Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biała / Бяла
i tu Cię mam Wink przeniosłem.
Odpowiedz
proszę o respektowanie regulaminu - jest odpowiedni wątek o walutach, trzymajmy sie zasad
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Fanie mastiki, Peter, Slavekk - skoro tak chcecie to przenoście, Wy macie swoje racje, wspaniałe regulaminy i co tam nie jeszcze a ja lubię dygresje i dywagacje sprowadzające na manowce.
Jeśli mam chęć napisać o Białej to zupełnie nie mam przyjemności w pisaniu o bankach, instytucjach hiper pazernych i nie wartych rozważań.
Co prawda pieniędzmi niestety zmuszeni jesteśmy się zajmować i stąd te marginalia.
Panowie mniej powagi, to nie bank, nie urząd, zdejmijcie krawaty - to Bulgaricus dla naszej wspólnej rozrywki.
Z ukłonami i pozdrowieniami
Mack
Odpowiedz
mack - dywagacje na temat waluty i ich wymiany to raczej nie luźna rozmowa i raczej nie powinna schodzić na manowce

ktoś, kto pierwszy raz zajrzy bo jedzie pierwszy raz do BG może wysnuć inne wnioski niż te które są prawidłowe, więc musimy w tym temacie twardo stąpać po ziemi

ps: dygresji mamy zbyt dużo w świecie realnym, tu staramy się tego unikać od pewnego czasu...
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Tu nie chodzi o rację lub jej brak, tylko o utrzymanie porządku na forum. Dywaguj sobie do woli, tylko w przewidzianym do tego miejscu. Krawaty nas nie uciskają, spokojna głowa, ale robienia bałaganu to tu raczej nie będzie.
Odpowiedz
Peter. Powiem, napiszę... iż zaciekawiłeś mnie, jeśli rozwiniesz idee fix będzie jeszcze ciekawiej.

Fanie mastiki, jak tu dywagować w przewidzianym miejscu, to raczej się nie da, to immanentna sprzeczność. Oświeć mnie proszę.
Odpowiedz
(16-02-2016,21:49:19)orlinezze napisał(a):
(16-02-2016,20:27:59)mandalinka@wp.pl napisał(a): Witam Wszystkich!
Po kilku latach znowu wracam do Bułgarii i tym razem padło na Byala.
Mam pytanie czy w tej miejscowości jest jakiś kantor, bank?
czy ktos może był w Bayla Panorama Resort (obok Bayli) bo własnie tam mamy kwatere

Pozdrawiam
Magda

Troche daleko od miasta, nie spodziewaj sie tam sklepów i bankomatów . do morza jest z 200 metrów i tam jest plaża w miare pusta która łączy sie z Obzorem. bBędziesz miała blisko do b. fajnej knajpy tuż nad prystanią.
Koniecznie musisz mieć samochód jadąc w to miejsce
Pomyślności

Witam
Bardzo dziękuje za odpowiedziSmile
Oczywiście jedziemy samochodem więc przemieszczanie się nie będzie problemem - dla nas lepiej że na uboczu bo to zawsze spokojniej i można w ciszy wypocząćSmile
Jak już kwatera zarezerwowana można się skupić na planach wycieczkowychSmile

Pozdrawiam
Odpowiedz
Bankomat w Białej jest
Odpowiedz
Gdybyśmy tak dzisiaj byli w naszej Białej w
Банка ДСК БЯЛА - Варна Филиал. Адрес: БЯЛА, ул. "Андрей Премянов" №19
jako klienci ING posługujący się kartą Visa debit,  pobrali z bankomatu 1000 leva na przykład pięciokrotnie wybierając po 200 leva to po powrocie przeczytalibyśmy w rozliczeniu, iż kosztuje nas to:
1,000.00 Bulgarian Lev = 2250.57 Polish Zloty +6% prowizji za przewalutowanie
1,000.00 Bulgarian Lev = 2385.60 Polish Zloty (kwota z prowizją 6%).

Płacąc 1000 leva za zakupy w sklepach z terminalem płatniczym kosztowałoby to nas :
1,000.00 Bulgarian Lev = 2250.57 Polish Zloty +3% prowizji za przewalutowanie
1,000.00 Bulgarian Lev = 2318.08 Polish Zloty (kwota z prowizją 3%).

 


 
Odpowiedz
Równolegle funkcjonujące w Bułgarii przeróżne rozkłady jazdy prezentują szczegóły odmiennie a jedynie w części przypadków dość podobnie. Wydaje się, iż to nie jest jedynie kwestia samego bałaganu lecz są to wręcz działania celowe, wynikające z walki na rynku przewozów wielu konkurujących firm.  Czyli dezinformacja klienta ma znaczenie mniejsze od zachęcania pasażerów do wybranych kursów własnych. Ten kto publikuje rozkład jazdy ten rządzi.
W rezultacie  funkcjonuje kilka dość różniących się. W poście 19 przedstawiłem połączenia Białej z Obzorem a także z Warną i Burgas według serwisu Stigi. Dzisiaj przedstawiam rozkład za serwisem Avtogari, który pokazuje godziny odjazdów z Białej do Obzoru i dalej do Burgas i Sofii a także z Obzoru do Białej i do Warny. Nie można na podstawie analizowania szczegółów innych serwisów dojść do przekonania, który jest właściwy lub chociaż lepszy ponieważ te inne prezentują wiadomości dość odbiegające i nic następnego nie potwierdza prawdziwości poprzedniego. Należałoby po przyjeździe przez cały dzień lub fragmentarycznie przez kilka dni sprawdzać z autopsji co odpowiada rzeczywistości. Trudne i mało realne ale zobaczymy.
Ad rem.

BIAŁA - odjazdy w kierunku Obzoru, do Burgas

  8,02 1     8,28 1     8,49 2      9,28 1    10,02 2     10,57 2 (do Nesebyru)  
10,58 1    11,29 2   11,58 1     13,02 1    13,27 2 (do Nesebyru)     
13,55 3    14,55 3   15,20 2     15,55 3   
15,57 2 (do Topołowgradu)           
16,55 3    17,55 3   18,02 2     18,55 3    19,55 3     20.00 4
-----------------------
1 bus rozpoczyna jazdę na dworcu Varna Avtogara Jug, ul. Prilep
2 bus rozpoczyna jazdę na dworcu Varna Avtogara, bulwar Władysława Warneńczyka 158
3 bus rozpoczyna jazdę na dworcu Varna Avtogara Mładost, Czastna Avtogara, ul. Dobrowolci 7
4 bus rozpoczyna jazdę na przystanku w Białej - kurs do Sofii przez Obzor, Pomorie, Burgas Avtogara Zapad.

OBZOR - odjazdy w kierunku Białej
z rozkładowym przystanięciem około 8-10 minut później w BIAŁEJ, do Warny

  4,30 4      7,45 2     8.15 3      9,16 2    9,41 2    10,06 2 (z Topołowgradu)  
10,15 3    11,15 3    12,15 3    13,15 3   14,19 1    15,46 2    16,19 1    16,38 2 (z Nesebyru)     
17,19 1    18,07 2    18,19 1    18,49 1   19,08 2 (z Nesebyru)              
19,19 2    20,19 1
----------------------
bus rozpoczyna jazdę na dw. Burgas Jug przy dw. kolejowym,
kończy na Varna Avtogara Jug, ul. Prilep
bus rozpoczyna jazdę na dworcu Burgas Jug, kończy na Varna Avtogara, bulwar Władysława Warneńczyka 158
3 bus rozpoczyna jazdę na dworcu Burgas Jug, kończy na Varna Avtogara Mładost, Czastna Avtogara, ul. Dobrowolci 7
4 Sofia - Biała przez Burgas Zapad, Pomorie, Obzor.
----------------------
Uaktualniony 29 II 2016 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości