Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranzyt do BG - info covidove
Dzięki za info. My będziemy przez Węgry jechać 14.08.
Chcę jechać Svidnik i Trebisov na SK-HU Pacin ale potem na Tokaj-Nireghaze-Debreczycz i stare przejście graniczne w Oradei.

Nie jadę na Satu-Mare bo będzie to już wieczór i noc a droga wydaje się kręta i bardziej boczna a trasę na Debreczyn, Oradea jest bardzo fajna i prosta.

A z Oradei najprawdopodobniej klasyka czyli na Kluż-Napoka, Sebes, Sybin, przez góry i na A1 w kierunku Bukaresztu i pewnie przejścia Giurgiu/Ruse.
Jechałem niedawno przez Węgry. Na stacji nikogo w maseczce nie widziałem. Burza w szklance wody!
Od wczoraj wieczora jesteśmy w Słonecznym Brzegu, granice poszły bez żadnego problemu, Słowacja i Węgry pusto, na Rumuńskiej miła Pani paszporty przeglądnęła i powiedziała z uśmiechem 'Do widzenia', na moście Giurgiu/Ruse kolejka na 5 aut, dałem dokumenty - Rumun przeglądnął i zaraz oddał, Bułgar pomachał na pożegnanie.
Potwierdzam że wszelkie covidowe ograniczenia są średnio realizowane - nikt nas nawet o szczepienia/wyniki testów nie spytał.
(09-08-2021,14:14:34)dżek napisał(a): Jechałem niedawno przez Węgry. Na stacji nikogo w maseczce nie widziałem. Burza w szklance wody!

Bo nie muszą jej nosić, choć mi się zdarzało widzieć MŁODYCH Węgrów, którzy w parku mieli założone dwie (!) maseczki...

Niestety, ale w tym temacie podstawowa rada to taka, aby nie czytać stron z końcówką GOV, bo nie po raz pierwszy wprowadzają w błąd. Nie wiem czy to kwestia "dobrej zmiany" czy w MSZ zawsze pracowali partacze, ale od ponad miesiąca mają u siebie błędne lub nieprecyzyjne informacje i im to zwisa. Nie tylko zresztą dotyczcy to Węgier, w przypadku opisu np. wjazdu do Czech także są bzdury. Jakoś ambasada węgierska potrafiła u siebie napisać wyczerpująco o co chodzi...
https://wiadomosci.wp.pl/slask/slaskie-zamkniete-przejscie-graniczne-w-zwardoniu-winni-slowacy-6670352859879936a
Słowacy zamknęli przejście na ekspresówce w Zwardoniu, jest objazd

Wysłane przy użyciu Tapatalka
A tak konkretnie to zamknęli odcinek autostrady D3, a nie samo przejście.
Jesteśmy od poniedziałku w Bułgarii. Przejazd przez SK przez Barwinek, Trebisov Slov. Nove Mesto. Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy ma się trzymać korytarzy, może wstąpić do sklepów czy zjeść obiad itp., to warto zarejestrować się na https://korona.gov.sk/en/ehranica/. W formularzy nie trzeba podawać już miejsca docelowego, a jeżeli ma się paszport kowidowy to rejestracja jest ważna 6 miesięcy. Dzieci 12-18 lat są rejestrowane jako dzieci i paszport ani test nie jest potrzebny. W praktyce Słowackie służby nie są zbytnio zainteresowane sprawdzaniem czy te formalności zostały dopełnione.
Granica HU/RO - Vallaj - Urziceni - ok. 30 minut. Droga Carei - Tasnad pięknie wyremontowana. Dalej, z Tasnad w kierunku Zalau dziury połatane, stan OK. Ruch samochodowy w Rumunii jak zwykle duży a może nawet jeszcze większy Wink. Obwodnica Bukaresztu z północy na południe ok 1 godziny (normalne korki). Most na Dunaju w poniedziałek przed południem z marszu.
Na granicy RO/BG w Ruse padło pytanie o testy lub paszporty kowidowe. Jest trochę "naszych" na miejscu, więcej niż rok temu, ale mniej niż 2 czy 3 lata temu.
Minął tydzień i dziennie mamy w BG już prawie dwa razy więcej przypadków bo 782 wczoraj, 18 zmarło...
Oni na pewno ruszyli już z 4 falą.
Najwięcej zachorowań jest w Rosji, a najwięcej ruskich jest w Śv Vlas w sobotę i niedziele była hurtowa dostawa nowych ruskich co automatycznie przekłada się na wzrost zachorowań. W tej mieścinie jest chyba więcej ruskich niż rodowitych Bułgarów.
Mówisz o Rosjanach?


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rainbow DOJAZD 2022 - info covidowe ikusia33 26 554 18-07-2022,00:23:32
Ostatni post: lubelak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości