Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prasa i portale informacyjne
#21
Z tego co pamietam jak dość niedawno euro pojawiło się na Słowacji, to przez bodajże rok mozna było płacic albo euro albo koronami. Na cenówkach w sklepie min. 2 lata jeszcze były obie waluty wymieniane, żeby nie dochodziło do automatycznych podwyżek towarów do ok. 1 eurocenta  Cool
Z tym że teraz jak zapytamy przeciętnego Słowaka czy chciałby wrócić do korony to w 80% powie że absolutnie nie!  Big Grin
Dotyczy to zwłaszcza tych co mieszkają przy granicy z Polską lub Czechami i zakupy robią w Biedronce albo Lidlu Tongue
Odpowiedz
#22
igi pamiętam, że byłem w momencie wprowadzania, czy tuż przed w 2009 i wtedy zaczęli podawać ceny w euro. Po wprowadzeniu odwrotnie, dalej były też w koronach. Dodatkowo działała specjalnie powołana Komisja, która czuwała nad poziomem cen. Na żywioł nikt tego nie puścił. Mimo wszystko, tam gdzie częściej jestem, czyli południowe krańce Słowackiego Raju, nie jest tam za bogato i tam (a na wschodzie to już częściej) jednak tęsknią czasami w rozmowach za koroną, ale to tak jak u nas w podobnych rejonach, za dawnymi czasami.

no dobra, ja to tyle, bo się jeszcze o euro rozwinie rozmowa, niusy o euro w Bułgarii, to pewnie dalej niusy, a co z tego wyjdzie, to zobaczymy, bo nawet nie wiemy co sami Bułgarzy o tym myślą, a to na pewno ma większe znaczenie, niż nasze wywody i domysły Confused Smile

poza tym jeszcze dwa lata poczekalni przed ewentualnym wprowadzeniem euro, więc po tych wakacjach jeszcze spokojnie co nieco może zostać lewków  Angel  Big Grin
Odpowiedz
#23
Pracowalem w Niemczech jak wprowadzane euro.
wszystko poszlo mocno do góri Sad
To co kosztowalo 1DM sprzedawano po 1 euro Sad
Dniówka od 100 marek my przeliczyli na 50 euro, ALE
Z 100 DM w ALDI mialem pelny wózek, a z 50 euro- TYLKO reklamówka!!!
===============================================
Osobiscie uważam że w Bułgari euro bedzie wprowadzono za 2 lata bez bólu,
nota bene ponad 20 lat mamy sztywni kurs z marki:
1 Euro = 1,95583 DM = 1 Euro = 1,95583 BGN
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#24
Pan Jackowski moze zostac honorowym czlonkiem forum Smile

Odpowiedz
#25
Orlin, jakby było jeszcze wolne to mieszkanie w Twoim bloku, to ja się piszę Confused Confused Cry Sad Confused
Odpowiedz
#26
Podróże (06.2018)[Obrazek: 5f535340e676cf505c77df561fd9f530.jpg][Obrazek: f949dc2ad4a361d264a45bd432600513.jpg][Obrazek: 33467e474903da892c58ba5549311f24.jpg][Obrazek: 0450f6912f715664b13dd11ade186a9f.jpg]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#27
dzięki egon za info, bym przegapił - zakupione
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#28
https://czubrycaodkrywa.pl/
Warto poczytać bloga Pani, która na stałe przeniosła się do Bułgarii, zwłaszcza że jej ulubione plaże są mniej oblegane w... Sinemorec Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości