Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin
#1
Information 
Regulamin forum Bulgaricus

1. Forum bulgaricus.pl jest miejscem ogólnodostępnym, służącym wymianie informacji, doświadczeń, wiedzy i pasji na temat Bułgarii i krajów bałkańskich.

2. By móc zamieszczać nowe posty i odpowiadać w już istniejących wątkach, użytkownik musi się zarejestrować. Rejestracja równoznaczna jest z przeczytaniem, zrozumieniem, zaakceptowaniem oraz stosowaniem się do regulaminu.

3. Użytkownik wstawiając na forum bulgaricus.pl zdjęcia poświadcza, że jest ich autorem, zdjęcia nie zostały wykonane bez wiedzy osób które się na nich znajdują a osoby ujęte na zdjęciach wyraziły zgodę na publikację swojego wizerunku na stronie. Administracja i moderacja forum nie jest właścicielem materiałów zamieszczanych przez użytkowników.

4. Na forum bulgaricus.pl nie wolno umieszczać treści rasistowskich, nawołujących do przemocy lub nienawiści na tle rasowym, seksualnym, poglądowym czy religijnym, oraz wszelkich treści zabronionych przez polskie prawo. Posty łamiące ten konkretny punkt będą usuwane a użytkownicy je zamieszczający banowani.

5. Administracja forum ma prawo edytować posty łamiące niniejszy regulamin, wyraźnie przy tym zaznaczając, w którym miejscu i z jakiego powodu dokonano edycji.

6. Prawa i porządku na forum doglądają moderatorzy oraz administracja.

7. Zabrania się umieszczania reklam i odnośników do nich, bez uprzedniego uzgodnienia tego z administracją. Nie dotyczy linków do własnych blogów i stron www o ile związane są z Bałkanami lub podróżami.

8. Użytkownicy łamiący punkt 6. otrzymają jedno ostrzeżenie, kolejna próba zamieszczania wymienionych treści skończy się banem.

9. Nie śmieć na forum, zanim założysz nowy wątek sprawdź, czy może ktoś już o tym pisał. Zdjęcia i linki wklejaj wg instrukcji zamieszczonej w FAQ.

10. Forum tworzą pasjonaci Bułgarii i Bałkanów, jednak robią w to czasie wolnym. Szanuj nasz czas i używaj opcji „szukaj”. Jeśli nie znalazłeś interesujących Cię informacji, zadawaj pytania.

11. Unikaj wulgaryzmów. Wiemy, że czasami się nie da, rozumiemy to, ale prostactwo będzie karane. Najpierw ostrzeżeniem, potem banem.

12. Każdy ma prawo do odmiennego zdania, polemikę z innymi użytkownikami prowadź jednak w granicach dobrego smaku i ogólnie przyjętych normach rozmowy dorosłych ludzi.

13. Prywatne wojenki prowadź poza forum. Osobiste wycieczki pod adresem użytkowników nie spotkają się z powszechną akceptacją.

14. Pisz w dziale do tego przeznaczonym. Nie chcemy czytać w wątku kulinarnym o problemach z trasą przez Rumunię. Administracja zastrzega sobie prawo do przenoszenia wątków do odpowiednich działów. Jednak nagminne łamanie tego punktu będzie skutkowało ostrzeżeniem, a jeśli to nie pomoże, dobrze wiesz czym.

15. Staraj się nie odchodzić od tematu. Off top może zdarzyć się w każdej dyskusji, jednak staraj się przynajmniej krążyć wokół poruszanych spraw.

16. Dyskusje polityczne na temat Bułgarii lub sytuacji na Bałkanach prowadź w miejscu do tego przeznaczonym. Zalewanie forum propagandą polityczną skończy się (jeśli reszta zespołu się zgodzi) bardzo szybkim banem. Możliwe, że takim bez ostrzeżenia. Polską politykę zostaw przed wejściem. W sieci jest wiele miejsc przeznaczonych do komentowania bieżącej sytuacji politycznej w naszym kraju. Bulgaricus.pl takim miejscem nie jest.

17. Jeśli już dostałeś bana, to nie koniec świata. Skontaktuj się z redakcją, porozmawiaj jak człowiek z człowiekiem, a może coś się da zrobić.

18. Właściciel domeny bulgaricus.pl nie jest właścicielem treści zamieszczanych przez użytkowników.

19. Wszelkie kluczowe dla działalności forum sprawy będą omawiane publicznie.

20. OFF-TOPIC \HYDE PARK poza trzymaniem się regulaminu w wypowiedziach, pozostaje wolny od ingerencji Moderatora/Administratora. Jakikolwiek atak na współuczestników tematu będzie skutkował ostrzeżeniem.

21. Wszelkie sytuacje, które nie są opisane w Regulaminie będą rozstrzygane przez Moderatorów lub administrację.

22. Umieszczanie linków (adresów www) do nielegalnego oprogramowania, materiałów objętych prawami autorskimi i innych o podobnym charakterze jest na odpowiedzialność osoby umieszczającej. Administracja Forum nie ponosi odpowiedzialności za Użytkownika i gdy zajdzie potrzeba, przekaże wszystkie dostępne dane organom ścigania na ich wniosek.

23. Staraj się cytować tylko konkretną część postu, na który chcesz napisać odpowiedź. Nie cytuj gdy odpowiadasz bezpośrednio pod postem. Nagminne cytowanie wbrew regulaminowi będzie skutkowało ostrzeżeniem.

24. Jeśli chcesz komuś podziękować za przydatną dla Ciebie informację użyj opcji "Dodaj punkt reputacji" zamiast pisać post z treścią "Dzięki za info, dziękuje, dzięki itp". Posty takie będą systematycznie usuwane, a notoryczne ich powielanie będzie nagradzane punktem ostrzeżenia.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości