Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obzor / Обзор
o tak - dostojny posiłek ,już mi burczy hehe
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
(22-07-2015,16:02:43)Szarlot_K napisał(a):
(22-07-2015,12:32:38)mierzey napisał(a): Szarlot_K, a którędy jedziesz? Bo Rumunia to dużo prawdziwego, (sztucznego zresztą też) home made. Smile

mierzey chyba podobną trasą do Twojej, część rumuńska naszej trasy to:
Oradea - Kluż Napoka (tu pierwszy nocleg) - Bukareszt (tu drugi nocleg) - Ruse - Obzor.

Najwięcej elastycznego czasu będziemy mieć między Kluż-Napoka a Bukaresztem. Coś ciekawego z rękodzieła można tam znaleźć?
Jeśli pojedziesz  drogą nr 7 wzdłuż rzeki Olt to takich miejsc jest mnóstwo: co druga wieś i co trzeci parking, mniejsze lub większe. Polecam np to miejsce. Odkryte przypadkiem bo zamknięto nam przed nosem drogę, z powodu obsypujących się skał. Warto wejść i pospacerować po tym starym cmentarzu, może usłyszysz dzwony kapliczki, a piękny stary grobowiec zobaczysz na pewno Smile. Jak czekaliśmy było otwarte zejście nad samą rzekę i dojściem do domu popa. Po powrocie do samochodu okazało się, że alpiniści dopiero zakładają uprzęż, a jakiś miejscowy żebrak korzystając z okazji Smile informuje nas, że stoimy niemal obok Monastyr Cozia. Szybciutko więc zawracamy na widziany wcześniej parking hydroelektrowni i zwiedzamy Smile. Zdjęcia niestety u złodzieja Sad. Po lewej od wejścia też folklor, a 100 m dalej jeszcze większy Smile Myślę, że takich miejsc jest jeszcze trochę. Pojadę tedy w drodze powrotnej więc mi się przypomni coś zobaczę to podrzucę. Aha i wciąż piszemy o Obzorze Wink
Odpowiedz
Cmentarz powiadasz...
To się doskonale składa, bo oprócz targowisk bardzo lubię właśnie cmentarze. Niestety niewiele osób podziela moje zainteresowania (nie wiem dlaczego??) Smile
Jeden świetny znajduje się w rumuńskiej Sapancie. Ale to będzie zupełnie inna wyprawa, która dopiero zaczyna układać się w mojej głowie Smile
Małe urokliwe miejscowości odkryte przypadkiem to coś co na długo pozostaje w pamięci.
Zaglądniemy na pewno, ale chyba też w drodze powrotnej.

A podsumowując, oczywiście Obzor jest najlepszy... Smile
Odpowiedz
Serdeczna prośba do Bulgaricusów Obzoromaniaków. Jako stała już (3 krotna) bywalczyni Primorska musze zmienić mieścinkę na kolejny sezon. Obzor wydaje się być najlepszą alternatywą - tu także będzie gdzie pobiegać, okolica jest zielona, a plaże są podobne do tych w Primorsku. Czy może ktoś z Was może polecić hotel - najlepiej rodzinny, a nie wielki moloch - także otoczony zielenią - koniecznie z basenem, z aneksem kuchennym (ewentualnie wspólną kuchnią do dypozycji). Bisser jest w porządku, ale czekam na inne podpowiedzi. Ja znalazłam hotel, który wydaje się być odpowiedni: Drazhev
http://pochivka.bg/o-15711-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB__%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%B2#prices
Nie bardzo jednak wiem, czy jego lokalizacja jest odpowiednia, czy nie będziemy mieli daleko od miasta i plaży?
Jeszcze inny - trochę betonowy, o którym nie wiem za wiele - Zeleniatyj Rai (ul. Treti Mart 74)
http://pochivka.bg/o-15348-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82_%D1%80%D0%B0%D0%B9
Czy ktoś może go dla mnie oblukać, czy nie jest zniszczony, brudny itd..i dokłądnie sprawdzić lokalizację - odległość od plaży, itd.
Nie lubimy molochów, ten wydaje się być taki zwyczajny - choć z zielenią ma tylko do czynienia w nazwie Smile
Proszę Was o rady i podpowiedzi.
Odpowiedz
Po latach zawitalam ponownie do Obzoru. Ledwie poznaje to miasteczko. Wszystkim mówiłam że jadę do spokojnej małej miejscowości. OOkazało się że rozrosl się strasznie, ludzi tu dużo i o mało ludne miejsce będzie ciężko. Ale polecana Mehana Barba na uboczu, koło naszegpmmieszkania jest jak znalazł. Spokojniejszej plazy poszukamy jutro, bo dzieci nam się pochorowaly więc ekkim opóźnieniem organizujemy się na miejscu. Pozdrawiam forumowiczów z upalnego Obzoru Smile
Odpowiedz
(26-07-2015,09:08:38)myszabe napisał(a): Serdeczna prośba do Bulgaricusów Obzoromaniaków. Jako stała już (3 krotna) bywalczyni Primorska musze zmienić mieścinkę na kolejny sezon. Obzor wydaje się być najlepszą alternatywą - tu także będzie gdzie pobiegać, okolica jest zielona, a plaże są podobne do tych w Primorsku. Czy może ktoś z Was może polecić hotel - najlepiej rodzinny, a nie wielki moloch - także otoczony zielenią - koniecznie z basenem, z aneksem kuchennym (ewentualnie wspólną kuchnią do dypozycji). Bisser jest w porządku, ale czekam na inne podpowiedzi. Ja znalazłam hotel, który wydaje się być odpowiedni: Drazhev
http://pochivka.bg/o-15711-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB__%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%B2#prices
Nie bardzo jednak wiem, czy jego lokalizacja jest odpowiednia, czy nie będziemy mieli daleko od miasta i plaży?
Jeszcze inny - trochę betonowy, o którym nie wiem za wiele - Zeleniatyj Rai (ul. Treti Mart 74)
http://pochivka.bg/o-15348-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82_%D1%80%D0%B0%D0%B9
Czy ktoś może go dla mnie oblukać, czy nie jest zniszczony, brudny itd..i dokłądnie sprawdzić lokalizację - odległość od plaży, itd.
Nie lubimy molochów, ten wydaje się być taki zwyczajny - choć z zielenią ma tylko do czynienia w nazwie Smile
Proszę Was o rady i podpowiedzi.

(27-07-2015,00:12:59)aekzal napisał(a):
(26-07-2015,09:08:38)myszabe napisał(a): Serdeczna prośba do Bulgaricusów Obzoromaniaków. Jako stała już (3 krotna) bywalczyni Primorska musze zmienić mieścinkę na kolejny sezon. Obzor wydaje się być najlepszą alternatywą - tu także będzie gdzie pobiegać, okolica jest zielona, a plaże są podobne do tych w Primorsku. Czy może ktoś z Was może polecić hotel - najlepiej rodzinny, a nie wielki moloch - także otoczony zielenią - koniecznie z basenem, z aneksem kuchennym (ewentualnie wspólną kuchnią do dypozycji). Bisser jest w porządku, ale czekam na inne podpowiedzi. Ja znalazłam hotel, który wydaje się być odpowiedni: Drazhev
http://pochivka.bg/o-15711-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB__%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%B2#prices
Nie bardzo jednak wiem, czy jego lokalizacja jest odpowiednia, czy nie będziemy mieli daleko od miasta i plaży?
Jeszcze inny - trochę betonowy, o którym nie wiem za wiele - Zeleniatyj Rai (ul. Treti Mart 74)
http://pochivka.bg/o-15348-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82_%D1%80%D0%B0%D0%B9
Czy ktoś może go dla mnie oblukać, czy nie jest zniszczony, brudny itd..i dokłądnie sprawdzić lokalizację - odległość od plaży, itd.
Nie lubimy molochów, ten wydaje się być taki zwyczajny - choć z zielenią ma tylko do czynienia w nazwie Smile
Proszę Was o rady i podpowiedzi.

Mam dla ciebie namiary na mały i niczego sobie pobyt w Obzor, niestety bez basenu ale przy głównym wejściu na plażę.
Jeżeli będziesz potrzebowała noclegu w Obzorze to pisz na priv lub na fejsie, byli tam moi znajomi - bardzo zadowoleni teraz pomykają do Czarnogóry.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Dzięki, ale hotel bez basenu nie wchodzi w grę...
Odpowiedz
(27-07-2015,08:48:30)myszabe napisał(a): Dzięki, ale hotel bez basenu nie wchodzi w grę...

Mysza, po co Ci basen? Jak chcę iść na bawen to idę na basen w Polsce. Jechać 1500 km po to żeby na basenie posiedzieć uważam trochę bez sensu. To może być tylko dodatek a nie podstawa pobytu w Bułgarii!
Odpowiedz
Jak znajdę jakiś namiar dam znać, ale obawiam się, że przy Romanie to mogę nic nie znaleźć Smile
Odpowiedz
Wytwórnie Rakiji na pewno uda się z znaleźć. Roman ma nosa.

On będzie degustował a ty szukaj hotelu.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Obzor - plaża Irakli grzecz8 0 1,442 09-07-2019,16:56:26
Ostatni post: grzecz8

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości