Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sozopoł / Созопол
Ta ilość czlowieków mnie się podoba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Witam serdecznie wszystkich "Bulgaricus-ów".
To mój pierwszy (mam nadzieję nie ostatni post). Byłem co prawda w Sozopolu już raz ale równo 40 lat wstecz.W latach siedemdziesiątych jezdziłem do Bułgarii co roku na całe wakacje,zwiedziłem całe prawie wybrzeże ale Sozopol urzekł mnie najbardziej.Mieszkałem wtedy na tzw kwaterze na ul Morski Skali bodajże nr 63.Miło wspominam balkon z widokem na morze i skały.Teraz w ramach wspomnień (chyba sie starzeje hahaha) postanowiłem odwiedzić Sozopol właśnie.Przylatuję 24 sierpnia do 7 wrzesnia.Samolot ogarnięty,spanie też.Zarezerwowałem Hotel "BOBCHEV" ul Musala i nie wiem czy dobrze wybrałem.Podobno właściciel hotelu załatwia 10% zniżki do restauracji "Gwiezdny Raj" Mam pytanie i prośbę zarazem o jakieś rady,sugestie itp.Będę wdzięczny i z góry dziękuję.
PS .
Z mojej strony jak tylko znajdę zdjecia z 1978 r z Sozopola to zamieszczę jako ciekawostkę. Wink
Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety.Zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.


Odpowiedz
Hotel znajduje się na wzniesieniu w nowej części miasta. Do starówki i plaży miejskiej prowadzą schody, czas zejścia z Twojego hotelu to ok. 15 minut spacerkiem. W dół lekko i przyjemnie, z powrotem trochę męczące wejście, szczególnie w upalne popołudnie. Na górze restauracja Gwiezdny Raj.

Czekamy na fotki!
Odpowiedz
Kilka informacji:
- Restauracja Paradise nieczynna, w miejscu gdzie była odbywa się jakaś gruntowna przebudowa
- Kurs wymiany w kantorach sieci Crown 1,91
- Parking obok stadionu 12 LV/dobę
- Pogoda dopisuje
- Barracuda ma nowe odświeżone menu, każda potrawa opatrzona zdjęciem
Odpowiedz
Ceny na Harmani:
Leżak 7 lv
Parasol 6 lv
Odpowiedz
cytat:
На 18 юли е конкурсът за красота „Мис Созопол“,
https://dariknews.bg/regioni/burgas/nablizhava-praznikyt-na-sozopol-2108618
----------------------------------------------------------------------------
BL Wink  2006 ,2008 ,2011 ,2016 ,2018 ,2019 ,2021 ,2022 ,2023 ...
Odpowiedz
W kantorach sieci Crown za euro płacą 1,90 lv. Może to spadek weekendowy?
Odpowiedz
Może kogoś zainteresuje http://www.aquaparkneptun.com/index.php/ceni/?gclid=EAIaIQobChMIlfWesI-83AIVzqZRCh3RtQMLEAEYASAAEgJv2PD_BwE
Odpowiedz
Czy bardzo trzeba się martwić ? Angry Angry Angry

https://www.burgas24.bg/novini/regionalni/Ekologichnata-katastrofa-ot-Mopang-veche-e-fakt-Blizo-2-mln-leva-shte-struva-iztochvaneto-na-mazuta-ot-koraba-810812
Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety.Zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.


Odpowiedz
Bateniki pisał, że paliwo już wypompowali Tongue i jest OK
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości