Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup roviniety do Rumunii online - krótki przewodnik
Krótki przewodnik - jak zakupić winietkę na przejazd przez Rumunię w internecie.

1. Wchodzimy na stronę https://www.roviniete.ro/

2. Wybieramy rodzaj pojazdu. Większość wybierze samochód osobowy:

[Obrazek: image.jpg]

3. Wybieramy datę przejazdu pamiętając, że wjazd zaczyna się o godz 24.00 lub 0.00:

4. Wybieramy czas na jaki będzie ważna winieta ( 7dni albo 1 miesiąc to chyba wszyscy będą wybierać):

5. Następnie wybieramy sposób płatności (ja wybrałem zapłatę kartą debetową VISA), wpisujemy nr kart, datę ważności, dane użytkownika:

6. Wpisujemy swoje dane:

1 - osoba prywatna czy firma
2 - adres
3 - PL
4 - nr rejestracji
5 - nazwisko
6 - imię
7 - telefon
8 - email
9 - akceptujecie
10 - klik

7. Czekamy na zaksięgowanie pobranej kwoty. Po chwili otrzymamy dwa maile: pierwszy "Pro-forma invoice" potwierdzający zaksięgowanie pieniędzy i drugi "Factura-Invoice-Rechnung Rovigneta" w którym w załączniku w formacie pdf znajduje się dokument, który drukujemy i bierzemy z sobą.
Jeżeli w folderze poczty przychodzącej nie ma powyższych maili to sprawdźmy folder SPAM gdyż oczekiwane przez nas dokumenty mogą zostać przekierowane do tego folderu.

Tak wygląda dokument, który zabieramy z sobą.

[Obrazek: 56fd70692a1bf.png]
Odpowiedz
Przebrnęłam. Mam wrażenie, że co roku jest coś nowego. Tym razem dwa razy nie mogłam przejść do płatności, bo pojawiał się błąd. Dopiero za trzecim razem doszłam do wniosku, że chodzi o polskie znaki w imieniu i nazwisku (nie chodzi o dane karty płatniczej, tylko o to miejsce, gdzie wpisuje się swoje dane). Po przerobieniu ż na z i ę n e udało się przejść do płatności.
Winietka węgierska i słowacka - bez problemu.
Odpowiedz
U mnie pojawił się błąd w trakcie dokonywania płatności, kasa ściągnięta. Winietki nie dostałem.
Odpowiedz
Napisz do nich odwołanie , kiedyś miałem podobnie i się udało , ich serwis on line szybko reaguje.
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
Właśnie napisałem. Zobaczymy co odpiszą. Kwota nieduża ale co tam trzeba się upominać o swoje. Smile
Odpowiedz
(09-05-2018, 19:22:11)ew-cia napisał(a): Przebrnęłam. Mam wrażenie, że co roku jest coś nowego. Tym razem dwa razy nie mogłam przejść do płatności, bo pojawiał się błąd. Dopiero za trzecim razem doszłam do wniosku, że chodzi o polskie znaki w imieniu i nazwisku (nie chodzi o dane karty płatniczej, tylko o to miejsce, gdzie wpisuje się swoje dane). Po przerobieniu ż na z i ę n e udało się przejść do płatności.
Winietka węgierska i słowacka - bez problemu.

Polskie znaki to np. Citibank zwalcza nawet w korespondencji w Polsce - nie da się ich wpisać do formularza kontaktowego online...
I to pomimo, że na karcie mi wybili Sławomir...Wink
Odpowiedz
Czekam na zwrot środków, ponieważ pieniądze nie poszły przez Payu i powinny zostać zdjęte z blokady banku.
Odpowiedz
(25-06-2018, 08:53:16)dżek napisał(a): U mnie pojawił się błąd w trakcie dokonywania płatności, kasa ściągnięta. Winietki nie dostałem.

A tam nie ma jak u Wegrów, że sam możesz się zalogować i potwierdzenie sobie ściągnąć?
Odpowiedz
Kupiłem drugi raz i poszło ok. Wydaje się, że błąd nastąpił na PayU kiedy przekierowuje na stronę banku. Wtedy kliknąłem ok i coś się rypło. Za kilka dni blokada z pierwszego podejścia powinna być usunięta.
Odpowiedz
Po punkcie 4 (numer rejestracyjny) pojawia się okienko do wpisania numeru VIN samochodu. Winietka kupiona na kartę, wszystko OK, czas zakupu cuś koło 5 min. Tongue
Odpowiedz