Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FAQ Przeczytaj zanim zapytasz.
#1
Exclamation 
FAQ -  najczęściej zadawane pytania.LOGOWANIE I REJESTRACJA.

1. Problemy z rejestracją.
Rejestrując się na forum jednocześnie zgadzasz się z jego regulaminem, następnie podajesz nick, wpisujesz dwukrotnie hasło i podajesz adres e-mailowy na który dostaniesz link, którego kliknięcie dokończy proces rejestracji. Wpisujesz kod captcha z obrazka powyżej i odpowiadasz na proste pytanie typu „ile to jest 2x2”.

2. Problemy z logowaniem.
Aby się zalogować na forum wymagana jest najpierw rejestracja. Tylko zarejestrowany użytkownik może się zalogować. Może również nie tylko czytać ale także pisać posty.

3. Problem z zapomnianym hasłem.
Jeżeli zapomniałeś hasła możesz je uzyskać poprzez kliknięcie w łącze „Nie pamiętam hasła”. Na adres mailowy dostaniesz link służące do resetowania starego hasła. 

4. Problem z automatycznym wylogowywaniem.
Prawdopodobnie masz zaznaczoną opcję „zapamiętaj mnie”, którą zaznaczyłeś podczas logowania.

USTAWIENIA UŻYTKOWNIKÓW FORUM

5. Jak zmienić moje ustawienia na forum?
Należy wejść w panel użytkownika następnie w zakładkę edytuj profil i można tam zmieniać ustawienia swojego profilu, tzn. hasło, avatar, lokalizację itp.

6. Co to jest ranga użytkownika?
Poprzez stałą obecność na forum, pisanie postów Twoja ranga użytkownika ulega ciągłemu zwiększaniu.

7. Jak zmienić avatar?
W panelu użytkownika kliknij na „zmień avatar”, następnie wybierz obrazek z dysku komputera klikając na przycisk „przeglądaj”. Maksymalne wymiary awatara to 150x150 pikseli. Maksymalny rozmiar awatara to 100 KB.

8. Jak zmienić sygnaturę?
Sygnatura to Twój stały podpis pod postami. Możesz ją dodać albo zmienić w panelu użytkownika klikając w przycisk „zmień sygnaturę”

FUNKCJONOWANIE FORUM


9. Jak utworzyć nowy wątek?
W interesującym Cię dziale klikasz na przycisk „Napisz wątek” i następnie wpisujesz jego tytuł w polu „Temat”. Następnie wpisujesz treść wiadomości. Pamiętaj o niepowielaniu istniejących już wątków gdyż może się to zakończyć usunięciem nowego wątku poprzez moderatora tego działu.

10. Jak edytować post?
Możesz edytować jedynie własne posty ale tylko 30 minut od momentu napisania klikając w przycisk „edytuj” pod napisanym postem.

11. Jak usunąć post?
Możesz usuwać tylko własne posty klikając w przycisk „usuń” pod napisanym postem. Usunięcie nie jest trwałe – moderatorzy i administratorzy mogą Twój post przywrócić.

12. Dlaczego dostałem ostrzeżenie?
Za nieprzestrzeganie regulaminu forum czyli spamowanie, dodawanie ogłoszeń reklamowych używanie wulgaryzmów moderator może udzielić Ci ostrzeżenia.

13. Jak dodać nową ankietę?
W interesującym Cię dziale musisz utworzyć nowy wątek – przycisk „Nowy wątek” następnie na dole strony zaznaczasz „chcę dodać ankietę” z odpowiednią liczbą odpowiedzi.

14. Jak działa system reputacji?
W okienku każdego użytkownika wyświetlany jest system reputacji. Możesz przyznawać punkty dodatnie lub ujemne. Punkty przyznajesz za adekwatne działania, posty, zaangażowanie na forum.

15. Jak poinformować administrację/moderację forum o niezgodnych z regulaminem forum działaniach jego użytkowników?
Przy poście danego użytkownika możesz kliknąć w przycisk „zgłoś” i poinformować moderatora o: łamaniach zasad forum, spamowaniu, użyciu postu w niewłaściwym dziale i każdym innym powodzie

16. Jak wstawić zdjęcie na forum?
Nad polem wpisywania wiadomości kliknij na przycisk „wstaw obrazek”,. W polu Adres URL wklejasz link, który skopiowałeś ze strony zajmującej się hostingiem obrazów, np. zapodaj.net, fotosik.pl, imageshack.us, postimage.org, itp.

17. Jak wstawić film na forum?
Nad polem wpisywania wiadomości kliknij na przycisk „wstaw wideo”, następnie wybierasz źródło (YouTube, Vimeo, Facebook) i wklejasz link do filmu, który chcesz umieścić.

18. Błąd 403 - filtr antyspamowy.
Czasami przy próbie wysłania posta pojawia się: "Error 403, brak dostępu", lub jeśli piszemy z okienka tzw "szybkiej odpowiedzi" post wisi i nie potrafi się opublikować. Oznacza to najprawdopodobniej, że w poście znajdują się słowa zawarte w słowniku antyspam naszego serwera. Nie mamy dostępu do tego słownika, ale należy uczulić się na wszelkie zwroty związane z farmacją i hazardem.
Znana już nam jest historia ze słowami v*agra oraz p*ker.
Należy w takim przypadku odpowiednio "zamarkować" dany wyraz jak na powyższym przykładzie i wtedy post przejdzie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości