Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sozopoł / Созопол
W Sozopolu w porównaniu z poprzednimi wakacjami mniej ludzi. Na plaży Harmani ponad połowa wolnych leżaków. Ceny trochę odstraszają. Np. 10 minut skuterem to koszt 80 lewa. Niektóre hotele w ogóle się nie otworzyły, w innych sporo wolnych miejsc. To co cieszy to brak osób rosyjskojęzycznych choć pojedyncze przypadki się zdarzają. W naszym hotelu pracuje Ukrainka, która gdy poznała, że jesteśmy z Polski bardzo nam za wszystko dziękowała.
Odpowiedz
(15-07-2022,18:49:50)dżek napisał(a): W Sozopolu w porównaniu z poprzednimi wakacjami mniej ludzi. Na plaży Harmani ponad połowa wolnych leżaków. Ceny trochę odstraszają. Np. 10 minut skuterem to koszt 80 lewa. Niektóre hotele w ogóle się nie otworzyły, w innych sporo wolnych miejsc. To co cieszy to brak osób rosyjskojęzycznych choć pojedyncze przypadki się zdarzają. W naszym hotelu pracuje Ukrainka, która gdy poznała, że jesteśmy z Polski bardzo nam za wszystko dziękowała.

Przypuszczałem że Rosjanie w tym roku będą mniejszością w BG - bo brak jest bezpośrednich lotów. Jedyne wyjście to przez Turcję, ale to głównie osoby które mają swoje apartamenty w Bułgarii (ponoć 200 tyś. posiadłości w Bułgarii jest w posiadaniu Rosjan i mieli problemy ze spłatą kredytów w euro więc wyprzedawali swoje posiadłości).

Rocznie w BG wypoczywało ok 550 tyś turystów z Rosji, a w tym roku ma być ich ok 50 tyś. Cała turystyka Bułgarii liczy na turystów z UK których w ostatnich pandemicznych latach nie było z powodu obostrzeń.

A co do małej ilości osób, to za 7-10 dni będą turnusy z Niemiec....więc spodziewać się można tłumów. Tym bardziej że w Hiszpanii pożary i na pewno część Niemców odpuści ten kierunek.
Primorsko [2022/2021/2020/2018/2016/2015/2008]
Odpowiedz
Co do rosjan to ich słychać, ale nie za dużo i zachowują się spokojnie tzn. w Primorsku nie ma z ich strony śpiewów picia itp. Nie to żeby ich bronić, po prostu stwierdzam fakt, jest ich dużo mniej niż przed covidem i siedzą cicho.
Odpowiedz
Rosyjski słychać wszędzie, ale na ukraińskich tablicach jest połowa pojazdów. Rosyjskie samochody pojawiają się bardzo rzadko, chociaż hitem była tablica z naklejona flaga Szwajcarii na rosyjską.
Odpowiedz
Trend w Sozopolu to dużo luksusowych aut na lokalnych tablicach. Porsche, BMW, mercedesy, maybachy. Wczoraj wieczór nawet Rolls-Royce Ghost.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości