Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kościół katolicki w Warnie
#11
każdy wierzy w to co chce i ma prawo obnosić się dopóki nie sieje zgorszenia, nie łamie obyczajów czy też prawa

normalnym dla mnie jest ( choć ja niewierzący ), że katolik na urlopie chce uczestniczyć we mszy - czy to jest obnoszenie się ze swoją religią ? nie sądzę

no ale pytanie było inne i tego się trzymajmy
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#12
Msza niedzielna w Varnie w kościele na Kniaz Borys I 80 w języku polskim jest o godz. 11.30 oraz do końca sierpnia o 19.30.
W kościele pod adresem Preslav 41 są również w języku bułgarskim oraz angielskim, ale nie zapamiętałem o której.
Odpowiedz
#13
MIAUCURMICIEK!
Przykro mi, ale gadasz bzdury! Gdybyś mieszkał w Warnie - masz rację, ale będąc W PODRÓŻY! wystarczy ci zwykłą wieczorna modlitwa! "Przepis ten" dotyczy również księży, którzy MOGĄ, ale nie MUSZĄ odprawiać codziennej mszy w podróży... :Smileiesz, żę dzwonią, ale nie za bardzo zdajesz sobie sprawę w którym kościele... Pozdrawiam i szacun!
Odpowiedz
#14
Trzeba rozgraniczyć pojęcie "w podróży" a "pobyt na wakacjach". I Tu MIAUCURMICIEK ma rację, interpretacja jest jednoznaczna. Katolicy mają obowiązek już przy planowaniu podróży brać pod uwagę możliwość spełniania swoich obowiązków wynikających z wyznawanej wiary.

Cytując za przewodnik-katolicki.p:l "Jeśli to możliwe, proszę się starać, by pobyt wakacyjny był w miejscu, gdzie jest możliwość uczestniczenia we Mszy św. Jeżeli z różnych racji (także ekonomicznych) wybieramy wypoczynek w krajach niekatolickich, zadbajmy, by przed wyjazdem ustalić miejsce i czas odprawiania niedzielnej Mszy św. Kiedy się okaże, że jednak nie ma takiej możliwości, a jest Kościół prawosławny, uczestniczmy w liturgii razem z jego wiernymi – mamy nawet obowiązek to uczynić".

Czy zapytanie o możliwość uczestniczenia we mszy to obnoszenie się? Nie odpowiem, bo mam na to spojrzenie z punktu widzenia ateistki. Szanując czyjeś podejście do tematu starałam się sprostować to "dzwonienie". Podróż to przemieszczanie się, pobyt wakacyjny stanowi nasze miejsce zamieszkania na ten czas.
Odpowiedz
#15
Szef kościoła rzymskokatolickiego, Papież Franciszek, odwiedzi Bułgarię w dniach 5-7 maja przyszłego roku. Zostało to ogłoszone zarówno przez Prezydencję, jak i przez Radę Ministrów jako oficjalne ogłoszenie Stolicy Apostolskiej dzisiaj.

Wizyta obejmie Sofia i miasto Rakovski, gdzie największej katolickiej wspólnoty w tym kraju. Według rozpowszechniona informacja apostolska wizyta została zorganizowana w odpowiedzi na zaproszenie bułgarskiej stronie, a następnie Papież Bułgaria będzie kontynuować swoją podróż w Macedonii, Skopje będzie między 7 i 9 maja.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#16
Msza św w języku polskim w Primorsku
http://burgas.capucini.bg/primorsko/?fbc...OcAdf2vOJU
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości