Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bansko / Банско
#61
Kilka moich znajomych bułgarów jeżdzi na narty do Austrii, bo im taniej ...
Odpowiedz
#62
Za to latem (w czasie festiwalu) jest calkiem, calkiem przyjemnie.
Odpowiedz
#63
Bansko przestało mi się podobać jak stało się modne 15 lat temu i mutri z Sofii zaczeli przyjeżdać aby jeść i pić na weekend w Dedo Pene a póżniej zostało mocno zabudowane. I jak sobie pomyszle, że kiedyś miałem tam zostać zięciem ...
Odpowiedz
#64
(16-12-2015,11:06:55)sikornik napisał(a): Za to latem (w czasie festiwalu) jest calkiem, calkiem przyjemnie.

To prawda, byłem w bodaj 2007, rewelacyjny festiwal Smile
Odpowiedz
#65
(16-12-2015,11:27:03)orlinezze napisał(a): Bansko przestało mi się podobać jak stało się modne 15 lat temu i mutri z Sofii zaczeli przyjeżdać aby jeść i pić na weekend w Dedo Pene a póżniej zostało mocno zabudowane. I jak sobie pomyszle, że kiedyś miałem tam zostać zięciem ...

Jak bym czytał o naszym Zakopanem. Wink

Pzdr
Marek
Odpowiedz
#66
dlatego w zakopcu ostatni raz byłem w 1996 Wink kumpel teraz na sylwka i narty chciał wyskoczyć z rodziną to po przeglądzie cen wybrał austrię. bo taniej Wink
Odpowiedz
#67
oj tam,lato też jest fajne w Bansko, poza tym jest dużo ciekawych miejsc w okolicy- np. wieś Добърско, gdzie jest cerkiew św. Teodora Tirona i Teodora Stratilata, z pięknymi freskami . Warto tam zajrzeć, bo miejsce naprawdę magiczne,
do tego obiekt UNESCO. Freski przedstawiają np. Jezusa w kapsule/rakiecie kosmicznej. Napisze coś więcej o tym wieczorem i wrzucę kilka zdjęć
Odpowiedz
#68
Dobarsko tylko cerkiew ciekawa Smile Jeśli ktoś ma książeczke 100 turystycznych obiektów w Bułarii musi tam być i pieczątka sie nalezy Smile Nie mówie że nie ciekawie, ciekawie jest i wiele rzeczy dookoła ale troche mi smutno przez tą zabudowe i komercje w Bańsko. A propos Bansko, slyszeliście jak tam mówią nie każdy bulgar zrozumie.
Odpowiedz
#69
(16-12-2015,14:43:46)orlinezze napisał(a): Dobarsko tylko cerkiew ciekawa Smile Jeśli ktoś ma książeczke 100 turystycznych obiektów w Bułarii musi tam być i pieczątka sie nalezy Smile Nie mówie że nie ciekawie, ciekawie jest i wiele rzeczy dookoła ale troche mi smutno przez tą zabudowe i komercje w Bańsko. A propos Bansko, slyszeliście jak tam mówią nie każdy bulgar zrozumie.

oj, tam rozumiemy Smile , mam rodzinę w Porominovo
Odpowiedz
#70
(18-05-2015,21:52:52)arka napisał(a):
(18-05-2015,19:56:06)mastika_fan napisał(a): Dodam tylko, że w sierpniu w Bansko rokrocznie odbywa się festiwal jazzowy Bansko Jazz Fest (w tym roku 08-13 sierpnia), i jest to jedna z najlepszych imprez muzycznych na jakich byłem Smile Dla fanów jazzu pozycja obowiązkowa.

No właśnie raz się załapałem na ten festiwal jak raz właśnie byłem w Bansku w sierpniu! Nawet był jakiś skład z Polski! No zapomniałem nazwę ale grali jak to Polacy-najlepiej! /No jeżeli mowa o Jazzie/  Smile Smile Smile ..... muszę poszperać to może gdzieś w mrowisku fotografii swoich coś znajdę z tego festu!  Huh Huh Huh

No wlasnie, to my wtedy razem byliśmy na tym koncercie, tylko jakoś nie zgadaliśmy się. To był Pawlik, o ile pamiętam.
Bułgaria to raj dla górskich wędrowców
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości