Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primorsko / Приморско
Cała kwota jest za 2+1 (dziecko 12 lat)

To jedyne połączenie najtańsze samolotem w ten region z noclegiem. Ja w hotelach nie jadam więc dla mnie bez różnicy, zawsze płaciłem ok 900-1000 zł za osobę sam lot + duże bagaże (bo podarki dla znajomych w jedną stronę, a na powrót zabierałem rakiję)

Tutaj w cenie mam już nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją...mam nadzieję że jak będę w maju to już restauracje na mieście będą czynne bo znam te hotelowe jadłospisy i nie są to moje smaki.

Od 1 maja Bułgarzy zapowiedzieli otwarcie sezonu więc wtedy też (prawdopodobnie 2 tygodnie wcześniej) będą oficjalne informacje Bułgarskiego rządu co do testów PCR dla turystów (jest duża szansa że bez testów).

Wątpię, że testy PCR będą wymagane bo wtedy turystów w Bułgarii będzie zdecydowanie mniej niż rok temu - trzeba pamiętać że w PL test to koszt ok 400-500 zł (w Bułgarii ok 150-160lv) więc na osobę dodatkowe 800 zł - a to zbyt duża kwota. Ludzie wybiorą Egipt lub inne kraje gdzie w cenie mają robione testy lub nie wymaga się testów (w sezonie będzie takich krajów więcej).
Primorsko [2022/2021/2020/2018/2016/2015/2008]
Odpowiedz
Obyś miał rację z tymi testami, że nie będą wymagane.
Mamy Primorsko w połowie lipca. Z żoną zdążymy się zaszczepić ale o zaszczepieniu dzieci możemy zapomnieć i co, płacić dodatkowo 1-1,5 tys. zł za testy???
Zaliczka 400 zł a reszta do 20 czerwca więc jeszcze mamy czas ale... strach się bać.
Odpowiedz
Na bank w calej EU od 25.06.2021 bede dzialal certyfikat. Wystarczy mieć TYLKO JEDNO:
-szczepienie
-antyciala,
-PCR (-)
Im bliżej lata tym więcej szczególów. Bardzo prawdopodobnie że w Bułgarii to wejdzie o wiele wcześniej. Obecne przepisy obowiązują do 30.04.
Jak bedzie coś nowego - napisze tu.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Znalazłem takie:

Wczasy w Bułgarii – nowe przepisy wjazdowe. Osoby zaszczepione na koronawirusa zwolnione z testów!
Od 1 maja 2021 roku zmieniają się warunki wjazdowe na wakacje w Bułgarii. Od tego dnia turyści podróżujący z Polski są zobowiązani do okazania:

negatywnego wyniku testu PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem do kraju LUB negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19 przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do kraju, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu. Dokument, o którym mowa musi zawierać imiona i nazwiska osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę wykonania badania , napisane metodą łacińską (PCR) lub testem antygenowym* i wynikiem ujemnym (Negative), umożliwiającym interpretację dokumentu;
LUB
dokumentu potwierdzającego przyjęcie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciw COVID-19 i upłynięcie 14 dni od daty podania ostatniej dawki. Dokument musi zawierać nazwisko osoby zapisane alfabetem łacińskim, zgodnie z dokumentem tożsamości, z którym podróżuje, datą urodzenia, datami podania odpowiednich dawek szczepionki, nazwą handlową i numerem serii szczepionki przeciwko COVID-19 , nazwą wytwórcy/posiadacza pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, kraj, z którego zostało ono wydane oraz nazwa właściwego organu wydającego;
LUB
dokumentu wystawionego od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-19. Dokument musi zawierać imiona i nazwiska osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę przeprowadzenia testu PCR lub szybkiego testu antygenowego dla COVID-19, napisane metodą łacińską (PCR lub RAT) oraz wynik pozytywny (Positive), umożliwiający interpretację dokumentu.

Uznawane testy antygenowe: Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Abbott Rapid Diagnostics; AMP Rapid Test SARS-CoV-2 Ag AMEDA Labordiagnostik GmbH; BD Veritor System for Rapid Deteciton os SARSCoV-2 Becton Dickinson; SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test Kit (Colloidal Gold immunochromatography) Beijing Lepu Medical Technology; BIOSYNEX COVID-19 Ag BSS BIOSYNEX SWISS SA; CerTest SARS-CoV-2 CARD TEST CerTest Biotect S.L.; Clungene COVID-19 Antigen Rapid Test Kit Hangzhou Clongene Biotech; Coronavirus Ag Rapid Test Cassette (Swab) Healgen Scientific Limited; LumiraDx SARS-CoV-2 Ag Test LumiraDX UK LTd; NADAL COVID -19 Ag Test nal von minden GmbH; Sofia 2 SARS Antigen FIA Quidel Corporation; STANDARD F COVID-19 Ag FIA SD BIOSENSOR, Inc.; STANDARD Q COVID-19 Ag Test SD BIOSENSOR, Inc.; CLINITEST Rapid COVID-19 Antigen Test Siemens Healthineers; Rapid SARS-CoV-2 Antigen Test card Xiamen Boson Biotech Co; Coronavirus Ag Rapid Test Cassette (Swab) Zhejiang Orient Gene Biotech Co.Ltd.
Odpowiedz
Tak, to jest stan faktyczny od 1 do 31 maja. Potem jest szcznsa że PCR nie będzie już, ale to tylko przepuszczalnie.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
To fajny artykuł o Primorsko

https://excitingbulgaria.com/black-sea-coast/primorsko/
Odpowiedz
Primorsko przygotowuje się do sezonu.
Pojawily sie takie rzeczy dla turystow.

To w Beglik Tasz.
Podobno maja tez [Obrazek: 6b506e7400ccb43f700fa089ccb07ac8.jpg]
byc na plazach

(05-05-2021,14:52:11)wplomay napisał(a): To fajny artykuł o Primorsko

https://excitingbulgaria.com/black-sea-coast/primorsko/


Fajny!
Odpowiedz
Właśnie po raz 2 odwołano mi wakacje w Primorsku (TUI) w Perla Plaza.
Podobno hotele pod koniec maja nie będą otwarte i zaczną się otwierać z początkiem czerwca.
Zamiast Perla Plaza, spróbuję Plamena Palace (z biurem itaka)...pierwszy możliwy termin to 15 czerwiec Sad Niestety cena już nie będzie tak atrakcyjna jak wcześniej bo muszę dołożyć ponad 1,5k zł
Primorsko [2022/2021/2020/2018/2016/2015/2008]
Odpowiedz
Byłem w Plamenie.... polecam

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
My u Plameny bylismy chyba z 10 razy juz.
Mnie sie podoba z wielu powodow ale glownie to sentyment. Bardzo lubie sama Plamene (wlascicielka).
Podoba mi sie miejsce -jest gdzie biegac, mozna pobiec do Beglik Tasz albo Maslen Nos (albo wypozyczyc rowery). Blisko na plaze (z tym ze my lubimy chodzic wiec i tak idziemy po wydmach kawalek).
Jemy zawsze poza hotelem wiec ciezko cos powiedziec o jedzeniu ale lubie poprostu wyjsc co wieczor do miasta na jedzenie i drinka.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Primorsko mazi 1 3,897 19-06-2017,22:44:19
Ostatni post: wolffer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości