Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warna / Варна
#51
(14-07-2021,00:21:05)Pudelek napisał(a): Nie wiem czy gdzieś na ten temat pisano, ale: jak wygląda płacenie za parkowanie w Warnie? Są normalne biletomaty czy może tylko smsy jak w niektórych europejskich miastach?

Z tego co pamiętam w Warnie chodzili parkingowi i im się płaciło - było to parę lat temu - możliwe że ich nie ma a są parkomaty.
Odpowiedz
#52
W centrum od 2 lat jest sms-em, dawniej bylo ... jak dawniej.. i byla sliczna karta parkingowa na pamiatke.
Odpowiedz
#53
Fakt, żadnych parkometrów już nie ma. Nie potrafię tego zrozumieć - to nie tylko problem Warny ale wielu miast - utrudnianie życia cudzoziemcom. Może nie chcą indywidualnych turystów u siebie? Nowoczesność nowoczesnością, a bywa coraz bardziej skomplikowanie. Chyba nikt nie sądzi, że kupię sobie kartę SIM tylko po to aby zapłacić za parking? A jak ktoś nie ma komórki? Znam takich, przecież to nie obowiązek, a parkingi są publiczne, więc powinny być różne opcje płacenia. Co prawda w Warnie piszą, że można opłacić postój w wybranych punktach, ale tych nie znalazłem. Na szczęście działają normalne płatne parkingi - w piątek stałem przy rondzie niedaleko portu, a dziś w porcie - tam jest bardzo dużo miejsca. Koszt - pierwsza godzina 2 lewy, potem chyba jeden.

A np. w Szumenie widziałem dziś normalne parkometry oprócz opłaty SMSem, czyli się da.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości