Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primorsko / Приморско
(04-08-2020,09:34:04)igi123 napisał(a): Na ul Treti Mart między sklepem ze wszystkim домашни потреби a Supermarketem po lewej stronie idąc od aquaparku, naprzeciw hotelu Kalina, jest mały sklepik z przyprawami, Pani mówi po polsku[emoji6]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
To jest właśnie sklepik pani Petry, u której kupujemy przyprawy w dużych ilościach. Można u niej kupić przyprawy w dużych opakowaniach, np. czubrycę, paprykę mieloną (polecam bułgarską paprykę), przyprawę uniwersalną (podstawa wyżywienia), szareną sol po szopski w małych torebkach, mursalski czaj i wszelakie inne. Również komplety przypraw w słoiczkach "turystyczne". Polecam panią Petrę, mówi sporo po polsku i potrafi doradzić. A jej rad słuchajcie.
Odpowiedz
Po lewej stronie sklepiku pani Petry, jakieś 40-50 m jest duży sklep z kuchennymi rzeczami, garnkami itp. Ten sklep to wspomniane domaszni potrebi. Tam można zobaczyć. Kojarzę też stoisko z garnkami i naczyniami na sacz po drugiej stronie ulicy, w kierunku placu głównego. Sporo naczyń, sacze i podstawki pod sacz.
Odpowiedz
To po drugiej stronie ulicy jest lekko w dole z 15 metrów od ulicy. Może być jeszcze koło amfiteatru za Obszczina, była tam sprzedaż rękodzieła [emoji39] bułgarskiego, garnki, biżuteria, wino itp

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
No i wróciłem z Primorska.
Niestety nie udało się zrealizować wszystkich planów, dlatego ponownie szykuję się na wyjazd i mam nadzieję że w 2021r. znowu tam będę.
Na plaży straszne tłumy, tak jak zawsze w tym okresie. Szukanie wolnego miejsca ( ok godz 12, 13, 14) to chodzenie ok 20-30 minut po plaży...wtedy zazwyczaj poranni plażowicze idą na obiad i niektórzy zostawiają ręczniki na leżakach, a niektórzy zabierają wszystko i miejscówka jest wolna.

Przez cały pobyt mocno wiało więc czerwona flaga i duuuże fale....tak duże że na plaży północnej czasami 2 pierwsze rzędy parasoli były puste bo zalewało miejsce. Dopiero w ostatnie 2 dni było spokojnie. Więc nawet odwoływane były wycieczki statkiem.

Odwiedziłem plażę Laila Beach Bar - to plaża obok plaży nudystów w stronę Perla Beach. Plaża prywatna, wymagana rezerwacja lub trzeba być wcześniej żeby trafić na wolne miejsce. Opłata 10 lewa za miejscówkę (parasol+2 leżaki). Wszystko podają do stolika, chodzą kelnerki i u nich można zamawiać jedzenie oraz napoje (za napoje i jedzenie płaci się przy wyjściu, za leżaki płaci się wcześniej u Pana który chodzi i pobiera opłaty). Sama plaża natomiast nie jest tak czysta jak myślałem bo kiepów w niej tyle samo co na bezpłatnych. Nie ma na plaży tłoku i w pełna kultura.

Na plaży północnej udało mi się pierwszy raz trafić parasol z leżakami gdzie nie pobierali opłat. Nikt nie chodził i nie zbierał kasy.

Wschód słońca na promenadzie jest fantastyczny, sporo ludzi idzie na plażę oglądać wschód słońca, sporo też idzie na promenadę pospacerować i potrenować. Delfinów nie udało mi się zobaczyć.

Mam sporo materiału video nakręconego, niestety połowa do skasowania bo nie zauważyłem że na filtrze obiektywu osiadła mi bryza morska połączona z tłustymi olejkami plażowiczów które podczas silnego wiatru osiadały dosłownie wszędzie. Więc połowę nagrań jest jakby za mgłą. Nauczka na przyszłość żeby bardziej chronić sprzęt na plaży.

Restauracja Amelia - bardzo tłuste dania. Ale do szkopskiej dają dużo sera więc to jedyny plus.
Restauracja Prima Vera - pustki, właściciel powiedział że przez koronawirusa nie dojechali kucharze. Zdziwiło mnie że nawet kelnerka mówiła po polsku - chyba też z rodziny. Szaszłyk mega dobry...a ta salsa pod szaszłykiem rewelacyjna - nawet moje wybredne dziecko spróbowało i zjadło połowę.
Restauracja Tiki Bar - tam zawsze jest pysznie. Owoce morza maja najlepsze, natomiast te orientalne dania są zjadliwe - ale bez szału.
Restauracja Alba (obok Tiki) - bardzo smacznie... choć zawsze się śmieję że po złożeniu zamówienia moje owoce morza są dopiero łowione w Burgas. Czas oczekiwania jest bardzo długi i to jedyny minus tego miejsca.
Restauracja SNACKY - tam zawsze wpadam na faszerowane papryki i tą pizzę. Zawsze smakuje tak samo dobrze i ciągle są tam kolejki.
Smażalnia Ribko na ul. Trzeciego marca - to do niej ustawiały się największe kolejki pomimo tego że 5 kroków dalej są jeszcze 2 podobne. Ale w tej było widać jak smażą i dostawiają świeże. Kalmary, krewetki, ryby - pyszne. Cacy nie próbowałem bo to mi smakuje tylko do piwa którego w tym roku nie piłem.

9 pełnych dni to zdecydowanie za mało. Już wiem żeby planować teraz przynajmniej 11 dni na kolejny raz. Bo jak zawsze przypalony od słońca muszę wycierpieć jeden dzień na łóżku pomimo tego że już miałem podkład i używałem filtrów.

Będę udostępniał niebawem fotki i filmy...muszę tylko ogarnąć trochę rzeczy w pracy.
Primorsko [2022/2021/2020/2018/2016/2015/2008]
Odpowiedz
No właśnie mi się przypomniało że na 7 wizyt na pn. plaży za 2 leżaki i parasol zapłaciłem raz[emoji39] przychodziłem ok. 11 i część ludzi się już zbierała, plażowałem z reguły koło beach barów borracho i alexander beach bar

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
@Marecki super fajnie poczytac!
Ja mam to samo - zawsze po powrocie postanawiamay ze w nastepnym na dluzej ale czesto wychodzi tak ze urlopu nie wystarcza na wszystko coby sie chcialo, buuuuu (ale w przyszlym roku jedziemy na dluzej niz teraz).

Ta restauracja SNACKY - gdzie ona lezy? (bo wlasnie zazwyczaj szukam dobrych faszerowanych papryk)
Odpowiedz
(17-08-2020,09:43:11)primma napisał(a): @Marecki super fajnie poczytac!
Ja mam to samo - zawsze po powrocie postanawiamay ze w nastepnym na dluzej ale czesto wychodzi tak ze urlopu nie wystarcza na wszystko coby sie chcialo, buuuuu (ale w przyszlym roku jedziemy na dluzej niz teraz).

Ta restauracja SNACKY - gdzie ona lezy? (bo wlasnie zazwyczaj szukam dobrych faszerowanych papryk)

Na rogu Shipka i Treti Mart
https://goo.gl/maps/dAxUkxL7jp6yP1V26

(17-08-2020,09:28:01)igi123 napisał(a): No właśnie mi się przypomniało że na 7 wizyt na pn. plaży za 2 leżaki i parasol zapłaciłem raz[emoji39] przychodziłem ok. 11 i część ludzi się już zbierała, plażowałem z reguły koło beach barów borracho i alexander beach bar

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Mi raz też na plaży południowej (zaraz przy mostku) w The White zdarzyła się sytuacja że też nie płaciłem. Raz postanowiliśmy się wybrać na południową, złaziłem ok 30 minut w poszukiwaniu miejsca i nic. Jedną miejscówkę sprzed nosa mi zabrali (spóźniłem się 10 sekund). Zrezygnowany postanowiłem udać się po parasol do sklepu i gdy przechodziłem obok The White to rzuciło mi się w oczy puste miejsce. Szybko podleciałem i rozłożyłem się na nich. Po ok 1h zaczął chodzić Pan i zbierał opłaty. Czekałem, czekałem i czekałem...więc stwierdziłem że przecież sam podejdzie więc się położyłem i zacząłem sobie przeglądać internet. Po chwili patrzę i gościa nie ma. Pozbierał dookoła mnie opłaty a do mnie nie podszedł.

Ale Pan sprzedający ciepłe lody i Pan sprzedający kukurydzę to wiecznie ci sami. Odkąd jestem w Primorsku to te same twarze widzę
Primorsko [2022/2021/2020/2018/2016/2015/2008]
Odpowiedz
Primma SNACKY BAR jest na ulicy TRETI MART jak idziesz w kierunku Aquaparku to po prawej stronie jest. Marecki juz wczesniej polecal ten bar i my w 2018 i 2019 chadzelismy tam na pizze. Bardzo duzo Bulgarow sie tam stoluje. Dania wygladaja bardzo ladnie i ledwo co sie konczy to donosza nowe tace. Czysto, czysty, czysto.....

Primma SNACKY BAR masz na zdjeciu w tym watku, post 496, data 25.09.2018
Odpowiedz
Super, dziekuje, trzeba bedzie tam zajrzec.

Ja nigdy w Primorsko nawet nie zagladalam do miejsc gdzie robia pizza czy chinskie i tym podobne bo gdziekolwiek jestem to staram sie jesc lokalne jedzenie a bulgarska kuchnia jest super i mozna sie bardzo zdrowo odzywiac  bo podaja wszystko jak sie zamowi i zazwyczaj "bez garnitura"   Wink .
A nadziewane papryki bardzo lubie, kiedy byly dobre w Amigo na Treti Mart ale nie zawsze maja.

Uwaga, mam pytanie: czy ktos wie co sie stalo (dokad sie przeniesli)  dwaj bracia z budki z gyrosem i palacinkami na plazy polnocnej? Budka stala w poblizu plazy naturystow ale w tymroku sa tam nowe bary (bardzo fajne) ale gyrosa  nie ma......
Odpowiedz
(17-08-2020,10:08:27)egon napisał(a): Primma SNACKY BAR jest na ulicy TRETI MART jak idziesz w kierunku Aquaparku to po prawej stronie jest. Marecki juz wczesniej polecal ten bar i my w 2018 i 2019 chadzelismy tam na pizze. Bardzo duzo Bulgarow sie tam stoluje. Dania wygladaja bardzo ladnie i ledwo co sie konczy to donosza nowe tace. Czysto, czysty, czysto.....

Primma SNACKY BAR masz na zdjeciu w tym watku, post 496, data 25.09.2018

Dokładnie. Ale tam trzeba iść na jedzenie w porze obiadowej (my zazwyczaj przed plażą lub zaraz po plaży tam szliśmy miedzy godziną 12-17)...nie polecam tylko jedzenia po godzinie 19 lub 20 bo już zimne i sama końcówka. Natomiast pizza ciągle prosto z pieca. No i ceny mega niskie
Primorsko [2022/2021/2020/2018/2016/2015/2008]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Primorsko mazi 1 3,896 19-06-2017,22:44:19
Ostatni post: wolffer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości