Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przejścia graniczne - ogólne informacje, czas oczekiwania
Jedziemy w czwartek przez Serbię. Na przejściu będziemy po południu. Jeśli będą korki na Roszke to przejechać się na Ásotthalom – Bački Vinogradi ? Jechał ktoś tamtędy ostatnio?
Odpowiedz
Odprawa w granicach 30-40min , takie moje spostrzeżenie.
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
(21-06-2016,20:47:00)abiks napisał(a): Jedziemy w czwartek przez Serbię. Na przejściu będziemy po południu. Jeśli będą korki na Roszke to przejechać się na Ásotthalom – Bački Vinogradi ? Jechał ktoś tamtędy ostatnio?
Napisz jak dojedziesz którym przejściem jechałeś i ile czasu to zajęło.
Też będę jechał przez Serbię za 2 tyg i też granica Węg/Serb czwartek po południu.
Odpowiedz
Zacytuję co przeczytałem na forum.gazeta.pl


" Ja jechalem przez Slowacje, Wegry - Rumunie (przejscie przez ORADE) potem
przejscie przez Giurgiu Rose miedzy Rumunia i Bulgaria. i dalej do Warny i
Obzoru. Zdecydowanie i kategorycznie odradzam przejscie przez Giurgiu Rose.
Lapowkarstwo i cuda sie dzieja
W drodze powrotnej jechalem wybrzezem, czyli przejscie w okolicach Durankulak
miedzy Bulgaria i Rumunia (chyba nazywa sie Vama Veche) - przjescie jest ok.
oplat trzy raz mniej, niz w Giurgiu Rose. Potem miedzy Rumunia, a Wegrami
znowuy przejscie w okolicach Oradei (duze cywilizowane przejscie).
W pierwsza strone zrobilem z Lublina 1550, a w druga 1700. ALe zdecydowanie
lepiej nadrobic 150 kilometrow i szerokim lukiem ominac Giurgiu Rose. No chyba,
ze macie za duzo kasy i chcecie wspomoc rumunskich celnikow w Giurgiu. "

Nie wiem dokładnie o co autorowi tego wpisu chodziło może macie pomysły?
Odpowiedz
Możesz doprecyzować co się tam konkretnie działo na przejściu Giurgiu Ruse.
Przejeżdżałem tam wielokrotnie i niczego poza wkur*****m przeze mnie gości pobierających opłatę za most nie odnotowałem.
Zobacz, czy nie jest to post dotyczący sytuacji sprzed wejścia RO i BG do UE. Przedtem faktycznie na moście darli kasę z osobówek jak za TIRy.
Odpowiedz
Też chciał bym wiedzieć co autor miał na myśli bo ja tylko zacytowalem jego wpis z innego forum i za bardzo to gościa nie rozumiem po prostu może go na kilka lei zrobili za opłatę za most i teraz wypisuje takie teksty!
PS. Rzeczywiście ten zacytowany wpis jest z przed kilku lat tamto forum.gazeta. pl jest fatalne do czytania wpisy z wczoraj są przeplatane wpisami z przed kilku lat niema to jak forum bulgarius.pl
Odpowiedz
Pewnie chodziło o to , że w Giurgiu trzeba zapłacić za most a w Vama nie .

Tylko nie wiem za co płacił w Vamie skoro trzy razy mniej niż w Giurgiu ?
Odpowiedz
W Russe - a raczej już po rumuńskiej stronie zdarzało mi się mieć spotkanie z Panami naciągaczami typu opłata eko i takie tam, widocznie Autor tak trafił i na dodatek zapłacił - stąd taki "dysonans rzekłbym po zakupowy". Ważne by nie dać się Wink

(21-06-2016,20:47:00)abiks napisał(a): Jedziemy w czwartek przez Serbię. Na przejściu będziemy po południu. Jeśli będą korki na Roszke to przejechać się na Ásotthalom – Bački Vinogradi ? Jechał ktoś tamtędy ostatnio?

najłatwiejsze jednak jest sprawdzenie on line jak na granicy jest - np. ze stacji paliw OMV/Shell jest wifi
strona węgierska
http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo
i serbska
http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=511&Itemid=210
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
Może ktoś podpowie jak nie dać się naciągnąć naganiaczom... telefon do ambasady czy coś w tym stylu?
Odpowiedz
Zdrowy rozsądek - jeśli podchodzi do auta gostek i nie chce się wylegitymować ? albo z deczka ubrany nie służbowo - miałem przypadek gościa w spodniach dresowych i adidasach ale góra już jakaś niby uniform i śmieszna czapka (dawnych kolejarzy rumuńskich) to chyba mu nie płacimy , co?
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 55 953 18-05-2024,15:48:14
Ostatni post: ew-cia
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 65 784 16-05-2024,11:40:21
Ostatni post: coffe
  Samolotem do Bułgarii - informacje ogólne, ceny biletów, dojazd z lotniska myszabe 946 720,102 15-04-2024,09:40:46
Ostatni post: grzechodg
  Dojazd przez Ukrainę - informacje i pytania dot. trasy Wawo 154 173,427 28-02-2024,09:40:21
Ostatni post: bart11
  Stacje paliwowe - ceny, jakość, dostępność paliw, płatności, aktualne informacje Wawo 571 426,537 18-12-2023,12:49:48
Ostatni post: Marek999
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 86 1,664 30-11-2023,15:23:24
Ostatni post: Masodi
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 212 3,225 24-09-2023,18:53:42
Ostatni post: lubelak
Thumbs Down Przejścia graniczne jazda przez Chorwację i Serbię MarekW_a 30 307 03-07-2023,17:05:06
Ostatni post: bart11
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2022] Wawo 111 2,259 31-08-2022,09:41:33
Ostatni post: Rysiekkk
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2022] gawronik 91 1,401 26-08-2022,18:57:50
Ostatni post: Raphael

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości