Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podróż tam gdzie białe noce i gdzie dni gorące 2024
Dzień 25
Marrebaeck - Szczecin 324 km 5 h trasa
Hotel: od 14, ś

Zamiast spać w Szczecinie proponuję nocleg w Winnicy Turnau Winnica. Ta winnica znajduje się około 30 km za Szczecinem dojazd S3.[url=https://www.winnicaturnau.pl/pl/][/url]
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedz
Jak moge sie wtracic - nie marnowalabym czasu na te Lotwy I inne. To jest blisko i zawsze mozesz na dluzej kiedys pojechac. Jestem stronnicza bo jestem zakochana w Norwegii. Ze wszystkich miejsc na swiecie, uzekla mnie najbardziej. Te widoki na zawsze zostaja w sercu. Jak tam bedziecie to zrozumiecie. Widoki i jak w Alpach, I jak na plazy w Indonezji (tylko woda troszke chlodniejsza :-D), o fjordach nawet nie wspomnie.
Polecalabym nocleg gdzies blisko Nord Kap, np Skarsvåg, tam sa takie male domki, z widokiem na morze. I koniecznie sie wybrac trasa Knivskjelodden.
Lunch w Honningsvåg.
W drodze na Lofoty jest fajny lodowiec, Glacier Øksfjordjøkelen (mam nadzieje ze sie jeszcze nie roztopil). Mozna do niego dojsc, ale tez dobrze widac z daleka, z drogi.
Tromsö – wymaga dluzszego stopu, najlepiej z noclegiem. To Paryz Polnocy. Tylko piwo drogie.
Svolvær – stolica Lofotow. Kolejne niesamowite miejsce.
Na samym koncu Lofotow jest miejscowosc Å. A na koncu tej miejscowowsci parking I camping. My mielismy namiot, wlasnie na ta jedna noc i nawet ja, co jestem raczej w strone hoteli ***** ciesze sie ze to zrobilismy. Obudzic sie z takim widokiem to cos niesamowitego.

Na zdjeciu Svolvær (ale teraz pewnie jeszcze piekniejszy jest)

[Obrazek: svoelbar.jpg]
Odpowiedz
No i mozna jeszcze inna trasa, przez Kirune. Warto zoabczyc. bo to miasto ktore jest w trakcie przeprowadzki w inne miejsce, w calosci. Tzn wkladaja dom na ciezarowke i wioza w inne miejsce (no tak mniej wiecej). A, i koniecznie trzeba zabrac cos na komary, najlepiej jakas siatke na twarz, bo w razie koniecznosci zatrzymania na trasie w lesie zjedza was zywcem
Odpowiedz
Mialam na mysli ta czesc trasy po polnocnej Szwecji/Finaldii/Norwegii
Odpowiedz
@ primma, wiem że na Norwegię to i całych wakacji może zabraknąć. W tym roku to taki rekonesans, choć już kiedyś byłem w południowej części kraju. W następnych latach będziemy punktowo zwiedzać, tak po tygodniu na miejsca, które teraz sobie wypatrzymy.
No a same Lofoty to już inna historia. Tam mógłbym zamieszkać. Niestety krótki dzień w zimie mnie przeraża. Lub jego całkowity brak.
Odpowiedz
Bileciki na prom Turku - Sztokholm zakupione. Wziąłem za dodatkową stówkę opcję anulowania, tak na wszelki wypadek.
Odpowiedz