Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mekici
#1
Mekici pierwszy raz spróbowałam w Primorsku (hotel Perła Royal 2018), a pozniej( hotel Tiszina 2020)- były fenomenalne. Idąc ul. Iglika (Primorsku)kupiłam mekici w jednej z piekarni - twarda podeszwa.W tym roku udało mi sie je spotkać w piekarni w Obzorze. Starszy Pan je sam wyrabiam i smażył, a wnuczek sprzedawał. Równie dobra była banica i tu kupowałam boze, którą polubiłam. Na zdjęciu w oddali widać sklep mięsny, a za nim jest owa piekarnia.
[Obrazek: 20220901-095723.jpg]

[Obrazek: 20220901-095845.jpg]

[Obrazek: 20220901-095723.jpg]

[Obrazek: 20220901-095845.jpg]

[Obrazek: 20220903-110007.jpg]
Odpowiedz
#2
Coś podobnego jadłem w Turcji - czy to będzie to samo? Takie placuszki smażone na głębokim oleju które pęcznieją i są fajnie chrupiące...można jeść na słodko i na słono
Primorsko [2022/2021/2020/2018/2016/2015/2008]
Odpowiedz
#3
Taki langosz - tak mi to wygląda
Odpowiedz
#4
@marecki mnie też pan proponował jako dodatek na mekici: dżem, cukier puder i syrenę rozgniecione z musieli mljako- wybrałam bez dodatku. @Bulgaricus nie jadłam langosza, ale masz rację podobnie wyglądają. Kiedyś @dzek zamieścił zdjęcie z langoszami że słonym serem i dzemem
Odpowiedz
#5
Ciasto jest coś podobnego do pączka - coś podobnego
Odpowiedz
#6
2 lata temu zrobiłam mekici ze strony Smak Bułgarii. Zrobię powtórkę bo już wiem jak się formułuje mekici( w sumie rozciąga w rękach). Miałam możliwość się przypatrywać przez okienko w piekarni. Robił i smażył sympatyczny starszy Pan. Pięknie mu wychodziły mekici
Odpowiedz
#7
@Bulgarius może nie do końca. Do mekici dodaje się sodę. Ciasto jest takie wolne można powiedzieć kleiste( mówię o tym, które miał w misce starszy Pan i to które ja robiłam). Chociaż w jednym z hoteli ciasto na mekici robiono bardziej gęstsze, w smaku rewelacyjne.
Odpowiedz
#8
Przyznam szczerze, że mekici wydaje się naprawdę kuszące jeśli chodzi o wygląd. Będę musiała spróbować za niedługo sama zrobić coś takiego (niestety nie kojarzę, żeby w mojej okolicy jakakolwiek piekarnia oferowała taki produkt). Jednak widzę po wcześniejszych komentarzach, że są różne hmm tipy jeśli chodzi o przepis na mekici. Znalazłam coś takiego https://fajnegotowanie.pl/przepisy/mekitsa/ myślicie, że jest to dobry przepis? Najwyżej będę jeszcze szukała, choć wydaje się naprawdę w porządku. Tak czy siak muszę spróbować przyrządzić ten przysmak Wink Naprawdę jestem ciekawa jak to dokładnie smakuje, bo wygląda z pewnością cudnie!
Odpowiedz
#9
Przypomina mi trochę langosz
Odpowiedz
#10
Pierwszy raz to widze, ale wyglada jak langos
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości