Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubezpieczenia turystyczne
Np. Bardzo czarny scenariusz. Masz wypadek. Jesteś nieprzytomny. Trafiasz do szpitala. Po dwóch dniach odzyskujesz przytomność i zgłaszasz szkodę do ubezpieczyciela. Z tego co wiem zawsze w przypadku dodatkowych ubezpieczeń masz 24 godziny na zgłoszenie szkody. Jeżeli jesteś nieprzytomny to na pewno zadziała EKUZ. A po zgłoszeniu szkody również zadziała ubezpieczenie dodatkowe. Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale ja też zawsze staram się mieć i EKUZ i dodatkowe ubezpieczenie. Na EKUZ zawsze muszą ratować Ci życie, a dodatkowe pokryje w razie "w" koszty początkowego leczenia. Oczywiście nikomu tego nie życzę i to tylko "taka opcja" na zapas.
Odpowiedz
(20-05-2016,20:23:22)CarlosPL napisał(a): Takie pytanko. Czy mając wykupione ubezpieczenie podróżne ale nie mając karty EKUZ mogę mieć jakieś problemy z przyjęciem do lekarza?

Oczywiście.
dodatkowe ubezpieczenie może nie obejmować usług, które ci się należą darmo z tytułu EKUZ.
Wystarczy przestudiować te parę stron drobnego druku, by się przekonać jak jest w przypadku twojego ubezpieczenia.
Wink
Odpowiedz
(20-05-2016,21:41:49)Marszer napisał(a): (...)Z tego co wiem zawsze w przypadku dodatkowych ubezpieczeń masz 24 godziny na zgłoszenie (...)

No dobra, normalni ubezpieczyciele nigdy nie określają terminu zgoszenia. Jest to niezwłocznie lub po podjęciu wiadomości na temat szkody. W każdym przypadku szkody KL (koszty leczenia) warto najpierw zadzwonić do centrum obsługi i podpytać o najbliższy punkt medyczny odpowiadajcy twojej chorobie.
Jeżeli zachodzi sytuacja ratowania życia - mogą Cie polozyc w super klinice prywatnej (bo np. była najblizej) i ubezpieczyciel zaplaci bez gadania.
zdrowka. mrozek
Odpowiedz
Zawsze trzeba skontaktować się z ubezpieczycielem - oni wysyłają do ciebie lekarza lub wysyłają karetkę albo podają adres placówki do której masz się zgłosić. Podają Ci także numer zgłoszenia (kod) który należy podać u lekarza - zazwyczaj jak już przyjeżdżasz do placówki (szpital, przychodnia) lekarz już wie, że dana osoba się pojawi - ja tak miałem. Wiadomo, że jak jest zagrożenie życia to szuka się pomocy wszędzie i dopiero się myśli o kosztach i powiadamianiu ubezpieczyciela.
Odpowiedz
Witam,czy ktosmoze w ostatnich dniach wykupil ubezpieczenie turystyczne?Co polecacie?
Odpowiedz
(31-05-2016,10:24:21)anes17 napisał(a): Witam,czy ktosmoze w ostatnich dniach wykupil ubezpieczenie turystyczne?Co polecacie?

Na Axie z kodem promocyjnym chyba całe forum jedzie!!!! Big Grin
Odpowiedz
Czy ktoś w jednym zdaniu opisze mi toczący się od 10 postów spór?
Odpowiedz
Macie racje 1000 poza Polską i bez limitu w Polsce. Ale nikt wtedy nie miał takich warunków. I rok temu mi powiedzieli że samego assistance nie można kupić, minimum musze mieć mini ac. Może w tym roku jest inaczej?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
dyskusje o ubezpieczeniu aut przeniesione do assistance

nie róbcie tu wątku moto - myślę, że większość codziennie ma do czynienia z autem i sobie jakoś radzi, natomiast ubezpieczenie podróżnicze kupujemy średnio raz na rok i tym tematem się zajmijmy
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Czy te kwoty ubezpieczenia w AXA dotyczą 1 osoby czy  trzeba je podzielić przez ilość osób zgłoszonych do ubezpieczenia,bo nigdzie nie mogę doczytać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości