Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karandiła / Карандила
#1
Karandiła to nazwa (oprócz najbardiej znanego zespołu cyganskiego w Bułgarii) to wierchołków położonych  powyżej miasta Sliwen. Spędziłem ostatnio 3 dni tam i byłem zaskoczony pięknymi krajobrazami i postaram się w poniższych postach opisać co tam można zobaczyc i ile casu na to potrzeba .
a narazie posłuchajcie orkiestrę i uzbrojcie się w cierpliwość. Smile

Odpowiedz
#2
Od Sliven można sie dostać do Karandiła kilkoma sposobami:
- samochodem
- Jast wyciąg można nim wjechac i zjechać podróż trwa ok 20min w jedną strone. Wyciąg zatrzymuje się blisko wierzy telewizyjnej i do "cetrum" trzeba troche zjechać drogą ok 15 min spacerkiem
- Drugi sposób, to wejść ścieżką która prowadzi pod wyciągiem to zajmuje ok 1.5 godziny normalnego chodzenia.
- Trzeci sposób to wejść ścieżką tzw " Hajduszka pateka" - wiekszość osób wybiera ten sposób , może dlatego , że jest najbardziej malownicza. Wejscie też ok 1.5 godziny robiąc zdjęcia po drodze - 2 godziny. Ta ścieżka prowadzi pod stary hotel "Karandiła " który już nie działa ale jest uznawany jako swojego rodziaju "centrum " w pobliżu jest szlak zielony i ziółty do chodzenia i spacerów z pięknymi widokami.
Jest micro jezioro dookoła którego są miejsca do urządzenia grila z ławeczkami, piekarnia gdzie zawsze można kupić ciepły chleb, bułeczki, genialny chleb wypełniony serem oraz przyprawy jak "samardała" i"Sminduh" . Obok piekarni robią też grila - kebapcheta i kiufteta które w kombinacji z ciepłym pieczywem i przyprawami sprawija , że niebo ma się gembie Smile
Odpowiedz
#3
Nastépnie kilka zdjęć
Najpierw Krandiła widok ogólny

[Obrazek: %D0%9F%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%...%D0%B0.jpg]

Wyciąg na górę

[Obrazek: karandila.jpg]

Widok  z góry

[Obrazek: sliven_bulgaria.jpg]

Mapa szlaków

[Obrazek: DSCF3302.jpg]

Nadole : jeiorko, kilka widoków na szlakach , piekarnie, kebapczeta i inne Smile

[Obrazek: DSCF3322.jpg][Obrazek: DSCF3298.jpg]
[Obrazek: 35b45c01]
[Obrazek: DSCF3273.jpg]
[Obrazek: DSCF3299.jpg]
[Obrazek: DSCF3318_1.jpg]

Jeeli ktoś sie tam wybiera-  warto.
Miejsca do spania polecam schroniskoo Karandiła  http://www.hijakarandila.com/, które wygląda raczej na dom alpejski niz schronisko . w srodku pokoje dwu i tryosobowe z własnymi  łaienkami,. Nadole knajpka dość tania i b,. smaczna
oraz
Białata mechka

http://hotelite.v.bg/hotel-%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%91%D1%8F%D0%BB%D0%B0-%D0%9C%D0%B5%D1%87%D0%BA%D0%B0-%D0%A1%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD-102

ceny podobne- ok. 20-25lv na łóżko ze śniadaniem


Odwiedając te strony warto pamiętać , że w pobliu znajdują sie : Żerawana, Medven, Koteł i Ichera których te warto wiedzić. Niektóre  tych miejsc sa opisane już  na forum.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Co do Karandiły to byłem na bibie z Ich udziałem w Romskim kwartale w STZ! Mam gdzieś focię z Nimi! Zresztą też miałem okazję potańcować razem z Sofii Marinovą w parze Cool Cool Cool

To ja wraz z Karandiłą w Romskim Kwartale w STZ Cool  Cool  Cool /Ai da se poxvalih azzzzz/

[Obrazek: fHAzjNk.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#5
oj dawno to było Wink
Odpowiedz
#6
(06-03-2016,00:15:27)sproket napisał(a): oj dawno to było Wink

Nie aż tak bardzo .... A zresztą Boiko Małakov z Ork. Lira to tyż mój funfel -ten to na klarneto si sviri Big Grin Big Grin Big Grin

Hehhhhh ))))))))) Ta "kobieta"w lewym dolnym rogu na fotkce w różowej bluzeczce krzyczała do mnie- " Iskam s tebe da izlizam" .... Co za naród co za ludzie?! Heeehhhhh ))))))))))
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#7
Na Karandiłę i ten rezerwat „Sinite Kamani” czyli Niebieskie Kamienie koło Sliven można zajrzeć jadąc z Sofii do Burgas i nawet przez nie przejechać. Wjazd z miasta od zachodu wzdłuż rzeki, potem skręt przy więzieniu pod górę; albo od wschodu łagodniej przez wioskę za drogowskazem (ta ostatnia droga była zamknięta latem 2015).



[Obrazek: 201603.jpg]

[Obrazek: 201604.jpg]

Na szczycie jest wieża telewizyjna, super panorama i metalowy pomost rozbieg do lotni i te skałki. Trochę niżej „Niedźwiedzia Polana” (Mecza polana) z wielkim dębem, ławy stoły i kręgi na ogniska. Dobre miejce na piknik i biwak, tylko bez wody.

[Obrazek: 201601.jpg]

[Obrazek: 201602.jpg]
 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości