Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biała / Бяла
Też jestem w Białej po 3 latach przerwy...
Moje spostrzeżenia:
- Starata Czeszma to już nie ta sama knajpa co wtedy - szopska- mało pomidorów, brak szczypiorku, kawarma - twarde mięso (świńska), nie wiem jak pilieszka bo nie próbowaliśmy jeszcze, dużo pływającego tłuszczu. Mam wrażenie że zmienili się właściciele albo ktoś nie dba o renomę bo w 2013 to była nasza knajpa nr 1. Na pewno tam wdepniemy jeszcze sprawdzić jaki jest sacz ale już jestem lekko zawiedziony.
- Mechana faktycznie zamknięta - też szkoda
- Dwa sklepiki po prawej stronie Banku patrząc od morza też jakby gorzej zaopatrzone
- Piasek na plaży przy głównym zejściu z promenady całkiem ok, żadnych muszelek
- Dzisiaj byłem przejazdem w Warnie - zakupy zrobione w Kauflandzie co najmniej na tydzień ( ciekawostka: whisky Savoy 0,7 - 8,19 lv (!) )
- W Banku w Białej przelicznik euro 1,928 ( w 2013 - 1,95 ale teraz ponoć trudno o państwowy kurs na wybrzeżu ),
w kantorze 1,91 a na lotnisku w Warnie 1,895
Odpowiedz
Makej, jakby co, to jesteśmy w Białej do 22.07... Angel

Czeszma - byliśmy pierwszy raz, bazowaliśmy na opiniach z forum. W stosunku do innych znanych nam z poprzednich wyjazdów knajp z Sv Vlasu - było ok, na pewno smacznie, na pewno tanio, na pewno byliśmy zadowoleni. Świńska kawarma - ja akurat lubię mieć "co gryźć", więc owszem, nie była "rozgotowana", ale twardą bym jej nie nazwał. Szopska - szczypiorku brak, pomidorów wydawało się być wystarczająco.

Sklepiki w centrum (na wprost górnego wylotu Czernomorki) - ceny OK, ale właśnie wybór średni. Podobnie polecane sklepiki w północnej części na ulicy Iwan Kałczew. Z kolei "markety" w dolnej części Czernomorki - wybór też nieprzesadnie bogaty, a "podatek od deptaku" zauważalny.

Piasek przy głównym zejściu - ja nie zszedłem z "desek", natomiast żona mówiła że "tak samo jak tam gdzie byliśmy" - no, ale była w klapkach, więc ocena tylko wizualna Big Grin
Odpowiedz
Jak Was nogi nie bolą to możecie spróbować jeszcze tu (Korabl)
https://www.google.pl/maps/place/Bja%C5%...49!6m1!1e1
I z drugiej strony (Difanakis-kiedyś pysznie tam podawali łącznie ze swojskim winkiem)
https://www.google.pl/maps/@42.8801468,2...56!6m1!1e1
Jak będzie w tym roku, nie wiem...
Odpowiedz
(12-07-2016,00:04:46)igi123 napisał(a): Jak Was nogi nie bolą to możecie spróbować jeszcze tu (Korabl)
https://www.google.pl/maps/place/Bja%C5%...49!6m1!1e1

Właśnie dzisiaj się tam wybieramy, dam znać jak było Smile

(11-07-2016,22:05:29)peter napisał(a): Saszka skoczcie do Goritsa mehana Pri Pancho, świetne jedzenie

Pancho "zaliczony" wczoraj po drodze z Warny, potwierdzam, nadal trzyma poziom Smile
Odpowiedz
Cytat:Makej, jakby co, to jesteśmy w Białej do 22.07...

My jesteśmy do 23.07 w Byala Home Apartments Smile
Odpowiedz
(11-07-2016,21:54:39)Saszka999 napisał(a): Market Europa Plus w Obzorze - nic ciekawego i baaardzo drogo! Jedyne, co mają a czego nie znaleźliśmy w Białej to lód do napojów i "dania gotowe" - kebapcze/kjufte/czuszki itp.

Uważajcie na te dania gotowe, ja w tamtym roku po kebapcze z Europy + dostałem takiej sraki, że nawet rakija nie pomogła... Były chyba kilka razy zamrożone i rozmrożone, bo w zamrażarce wydawały się takie półmiękkie.

My się meldujemy w Białej 24.07, będę wdzięczny za dalsze recenzje knajp i sklepów! Wybieracie się do Czajki przy porcie, strasznie jestem ciekawy czy trzyma poziom?
Odpowiedz
Witam znajomi byli na poczatku czewca w Byalej,odwiedzili Czajke stwierdzili ze przereklamowana,drogo a porcje bez szalu.Stolowali sie w "Koschareta"Niewiem czy dobrze napisalam,ale mowili ze jedzenie pyszne,porcje duze a desery obled!Byli rowniez w mini zoo w poblizu Byalej,jedzenie przy zoo rowniez smaczne,duzo i niedrogo.Niestety nie znam nazwy restauracji.
Odpowiedz
Ta druga to na pewno u Pancha w Goritsy a Koscharete poszukamy ...

Na ulicy Czernomorka powstał pierwszy Supermarket ale ceny nie powalają nawet w małych sklepikach jest taniej
Odpowiedz
Nie bylam osobiscie w tych restauracjach,ale prawie caly pobyt znajomi stolowali sie wlasnie w Koscharete.Byli bardzo zadowoleni,napewni odwiedzimy to miejsce.
Odpowiedz
Odnośnie Czajki to już w 2013 r stwierdzilem że przereklamowana, porcje małe, drogo a znajomi którzy wzięli krewetki to takiego chłamu jeszcze nie jedli ...

Kogoś, kiedyś interesowały ceny za zjeżdżalnię wodną przy plaży. Wszedłem na górę żeby sprawdzić o czym niniejszym informuję :

1 zjazd. - 1lv
1/2 godz - 5 lv
1 godz. - 8 lv
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości