Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranzyt do BG - info covidove
24.08.2021 wjeżdżałem do Bułgarii od strony Macedonii. Pani "doktor" kazała wypełnić deklarację. Powiedziałem że tranzyt i że zaszczepiony to i ona i celnik kazali jechać. Przy wyjeździe nikogo nic nie interesowało. Jest luz.
A co to niby za deklaracja miała być?
Nie wiem, bo w końcu mi jej nie dała bo powiedziałem, że tranzyt. Ale jak w czerwcu leciałem do BG to też wypełnialiśmy jakieś info covidowe, chyba w jakim hotelu będziemy i nr tel itp.
Ale to dotyczyło tylko lotów, na granicach lądowych nie ma tego od dawna. Ci pogranicznicy to czasem mają narąbane w głowie.
Pogranicznik zapytał mnie czy mam deklarację covid i cofnął mnie 10 metrów przed przejście do Pani "doktor" żeby ją wypełnić. Jak powiedziałem jej że jestem szczepiony i jadę tranzytem to napisała mi po bułgarsku tranzyt na karteczce i kazała jechać. Dałem karteczkę celnikowi powiedziałem że jestem zaszczepiony i kazał jechać. Więc nie widziałem na oczy deklaracji.
(29-08-2021,16:35:58)Pudelek napisał(a): Ale to dotyczyło tylko lotów, na granicach lądowych nie ma tego od dawna. Ci pogranicznicy to czasem mają narąbane w głowie.

Na początku sierpnia leciałam samolotem do Bg i niczego nie wypelnialam. Na lotnisku w Burgas sprawdzane były certyfikaty covidowe. Może jak ktoś nie miał certyfikatu to coś wypełniał, ale tego nie wiem.
Drodzy - wracał ktoś ostatnio do PL przez Rumunię ? Jak sytuacja na granicach ?

Planujemy powrót w piątek i zastanawiamy się jak sytuacja wygląda (my z mężem zaszczepieni, ale nasi przyjaciele NIE i bez testów).

Coś czytałam że TIRowcy protestują i są korki ... Wie ktoś coś ?
Czy jest wymóg robienia testów na tranzytowy powrót ?
(01-09-2021,18:57:41)fisher napisał(a): Drodzy - wracał ktoś ostatnio do PL przez Rumunię ? Jak sytuacja na granicach ?

Planujemy powrót w piątek i zastanawiamy się jak sytuacja wygląda (my z mężem zaszczepieni, ale nasi przyjaciele NIE i bez testów).

Coś czytałam że TIRowcy protestują i są korki ... Wie ktoś coś ?
Czy jest wymóg robienia testów na tranzytowy powrót ?

Jestesmy w drodze. 1 września na granicy BG/RO Ruse byliśmy ok. 14 - czas przejazdu od ronda w Ruse do przejścia po stronie rumuńskiej ok. 1 godziny. Sptawdzano paszport + certyfikat.
Jeżeli jesteśmy na terenie UE i wracamy do miejsca zamieszkania, jedziemy tranzytem, czyli nie powinno być żadnych covidowych problemów na granicy z testami, certyfikatami itp

Wysłane przy użyciu Tapatalka
To coś się zmieniło, bo przecież od obywateli RP Rumuni nie wymagali paszportów covidowych (strefa zielona). Zdaje się, że Bułgaria weszła na żółtą listę.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rainbow DOJAZD 2022 - info covidowe ikusia33 21 425 17-05-2022,00:46:04
Ostatni post: lubelak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości