Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flaki czyli -Шкембе чорба
#1
Czy któs próbował flaki po bułgarsku , jak powiem moim znajomym ze zawieraja- ocet,czosnek i mleko mine maja nie tęga , ale jak sprobuja uuuu rewelacja .
Jakie sa wasze doświadczenia?
Odpowiedz
#2
moje niestety jako takie, jest to chyba jedyna potrawa której smak mnie odrzuca, ale czasem tak bywa...
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#3
pierwszy raz zamówiłem takowe w knajpce "posleden grosz" tuż przed Durankulak...
odrzuciło mnie, ślubna zjadła...
kilka lat upłynęło i ...
jadąc do Grecji przed granicą dostaliśmy takowe...
i posmakowało...
teraz to jest standard...
...
w domowych warunkach dodajemy jeszcze podduszoną lekko paprykę w kosteczkach ...
to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi....Big Grin
Odpowiedz
#4
Nie było mi dane próbować ani polskich ani bułgarskich ani żadnych innych. Smile
Odpowiedz
#5
A ja lubię takie zupy, zarówno bułgarskie szkembe, polskie flaki czy rumuńską ciorba de bourta. Te rumuńskie podobne w smaku do bg, też zazwyczaj podawane z ostrą papryką na talerzyku. W Bg często dostawałem do flaków w osobnych naczyniach paprykę w ziarenkach i właśnie czosnek z octem, tak że nie musimy jeść połączenia octu, mleka i czosnku jeżeli to kogoś przeraża. Bohatersko spróbowałem i polubiłem   Big Grin
Odpowiedz
#6
Flaki oczywiście sa troche specyficznym daniem , ja lubie z dużą ilością czosnku i papryki ostrej, wypiej przy tym jedno piwo i pożniej-sjesta Smile Apropos -dobra znajomość jedne z nalepszych flaków w bułgarii według rankingu przygotowują w Sozopolu. Tuz przy wyjsciu ze starego miasta przy postoju taksówek jest taka knajpa"Bistro Sofia" sie nzywa zawszejest pełno . Mu nazywamy ją "Pri Szopa" bo własciciel jest szop-em czyli z okolic Sofii. Gorąc polecam
W Burgas tez b. dobre flaki robia w "Bistro 33" obok więzienia , właściewie z widokiem na więzienie Smile Są tam flaki cielęce,wieprzowe i jagnięce - dla wybrednych . Też polecam
Odpowiedz
#7
a idźcieże w cholerę Big Grin człowiek po rotawirusie delektuje się smakiem ryżu z ryżem a ci mu smaka flakami robią Wink
Odpowiedz
#8
Pri Dimo w Warwarze są rewelacyjne. Polskich flakow nie toleruje, a bułgarskie ,rumunskie tak.
Odpowiedz
#9
(26-11-2015,02:36:55)sproket napisał(a): a idźcieże w cholerę Big Grin człowiek po rotawirusie delektuje się smakiem ryżu z ryżem a ci mu smaka flakami robią Wink

to masz .... przesrane Big Grin

wracając do tematu, rok temu u podnóża Transfogaraskiej (od strony płd) zatrzymaliśmy się coś przekąsić, zamówiliśmy kotlety ala nasze schabowe, do tego ciorby - połączenie mleka z surowymi flakami...

słuchajcie - ja wybredny nie jestem, ale to paskudztwo do dziś przyprawia mnie o dreszcze
być może pech, być może moment nie ten, może kiedyś, gdzieś...
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#10
(26-11-2015,08:53:18)peter napisał(a): ..... być może pech, być może moment nie ten, może kiedyś, gdzieś...
eee tam, może tylko nie oczyścili z ...  Cool
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości