Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bansko / Банско
#41
Dziś bardzo chciałem zabić swój komputer

Witajcie! Albo Dobry Dzienio-Wiecz!!!

Jak obiecywałem Wam wszystkim, pokaże drogę na Vihren w lepszych warunkach pogodowych!
No to jadziem! Tak no niby się zaczęło! Chociaż dokładniej to początek drogi zaczął się w Bansku.

[Obrazek: cIoLn4c.jpg]

[Obrazek: BtBljTr.jpg]

[Obrazek: YGOGwvC.jpg]

[Obrazek: mlHjQjT.jpg]

Syneczek trochu nie raczył się spieszyć,ale po co w wakacje pośpiech?!  Smile

[Obrazek: V7roOiW.jpg]

Napotkani turyści Bułgarscy mnie uprzedzili aby na górze nie bawić się za długo bo codziennie grzmi- "Da se dotam na goru ne bavete za dolgo poneże vseki den da gramna" / czy coś w tym stylu/

[Obrazek: qLwxWCt.jpg]

[Obrazek: kusJfcC.jpg]

Jak podeszliśmy do podstawy Vihrenu to znowuż się zasnuł obłoczkami!

[Obrazek: 7JG6qgV.jpg]

Ale za chwileczkę Vihren pokazał się w całej swojej krasie

[Obrazek: cAYfnd2.jpg]

Tutaj łączka pod podstawą szczytu. Można było by spokojnie namiot rozbić,ale jak dla mnie to bym wybrał miejsce nad samym jeziorkiem tam wcześniej! Mniej tam duje wiatr.

[Obrazek: 1SK1mZx.jpg]

Tutaj podczas podchodzenia pogoda się stawała coraz przyjemniejsza! Widocznie Jego Błagorodie Perun sobie o mnie przypomniał i,że idę z fociakiem po Jego Królestwie! No i przypomniał sobie też o moich dobrych uczynkach z pociągu i popędził chmury tak co bym mógł to wszystko uwiecznić! Widocznie też miał dobry humor w tym dniu?!  Smile  Smile  Smile

[Obrazek: Qc7Ctkc.jpg]

Pędząc na szczyt to co róż wyprzedzaliśmy grupki spompowanych i nie zaprawionych w boju "doliniarzy"  Smile  Smile  Smile

[Obrazek: FZacRHe.jpg]

Bywało,że nachodziły na krótko  na szlak pukle rozpylonej i wilgoci !

[Obrazek: F6A2PZJ.jpg]

Ale zara w te pendy z odsieczą mi przychodził Jego Błagorodie Perun rozganiając wszelką przeszkodę dla fociszczy! A tutaj mi pokazał "Teodorkę" !  Smile  Smile  Smile  Smile

[Obrazek: zBuH20e.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#42
A tutaj na tym ujęciu to co gadać! No znowuż na szczycie! Razem z moim synem! Raz drugi ))))) Pod łopoczącą flagą!  Smile

[Obrazek: STP80163.jpg]

A teraz,żeby mi nikt nie zarzucił ,że temat o Bansku a o Bansku ni gu gu ....
Proszę bardzo! Tak wygląda jedno z najpiękniejszych miast Bułgarii z góry!
-Bansko!  Smile  Smile  Smile  Smile

[Obrazek: Evo9Adg.jpg]

No pogoda dopisywała i zbiegł się za nami na szczyt pozostały "ogon" miłośników Vihrenowego wiatru!  Smile  Smile  Smile

[Obrazek: oAtWhTJ.jpg]

Mam nadzieję,że nie zanudzam?!?! Huh Huh Huh

A może komu Vihrena z "mleczkiem" ?!


[Obrazek: j6gDxfd.jpg]

A tutaj polecam całkiem wyrypisty widoczek!

[Obrazek: VHWL341.jpg]

Vihren,widok z tego mniejszego szczytu tuż obok!

[Obrazek: I6tUk2o.jpg]

[Obrazek: aS0LXuQ.jpg]

Jak by co to to miasto w dole to znowu Bansko! Nie będę dopisywał,że to jest jedno z najpiękniejszych miasteczek w BG!
Cool

[Obrazek: sXnhoHh.jpg]

Się rozstawili ......

[Obrazek: C9qj3Rq.jpg]

Dla tych co mają lęki  Smile  Smile  Smile

[Obrazek: uG1qRNg.jpg]

[Obrazek: zbSQxSE.jpg]

A tutaj znowu widok z Vihrena mniejszego na Teodorkę ! /Perun chyba zapominać o nas zaczął/

[Obrazek: F7oM5uQ.jpg]

[Obrazek: ZOi3NCX.jpg]

Pogoda się łamała coraz bardziej !

[Obrazek: hZIR7b5.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#43
Wiatr gwałtownie się zerwał! Przypomniałem sobie słowa tych turystów co mnie ostrzegali "da se ne bavete na goru za dolgo...... " No i nagle doleciało moich uszów zatrważające -buuummmm!!!! Już chciałem opierd. Peruna,że sknocił pogodę i ,że zapomniał o mych dobrych uczynkach, ale po małej wypitej buteleczce rakiji usłyszałem poprzez wiatr myśli lub głos Puruna -"Brate wiej!!! To moja żona Perperuna lezie Chcąc nie chcąc musieliśmy gnać na dół! Do takiej baby pyskować nie będę !
Smile  Smile  Smile  Smile

[Obrazek: xgA8e6K.jpg]

I tym akcentem na razie zakończył bym na dziś opowiastkę o Królestwie Boga Peruna! Patrona wszystkich tych co lubią Rakiję i Mavruda !
Myślę,że dzisiaj pomimo wcześniejszych mych trudności to widoczków Wam nie posknerzyłem!??
Dziękuję za uwagę i Doviżdane!

Angel  Angel  Angel  Angel
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#44
Rakiji nie cierpie ,Mevruda tez ale, twoj przekaz ....nie do przebicia, super.Troche posknerzyles ...widoczkow ale ,...moze tak musi byc . Smile
Odpowiedz
#45
(31-05-2015,17:27:33)danaxy napisał(a): Rakiji nie cierpie ,Mevruda tez ale, twoj przekaz ....nie do przebicia, super.Troche posknerzyles ...widoczkow ale ,...moze tak musi byc . Smile

Rakija,Mavrud czy to Samogon lub inne "biełki , ziółka" , to są środki które pomagają usłyszeć słowa Peruna zaklęte w echach górskich czeluści! To zrozumieją Ci co używają od dziada pradziada swojskich mów- języków i w ich żyłach płynie nie tylko krew sama.  Dodgy Angel Cool Smile Smile Smile
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#46
 Fakt,  po spozyciu alkoholu niektorzy widza aniolki to dlaczego nie mozna by pogadac i z Perunem? Tylko, ze ten Perun cos nie bardzo lubi by mu zanieczyszczano swieze gorskie powietrze oparami alkoholu i prawie co roku odsyla potem takich zuchow na noszach z zawalem lub wylewem, bo jednak wysokosc i wysilek fizyczny robia swoje. Niektorzy sa nawet nieprzyjemnie zaskoczeni  rachunkiem za nieplanowany wczesniej lot helikopterem. Smile

W oczekiwaniu, na jeszcze jakies zdjecia  i dla ochlody  Wink
Pirin w zimowej szacie.                                          
https://www.youtube.com/watch?v=YwWjcjSdn3I
Odpowiedz
#47
(03-06-2015,16:45:22)sikornik napisał(a):  Fakt,  po spozyciu alkoholu niektorzy widza aniolki to dlaczego nie mozna by pogadac i z Perunem? Tylko, ze ten Perun cos nie bardzo lubi by mu zanieczyszczano swieze gorskie powietrze oparami alkoholu i prawie co roku odsyla potem takich zuchow na noszach z zawalem lub wylewem, bo jednak wysokosc i wysilek fizyczny robia swoje. Niektorzy sa nawet nieprzyjemnie zaskoczeni  rachunkiem za nieplanowany wczesniej lot helikopterem. Smile

W oczekiwaniu, na jeszcze jakies zdjecia  i dla ochlody  Wink
Pirin w zimowej szacie.                                          
https://www.youtube.com/watch?v=YwWjcjSdn3I

No ja się zgadzam! No jeżeli pociągniesz w siebie za dużo to i pójdziesz na manowce niedorozumieniu słów Tegoż tam Jego Błagorodia Peruna! Wszystko w miarę bez przesady! Ja góry zdążyłem trochę poznać.... No muszę wreszcież dokończyć opowieść jak to ja pierwszym razem nie doszedłem na Musałę ! A wysokość 2914?! No nie czułem zadyszki wtedy. Ale na Kaukazie powyżej 4 tyś ..... no zaczyna się. 

Sikornik

No nawet z góry poznaję gdzie ja tam łaziłem /filmik/
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#48
danaxy - rakija tfu ? ta z winogron też ? olaboga, nie wiem co powiedzieć

arka - chylę czoła za zdjęcia, oj zachęcasz okrutnie do wyprawy, chyba trzeba się będzie wybrać na wiosnę w przyszłym roku
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#49
(03-06-2015,17:21:47)arka napisał(a): Sikornik

No nawet z góry poznaję gdzie ja tam łaziłem /filmik/

Podejrzewam, ze nie tylko na Vihren i Dzano sie wdrapywales Smile
Odpowiedz
#50
(04-06-2015,11:40:59)sikornik napisał(a):
(03-06-2015,17:21:47)arka napisał(a): Sikornik

No nawet z góry poznaję gdzie ja tam łaziłem /filmik/

Podejrzewam, ze nie tylko na Vihren i Dzano sie wdrapywales Smile

Oj, nie tylko  Smile

Peter

"danaxy - rakija tfu ? ta z winogron też ? olaboga, nie wiem co powiedzieć"

Ja też nie! Confused Huh Huh Huh
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości