Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobriniszte / Добринище
#1
Dobriniszte - Добринище to senna wioseczka położona w Pirynie. Bardzo blisko od miasteczka Bansko. Добринище jest położone na wysokości 810 m. n.p.m. Aby dostać się do Dobriniszte to ja jak zwykle będę polecał jazdę pociążkiem wąskotorowym z miasta Septemvri przez Bansko do końcowej zakończonej koziołkiem oporowym stacyjki Dobriniszte - Добринище /stacja końcowa/. Czas  jazdy od Septemvri do Dobriniszte to 5 godzin tylko! Jeszcze raz podpowiem nienachalnie,że przejażdżka w tym pociągu to ewenement! Oprócz tego,że przejedziemy się w zabytkowych wagonikach to pociążek się przedziera krętą wąskotorową linią poprzez liczne tunele! Linia wąskotorówki bardzo widokowa! W czasie jazdy na pewno Wasze aparaciki fotograficzne będą rozgrzane jak lufy karabinu CKM po długiej serii Confused  Huh

Raczyłem sobie już zarezerwować temat co do wioseczki Dobriniszte - Добринище ze względu,że posiadam dużą ilość fotografii, a także bardzo mi się tam podobało! Polecam każdemu kto lubi jeżdzić do Bułgarii aby pomyślał o tym rejonie także! Dobryniszte samo w sobie to przeurocza wioska w której  znajduje się całkiem nie mały basen ze żródłami termalnymi! Ja płaciłem za wejście na basen 6 Lv. /obecnie nie wiem czy coś w tej materii się nie zmieniło/  Oczywiście "spacerek" po Dobrynishte jak i po okolicy postaram to poprzeć fotografiami! 

Polecam aby każdy kto lubi nie tylko morze i plaże by wioską Dobryniszte się zainteresował! 
Z góry dziękuję za uwagę! 

W następnym poście pojedziemy sobie do Dobryniszte! Czym???!!! A jakże, -pociągiem!!!
A teraz muszę iść do tyry  Sad  Sad  Sad  Sad
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#2
(20-05-2015,11:04:57)arka napisał(a): Dobriniszte - Добринище to senna wioseczka położona w Pirynie.

Raczyłem sobie już zarezerwować temat co do wioseczki Dobriniszte - Добринище ze względu,że posiadam dużą ilość fotografii, a także bardzo mi się tam podobało!
Polecam każdemu kto lubi jeżdzić do Bułgarii aby pomyślał o tym rejonie także!
Dobryniszte samo w sobie to przeurocza wioska w której  znajduje się całkiem nie mały basen ze żródłami termalnymi! Ja płaciłem za wejście na basen 6 Lv. /obecnie nie wiem czy coś w tej materii się nie zmieniło/  
Oczywiście "spacerek" po Dobrynishte jak i po okolicy postaram to poprzeć fotografiami! 

[Obrazek: 2czwxfb.jpg]

też się tam kąpałeś ?
moja fotka z roku 2009...
to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi....Big Grin
Odpowiedz
#3
Widzę że to dobra alternatywa dla rodzin takich, jak moja - gdzie facet biega po górach, a rodzinka w tym czasie moczy tyłki w wodzie Smile
Odpowiedz
#4
Jacky6 :

Dokładnie tam! Tzn w tym basenie właśnie. Było całkiem sympatycznie relaksowo Smile

Myszabe :

Pogadamy jak pokażę moją wycieczkę poprzez Bezbog na Vrax Dżano! Wtedy się przekonamy gdzie byś wolała być! Na tej  wycieczce czy tylko w tym basenie?! Cool
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#5
.....Jak już wcześniej obiecywałem to pojedziemy sobie pociążkiem niespiesznym do Dobryniszte!

Do wagonów!!! ......

[Obrazek: zAzydwt.jpg]

[Obrazek: 3mgMvvL.jpg]

[Obrazek: ftE1tPV.jpg]

Można nawet w trakcie jazdy postać sobie pomiędzy wagonami  Wink  Wink  Wink  Dla tych co lubią świeży wozduch!

[Obrazek: kNhT6GQ.jpg]

[Obrazek: MQ3KmTx.jpg]

[Obrazek: mYN2ekV.jpg]

I już dotarliśmy do punktu docelowego !

[Obrazek: PV4zHPA.jpg]

Pociąg ten jedzie tak szybko,że jak by się komuś zachciało wysiąść w trakcie na przykład za potrzebą pozbierania sobie kwiatków na łączce to myślę,że łatwo pociąg ten idzie dogonić biegnąc nie za forsownie! Jak na dzisiejszy dzień to tylko tyle mam do zaoferowania! Trza się wreszcie do wyra położyć i przyciąć komara! Dziękuję za uwagę!  Tongue
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#6
(21-05-2015,00:35:40)arka napisał(a): Myszabe :
Pogadamy jak pokażę moją wycieczkę poprzez Bezbog na Vrax Dżano! Wtedy się przekonamy gdzie byś wolała być! Na tej  wycieczce czy tylko w tym basenie?! Cool
Czekam z niecierpliwością  Shy
Odpowiedz
#7
(21-05-2015,07:52:48)myszabe napisał(a):
(21-05-2015,00:35:40)arka napisał(a): Myszabe :
Pogadamy jak pokażę moją wycieczkę poprzez Bezbog na Vrax Dżano! Wtedy się przekonamy gdzie byś wolała być! Na tej  wycieczce czy tylko w tym basenie?! Cool
Czekam z niecierpliwością  Shy

Właściwie myślę,że zacznę najpierw od okolicy-tzn o w/w wycieczce! By w kolejnej kolejności odpocznąć sobie w Dobryniszte 
Na mój osąd masyw Pirynu to taki jak mniejszy Kaukaz! Dzika dzicz i widoki sakrammar ! Udowodnię to w tym wątku!  Exclamation
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#8
Po przybycie do Dobryniszte mamy daj my na to dwie opcje! Albo idziemy na basen albo zaiwaniamy w góry!
Tym razem wybierzemy opcję góralską! Zatem w góry znaczy do wyciągu krzesełkowego zabierze nas o to bardzo przesympatyczny gość w tej 25 letniej pomarańczowej skodzinie! Smile Smile Smile Kurnażżż, że to jeszcze hamowało!

[Obrazek: fqJOhLO.jpg]

Po podwózce znajdujemy się przed kolejką krzełkową na "Bezbog"

[Obrazek: hRn6n9A.jpg]

Należy zakupić bilety za jakie 6 Lv na twarz .....

[Obrazek: q2IVD7f.jpg]

ustawiamy się w pozycji na Małysza, tyłkami frontem i czekamy na delikatne podcięcie krzesełek i luuuuu do góry.... Na Kowno!!!! Tfu ...!!! Na Bezbog znaczy!

[Obrazek: jO8pjGe.jpg]

Przemiła obsługa liftu jeszcze zdąży nam krzyknąć -dowiżdane!

[Obrazek: TUKGbId.jpg]

i teraz już na samą górę ......

[Obrazek: QsXkptu.jpg]

Aaaaa resztę pokażę troszku pożniej! Co nagle to po diable! Trza iść jak to mówią koledzy z boiska -na siłkę!

Dziękuję za uwagę !
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#9
W góry! W góry!!! Miły Bracie tam przygoda czeka na Cie !!!!

Zwłaszcza,że niebo było klarowne i czyste jak rozrobiona dykta! Big Grin Big Grin Big Grin

[Obrazek: 3rvL6RR.jpg]

Nawet widoczny był ociuteńke Miesiączek

[Obrazek: WUotbpk.jpg]

[Obrazek: te7M86V.jpg]

O mało co bym zapomniał dodać,że wyciąg czasem się wspina nawet ponad takie wiekowe drzewa jak to! Czasem jesteśmy w krzesełku niżej a czasem konkretnie wysoko! No kejf mówię Wam!

[Obrazek: pomnik_prz.jpg]

[Obrazek: Fe1PCJ8.jpg]

[Obrazek: coFHwyp.jpg]

Co niektórzy wychodząc z krzesełek rzucili się do swoich kamer! OOOO nieszczęśni!!! Nawet sobie nie zdawali sprawy,że stoją u wrót Raju!

Na drugim planie "Hiżata Bezbog" . ! Spałem tam i jadłem też! Bardzo polecam! Warto zostać nawet na dwa dni lub na dłużej! Pod tą Hiżą wykorzystując swój nieodparty urok osobisty i znawstwo języka Bułgarskiego, załapałem się na dwie konkretne biby suto zaprawianymi .... wiadomo czym Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Tam po lewej ledwie widoczny daszek drewnianego bungalowu! Tam polecam naleśniki i melniszko vinoto!

[Obrazek: g09yuq7.jpg]

Aby nie zanudzać szanownego Gremium Bulgaricusów to na dzisiaj było by na tyle! Chcę tylko nadmienić, że samo najlepsze przed nami jeszcze! No to do jutra albo do pojutrza ?! Kto wieee.....

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam Wszystkich !!! Smile Smile Smile Smile
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#10
(22-05-2015,17:03:33)arka napisał(a): Zwłaszcza,że niebo było klarowne i czyste jak rozrobiona dykta!  ..."
..nie no....  rozwaliłeś mnie tym porównaniem z wyższej półki słowotwórczej Big Grin

Pzdr
Marek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości