Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balczik / Балчик
#31
Witam. Juz 5 dni jestem w Balcziku. Miasteczko ok. choć bardzo zaniedbane. Bulgaria chyba nie chce korzystać z kasy unijnej. Nic sie nie rlbi, maraz . Jadąc przez wioski widac ze nawet ziela nie chce im sie skosic, wszystko w ruinie. W knajpkach teź idą na latwiznę. Wieksość dań miesnych to z grila. Kwałek np. Schabu rzuconego na gri.. daleko im jeszcze do Polskich karczm nad morzem lub w górach gdzie zaleźy im na smaku i wyglądzie potraw. Dziś w morskim oku łysy podał mi 50 rakii ale t a k ciepłej jakby przez godzinę nosił ją w kieszeni. Jak zwrocilem uwagę to tylko wzruszył ramionami. Nic dziwnego źe ludzie juź tam nie chodzą. Na rachynku wpisał ze wypiłem 100. Potem pokazał inny kieliszek i wciskał mi ze zamawialem 100 . Morze mają fajne ale nic im wiecej nie zazdroszcze.
Odpowiedz
#32
janmar ta 50 to mocna raczej...
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#33
Witam

W tym roku Bułgaria po raz 7, ale zawszy były to okolice Burgas (Sozopol, Rawda, później na północ - Byala). W tym roku trochę nieoczekiwanie wybór padł na Bałczik. Proszę o kilka informacji na temat tego miasteczka, jak z plażami, restauracje - klimat miejscowości. Zamieszkamy w Apartments in Complex Garden Palace, 37 Albenski Pat Str., 9600. Z opinii o kwaterach wynika, że trochę na uboczu, ale może ktoś z forumowiczów udzieli kilku informacji, za które z góry bardzo dziękuję.
Odpowiedz
#34
Spec od Balczika to Leon!
Odpowiedz
#35
Witaj ! Balczik to bardzo fajna miejscowosc turystyczna gdzie znajduje sie ogrod botaniczny z zameczkiem krolowej Rumunii. W centrum obok ratusza jest muzeum historycznen i obok restauracja godna polecenia U Stefcza. Stefczu ma doskonala kuchnie w rozsadnej cenie. O plazach jest opinia podzielona ,ja chodze na tzw. centralna obok portu i nie narzekam. Kto szuka cos specjalnego to z waszego apartamentu blisko jest do Albeny gdzie jest 3 w Bulgarii plaza w tej klasyfikacji.Przy promenadzie jest cala masa knajpeczek gdzie ceny sa troszke wyzsze. Na facebooku zamiescilem cala mase zdjec z miejsc godnych odwiedzenia jak Kalakria , Varna .Na rybke zapraszam do Vala i Darka obok portu w zoltej budce. Po miasteczku jezdzi busik i przy wysokich temperaturach i roznicach terenowych staje sie niezbedny.
Odpowiedz
#36
Leon

Bardzo dziękuję za krótkie streszczenie o Bałcziku. Dla mnie najważniejsze jest to, że to bardzo fajna miejscowość. Jeszcze raz dzięki
Odpowiedz
#37
Cześć ! Pytanie czy będziesz miał samochód ? Bo Bałchik dla mnie jest super bazą do poznawania północnej części wybrzeża - byłem kilkanaście razy i ciągle wracam pomimo iż Ahtopol stał się głównym celem . Namiary na Stefcza podane przez Leona: Sinyj Lev(Stefan Dikov) masz w moim wcześniejszym poście -rozumie po polsku chętnie pomaga . Balchik jest położony na zboczach w związku z czym drogi "meandrują" i wszędzie są schody którymi można sobie skracać(bardzo!) drogę. Dla mnie jedno z niedocenianych miejsc na wybrzeżu . Ponoć nad plażą naturalną pracują ...
Odpowiedz
#38
Witaj
Tak, będę dysponował samochodem, więc pewnie parę wypadów zrobimy. Bardzo zależy mi na zapewnieniu atrakcji moim córkom (13 i 8 lat) dlatego planuję delfinarium w Warnie i chyba jakiś park wodny. Na pewno też ogród botaniczny, półwysep Kaliakra i pałac królowej Marii. Trzeba też trochę poplażować, ale może jest coś jeszcze godnego polecenia ??? Będę 12 dni, więc czasu trochę jest.
Odpowiedz
#39
Cześć ! Jeśli planujesz wyjazd do Varny  po pokazie w delfinarium warto iść na spacer do pięknego parku Primorskiego(jest tu plaża) ,na którego końcu jest Wojennomorski Muzej z torpedowcem Dryzki . I oczywiście cała masa zabytków .To na jeden dzień .Jadąc z Balchika za Złotymi Piaskami jest skalny Monastyr Aładża - piękne miejsce , wycieczkę tutaj można połączyć z plażą w Zł.P. czy Sv.Konstantin i Elena .W samym Balchiku park wokół pałacyku Marii z kolekcją kaktusów . Do parku od strony morza po zmierzchu można wejść bez opłat a jest wtedy pięknie podświetlony . Plaża centralna znajduje się przy porcie - można spacerować po falochronie -ładny widok na miasto .Można wybrać się do Albeny ,piękna plaża ale bardzo skomercjalizowana . Trochę spokoju jest południowym krańcu za hotelem Gargana gdzie mała rzeczka spływa do morza .Da się tu wjechać od strony Kranewa bez opłat za wjazd do Albeny , ale droga jest wyjątkowo podła. Na pólnoc warto zobaczyć pówysep Kaliakra a później podjechać na plażę Bołata lub Rusalka .Jadąc na pólwysep przed Balgarevem jest zjazd do farmy omułków i restauracji Dalboka . Zjazd i wyjazd b.stromy a ponieważ jest mało miejsc parkingowych jeśli pobocza są zapchane lepiej nie zjeżdżać ! Polecam Rusałkę i jej "dziką" plażę - po wjechaniu na teren kompleksu kierujemy się na lewo .Malownicze skały ,małe wysepki i piasek jak żwir z akwarium .Pięny jest klif pomiędzy Kamien Briag a Tiulenowo .I plaże w Durankułak .
Odpowiedz
#40
Do Albeny jest płatny wjazd ? Chyba już nie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości