży też - teraz czas na przygotowania; muszę się zorientować czy schroniska będą czynne i czy można się tam posilić

Będą! Jak zawsze! Nie ma czym się przejmować! Na Musale byl tam jakiś wyszynk z piwem ale żarcia bym wziął cosik z sobą do plecaka! Słonina swojej roboty +czekolada rullez!!!
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
16-17.lipca bylam w Borowcu. Mgla nad gorami niska i gesta jak w listopadzie. Ponuro i zimno. Temperatura 12- 14 st. Lodowaty porywisty wiatr.Z wyciagu wysiadali w czapkach i zimowych kurtkach. Mial byc wypad dla ochlody, ale bez przesady Smile
Odpowiedz
(14-08-2016,11:04:29)peter napisał(a): Słuchajcie - jak z pogodą w październiku w Rile ? Arka ty byłeś zdaje się w listopadzie i odpuściłeś. Orlin, Bate ? Ciągle waham się czy z młodym w październiku uderzyć na Riłę\Piryn czy do Strandzy

Ja na Musała byłem raz w życiu latem. wyciągiem z Borovetz, póżniej spaliśmy pod szczytem w schronisku i następnego dnia wróciliśmy na piechotę z drugiej strony. Pamietam , że w nocy wychodziłem i było koło 0 stopni, a był to chyba Sierpień. Pażdzierik nie jest najlepszym sezonem na włażenie na 3000m moim skromnym zdaniem
Odpowiedz
Zawsze spróbować warto Smile
Jedno jest pewne-do schroniska dotrzemeSmile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Dzisiaj sipnal pierwszy śnieg w tym roku!

https://www.24chasa.bg/novini/article/5718541
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
jako, że kamera na Musale zastrajkowała od pewnego czasu - to można spojrzeć w góry z Jastrebec

jeszcze 2 miesiące... jak żyć
ks. Tischner
Odpowiedz
Piotrek pozostają mniejsze zdobycze no i oczywiście kąpiele termalne, na stare lata jak znalazł.
Szykuj się na maja. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
arek - w maju to właśnie jest sporo śniegu

poczytałem trochę relacji na forach górskich i na Musałę w maju to bym się nie wybrał
ks. Tischner
Odpowiedz
No i masz Ci.
Piotrek wszystko się zgadza, tylko czy w twoim terminie nie będzie śniegu?
Myślę o wrześniu ewentualnie czerwiec. Jeszcze zobaczę jak to będzie wyglądało.
Możliwe że moje plany mocno ulegną korekcie ale czas pokaże.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości