Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znalezione w sieci
Dzisiaj na onecie pojawił się kolejny artykuł przestrzegający przed rosjanami na wakacjach. Ilustracją do artu było zdjęcie balkonu w SB z wywieszoną flagą.

Wiadomo jaki jest cel takich artykułów (konkretów oczywiście nie było, tylko przemyślenia i urojenia autora) - ale czy może ktoś opowie o tym jak to wygląda w obecnej chwili na miejscu.

BG przyjęła porównywalną liczbę uchodźców do PL (w przeliczeniu na mieszkańca), a z drugiej strony w rosyjskich rękach są tam tysiące nieruchomości. Więc pozostaje pytanie, jak to w rzeczywistości jest.
Odpowiedz
Samochodów z ukraińską rejestracją jest bardzo dużo. My jesteśmy 20 km na południe od Warany. Kameralny kompleks z apartamentami. Jest 12 samochodów z rejestracją ukraińską. Dodatkowo część jest bez samochodów. Zastanawia mnie obecność mężczyzn, bo chyba nie powinni móc wyjechać. Ale mniejsza z tym. Zwróciłam uwagę na to, że jeden z mężczyzn i dziecko mieli założone koszulki w barwach rosyjskich. Byliśmy w Białej, tam przed hotelami jest bardzo dużo samochodów z rejestracją z Ukrainy. Odniosłam wrażenie, że do Polski przychali chyba biedniejsi uchodźcy.
Odpowiedz
(20-06-2022,18:46:32)ew-cia napisał(a): ...jeden z mężczyzn i dziecko mieli założone koszulki w barwach rosyjskich.  Byliśmy w Białej, tam przed hotelami jest bardzo dużo samochodów z rejestracją z Ukrainy.  Odniosłam wrażenie, że do Polski przychali chyba biedniejsi uchodźcy.
Poza koszulkami spokojnie? Czy jak przed meczem Lech-Legia?

Z Odessy do BG jest dwa razy bliżej niż do PL (bez blokpostów po drodze) - biorąc pod uwagę infrastrukturę noclegową, to bardzo rozsądny kierunek z perspektywy uchodźcy.
Odpowiedz
No właśnie, wyjeżdżali w miarę blisko swojego kraju. Kolega jest obecnie w SB i też potwierdził, że dużo na chodnikach aut na ukraińskich numerach. Poza tym, to chyba bułgarska rządowa pomoc dla uchodźców, sprowadzała się do kwaterowania ich w hotelach na wybrzeżu. Kolega natomiast powiedział że rosjan chyba nie ma
Odpowiedz
(20-06-2022,18:46:32)ew-cia napisał(a): ....Zastanawia mnie obecność mężczyzn, bo chyba nie powinni móc wyjechać. Ale mniejsza z tym.  Zwróciłam uwagę na to, że jeden z mężczyzn i dziecko mieli założone koszulki w barwach rosyjskich.  Byliśmy w Białej, tam przed hotelami jest bardzo dużo samochodów z rejestracją z Ukrainy.  Odniosłam wrażenie, że do Polski przychali chyba biedniejsi uchodźcy.

To nie jest tak, że nie spotkasz mężczyzn z Ukrainy bo sporo z nich wcześniej już wyemigrowała za $ do krajów zachodnich a rodziny zostały w kraju. Wiec teraz znajdują sobie miejsce dogodne dla ich przetrwania (gdzie kulturowo i językowo będzie im najłatwiej...i oczywiście gdzie będą całą swoją familią).

Również sporo mężczyzn w trakcie rozpoczęcia wojny bez problemu uciekła ze swojego kraju - bo niestety ale korupcja na Ukrainie jest od wielu lat i na wielu płaszczyznach za drobną lub większą sumę $ dało się załatwić wszystko.

Do PL zjechało sporo bogatych Ukraińców i widać to na ulicach...drogie samochody, najnowsze iPhony, widać ich w restauracjach...mężczyźni w sile wieku ze swoimi rodzinami....nie tylko w Warszawie ale i na śląsku widać to wszędzie...tak samo jak widać tą biedniejszą część która w pewnych momentach jest bogatsza niż niektóre PL rodziny.

Mężczyźni w sile wieku wiedzą doskonale jak można wjechać na Ukrainę i jak z niej wyjechać bez żadnego problemu....tak samo wiedzą Rosjanie jak można pojechać na wakacje pomimo sankcji i jak zdobyć inną walutę niż ruble. I też nie można pakować każdego Rosjanina do jednego wora, bo sporo z nich jest przeciwnych temu co się dzieje. A Ci co obnoszą się z koszulkami i flagami w barwach swojego kraju to bardziej robią z siebie przygłupa, bo normalny i rozumny Rusek się wstydzi teraz swojego pochodzenia.
Primorsko [2022/2021/2020/2018/2016/2015/2008]
Odpowiedz
(20-06-2022,11:37:02)bart11 napisał(a): Dzisiaj na onecie pojawił się kolejny artykuł przestrzegający przed rosjanami na wakacjach. Ilustracją do artu było zdjęcie balkonu w SB z wywieszoną flagą.

Wiadomo jaki jest cel takich artykułów (konkretów oczywiście nie było, tylko przemyślenia i urojenia autora) - ale czy może ktoś opowie o tym jak to wygląda w obecnej chwili na miejscu.

BG przyjęła porównywalną liczbę uchodźców do PL (w przeliczeniu na mieszkańca), a z drugiej strony w rosyjskich rękach są tam tysiące nieruchomości. Więc pozostaje pytanie, jak to w rzeczywistości jest.

W Bułgarii rosjanie nie są szkodliwe. Trzeba sie obawiać od takiego gatunku homo sowietikus czyli ewenementem na skaly światowej bulgarskie rusofilstwo czasamy patologiczne przechodząć w putynofilstwem Smile
Tak jak kiedysz pisarz Dimitar Talev powiedzial że ostatny komunista na Ziemi umrze nie w Rosii, a wlaśnie w Bułgarii Smile

....""И да знаеш, Минке, че последният комунист на планетата ще умре в България. Даже когато в Съветска Русия няма да има нито един жив комунист. Какъв народ сме, Минке, какъв народ..."
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
(20-06-2022,18:46:32)ew-cia napisał(a):  Zastanawia mnie obecność mężczyzn, bo chyba nie powinni móc wyjechać. 

Mogą wyjechać bez problemu w kilku wypadkach:
- Jeżeli są jedynymi żywicielami rodziny np. Ojciec ma dziecko i je utrzymuje
- Jeżeli są uczniami lub studentami zagranicznej szkoły
- Jeżeli ma trójkę i więcej dzieci
- Jeżeli ma niepełnosprawność 1 lub 2 stopnia
no i oczywiście za pieniądze, celnicy coraz bardziej są pilnowani aby tak się nie działo ale ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości