Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019]
Serbia ze wschodniej Polski (na wschód od Krakowa) totalnie nie opłacalna wg. mnie.
(29-07-2019,17:04:21)jargen napisał(a): Witam , czytam wpisy i zastanawiam się dlaczego tak uparcie pchacie się przez Rumunie licytując jak kiepska była droga ile stania na wahadle ,itp. Po dwóch przejazdach przez Rumunię pojechałem trasą przez Serbię do Obzoru i z powrotem.
Opisałem drogę w wątku: dojazd przez Serbię, jedyna rzecz to różnica w cenie przejazdu . Jest to około 400 zł, co pozwala przejechać 1700 km bez niespodzianek.

Przez wiele lat jeździliśmy przez Serbię i jeździlibyśmy nadal gdyby nie:
- kolejki na granicach
- tabuny śniadych obywateli jadących w kierunku południowo-wschodniej Europy.
Tu nie chodzi o cenę, tylko o to co się dzieje na granicach i na drodze. Wolę jazdę przez Serbię, ale ostatnio wybieramy Rumunię. Tyle, że za każdym razem wybieramy inny wariant, bo faktycznie idealnego rozwiązania nie ma. Chociaż ostatnio coraz częściej wybieramy drogę przez Krajovą.
Bez obrazy jargen, żeby to nie był zmasowany atak Big Grin Do BG. jechałeś w tygodniu, początek w czwartek, wracałeś wieczorem w niedzielę i jak sam napisałeś bez noclegu. Zdecydowana większość naszych rodaków jedzie na wczasy w weekend, co się dzieje na granicach serbskich od piątku do niedzieli, w sezonie to można pooglądać na kamerkach, potem już na A1 masz kolejki na bramkach, rodeo na autostradzie bo się saszka-wiraszka trafi i będzie wyprzedzał prawym pasem przy prędkościach powyżej 130 km/h o stanie toalet na przydrożnych stacjach nie wspomnę, bo się wejść nie da. Nie każdemu odpowiada jazda w nocy, np mnie bo wtedy śpię Big Grin . Zgodzę się z Tobą, że jak trafisz dobrze to jazda przez Serbię z pd. Polski jest szybsza, ale trzeba jeszcze dobrze trafić, a planowanie można sobie w nerkę wsadzić jak szef nie da Ci urlopu w piątek i musisz wyjechać na wczasy w weekend Sad
Od dziesiątków lat rząd we Francji apeluje do ludzi z okolic Paryża i nie ruszajcie na południe Francji 15 sierpnia
ponieważ będą się tworzyć olbrzymie korki na autostradach.I zgadnijcie co się dzieje , autostrada jest zakorkowana na kilkanaście kilometrów wojsko musi śmigłowcami dystrybuować wodę a ludzie co roku ruszają 15 sierpnia na południe Francji.Można pobrać stronę policji węgierskiej , serbskiej, bułgarskiej z informacją o czasie oczekiwania na granicy
i wybrać przejście .Do Polski przejechałem bez noclegu ponieważ za szybko przekroczyłem granicę BL-SR i powiem że
czułem się lepiej niż po przejechaniu 900 km z Jarosławia do Piteszti gdzie nocowałem, oczywiście jest to jak mówi mój kolega sprawa osobnicza.Nigdy nie jeździłem nocą czy to Chorwacji czy do Rumuni , ale ten raz sprawił co napisałem ,
zaplanuj i spróbuj i może będzie lepiej.
Dotarliśmy do Burgas .Miasto plaża piękna . Trasa ok. jednak nie polecam odcinka Vaja po stronie węgierskiej do Carej i dale 1F. -roboty drogowe ,kiepska jakość asfaltu i koleiny tozdecydowanie zniechęca mnie do powrotu tą trasą.
Drogi jargen
Hehehe są bramki, będą korki, sorry taki mamy klimat.
Mówisz, że polegasz na czasie oczekiwania na granicy ze strony? OK, tylko jaką masz pewność że podawane 30 min. sprawdzane godzinę przed dojazdem do granicy, nie zamieni Ci się w 2 h 30 min. po dojeździe do niej? Strona podaje Ci ile będziesz stał w czasie rzeczywistym, czy ma pewne opóźnienie?  Albo pobawmy się tak: podaj proszę czas oczekiwania na granicy w bieżącą sobotę o godz. 12, możesz sprawdzić o 11.30. I podasz wszystkim jak szybko i którą granicę z Serbią można przejechać?
A co do planowania mojego urlopu napisałem gdzieś, że źle mi się w tym roku jechało, bo plany były inne, a realizacja nie taka jak plan? Gdzie takiego posta umieściłem? Napisałem gdzieś, że mnie coś wyprowadziło z równowagi i zamiast jechać do hotelu kimałem w aucie? Sprawdź, poczytaj, przeglądnij, potem możesz pouczać.
Przepraszam jeżeli odebrałeś mój wpis jako pouczanie daleki jestem od tych rzeczy nie ma co się uruchamiać , moją intencją było przedstawienie alternatywy dla rumuńskiej trasy. Daję słowo , jeżeli w przyszłym roku pojadę do Bułgarii to przez Serbię i zdam relację z
podróży.Być może w moim przypadku zadziałało prawo pierwszego razu jak na rybach.
Pozdrawiam i życzę bezpiecznej i spokojnej jazdy.
no i z tego powodu, tj. upodobań, przyzwyczajeń, preferencji itp itp i pewnie żeby pominąć odwieczny problem wyższości jednych świąt nad drugimi, trasa dojazdowa została podzielona na
dojazd przez Serbię
i dojazd przez Rumunię
Angel Big Grin Big Grin Big Grin
gdzie każdy wielbiciel danej wersji zamieszcza swe wrażenia.

Zdarzają się też tacy, którzy w jedną sttronę potrafią korzystać z obydwu tych krain (do nich i ja się zaliczam, ale nie zawsze, raczej rzadko) Confused Big Grin Big Grin
dzień dobry - witam wszystkich uczestników tej dyskusji - jestem na forum od niedawna, pozwolę sobie na przyłączenie się do dyskusji w kwestii podróży przez Rumunię. Ja jadę po raz drugi, z noclegiem w Sasciori (okolice Sebesu). Teraz wybrałem chyba najkrótszą trasę z Barwinka w kierunku Vallaj i Carei. Niepokoi mnie informacja o robotach na odcinku Carei - Tasnad - czy to wyklucza tę trasę ? jest też chyba trasa równoległa która pozwala ominąć roboty Carei - kierunek SATU MARE - Miholeni - Acas - Bobota . Co o tym myślicie ?
(30-07-2019,21:00:12)MariuszZ napisał(a): dzień dobry - witam wszystkich uczestników tej dyskusji - jestem na forum od niedawna, pozwolę sobie na przyłączenie się do dyskusji w kwestii podróży przez Rumunię. Ja jadę po raz drugi, z noclegiem w Sasciori (okolice Sebesu). Teraz wybrałem chyba najkrótszą trasę z Barwinka w kierunku Vallaj i Carei. Niepokoi mnie informacja o robotach na odcinku Carei - Tasnad - czy to wyklucza tę trasę ? jest też chyba trasa równoległa która pozwala ominąć roboty Carei - kierunek SATU MARE - Miholeni - Acas - Bobota . Co o tym myślicie ?

Zdecydowanie proponuję trasę przez Satu Mare.Valaj i Carei i dalej 1F są z złym stanie .Remonty zdarty asfalt w całości na bardzo długim odcinku ok 10 km ,następnie zdarty asfalt miejscamibez oznakowań itd.Oczywiście przejechać można alej jakim kosztem -czas ,zawieszenie auta -nie ma sensu tam się pchać.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 64 736 5 godzin(y) temu
Ostatni post: bart11
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 51 854 8 godzin(y) temu
Ostatni post: dżek
  Samolotem do Bułgarii - informacje ogólne, ceny biletów, dojazd z lotniska myszabe 946 720,100 15-04-2024,09:40:46
Ostatni post: grzechodg
  Dojazd przez Ukrainę - informacje i pytania dot. trasy Wawo 154 173,427 28-02-2024,09:40:21
Ostatni post: bart11
  do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię bartus40 137 2,239 24-02-2024,21:45:39
Ostatni post: jarecki69
  Dojazd przez Chorwację igi123 50 20,522 18-12-2023,16:14:28
Ostatni post: dżek
  Stacje paliwowe - ceny, jakość, dostępność paliw, płatności, aktualne informacje Wawo 571 426,537 18-12-2023,12:49:48
Ostatni post: Marek999
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 86 1,664 30-11-2023,15:23:24
Ostatni post: Masodi
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 212 3,225 24-09-2023,18:53:42
Ostatni post: lubelak
  Przejścia graniczne - ogólne informacje, czas oczekiwania Wawo 640 552,361 16-08-2023,23:34:33
Ostatni post: igi123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości