Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamchija
#1
Dwadzieścia kilometrów na południe od Warny znajduje się rezerwat przyrody Kamchija, jest to jednocześnie miejsce z najdłuższą w Bułgarii plażą, która liczy sobie 14 kilometrów. Miejsce jest ciche i spokojne - więc nie polecam go tym, którzy szukają rozrywek typu dyskoteka, wesołe miasteczko, stragany z różnego rodzaju "bawionkami". W okolicy jest kilka sklepów, restauracji, barów - czynnych głównie w sezonie.
W sierpniu 2014 i marcu 2015 byłam w kompleksie Oasis Beach Resort Kamchia http://oasis-beach-kamchia.com/ - dla mnie wspaniałe miejsce. Cisza, spokój, na terenie znajdują się trzy baseny, parking. Apartamenty ze standardowym wyposażeniem - lodówka, klimatyzacja, garnki, kuchnia, kuchenka mikrofalowa, toster. Miła obsługa.
Blisko do Warny - zachęcam do odwiedzenia delfinarium, spaceru po parku wzdłuż morza.

W związku z tym, że opanowałam wklejanie zdjęć (tak mi się wydaje), to trochę widoczków w Oasis Beach Resort Kamchija
[Obrazek: 2490465_Budynek_2.JPG]
Budynek od ulicy
[Obrazek: 2490477_Parking.JPG]
widok od strony parkingu
[Obrazek: 2490473_Otoczenie_2.JPG]
skalniak w marcu
[Obrazek: 2490471_Otoczenie_3.JPG]
między budynkami, przy środkowym basenie
[Obrazek: 2490470_Kuchnia_2.JPG]
przed śniadaniem

[Obrazek: 2490476_P3192854.JPG]

Kuchnia
Odpowiedz
#2
Miejsce jak widać na załączonych fotografiach wspaniałe. Jak daleko zlokalizowana jest plaża i może od tego ośrodka? Czy ośrodek organizuje jakiś transport na plażę czy o to trzeba już zadbać we własnym zakresie.
Mała uwaga do wklejanych zdjęć, po prawej stronie zdjęcia masz napis zmniejszacz, jak podczas kopiowania zdjęcia w meni pozycja (pod 5 krokiem) wygasisz znacznik to zdjęcie przekopiujesz bez  tego napisu.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Bogdan - w sierpniu tam będę ale z informacji od ewy, do morza masz 2 km, trzeba mieć własne auto
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#4
Miejsce jest super ale codziennie jeździć autem na plażę to nie bardzo mam ochotę.
Odpowiedz
#5
W tej chwili wypoczywam w Oasis Beach Resort Kamchija. Jest wspaniale, fakt do morza jest kawałek, ale na plaży luz zupełny. Kilka czynnych barow. W okolicy kilka sklepow. Odwiedziłam znajomych w Obzor i stwierdzilam, ze to już nie moje klimaty. Tu na plazy jest cicho i spokojnie. My mamy rowery i jeździmy rowerami na plażę i po okolicy. Mam kilka fajnych zdjęć, ale na tablecie nie podejmę się wkejania. Po powrocie wszystko dokładniej opiszę, lacznie z rozmieszczeniem sklepów.
Przy basenach dzisiaj naliczylam w sumie 6 osób, no ale to jeszcze czerwiec, więc sezon się zaczyna.

Tak, jak obiecałam, rozejrzałam się po okolicy i po samym Oasis Beach Resort Kamchia. Miejsce ciche, bardzo spokojne, dzięki położeniu – od morza czuje się chłodzący powiew wiatru. Widać, że personel dba o ośrodek, teren jest regularnie sprzątany, trawa strzyżona, podlewana, baseny czyszczone. Na terenie nie ma lokalu gastronomicznego, w sezonie działa barek przy basenie. Jest sala bilardowa, niewielka siłownia. Same apartamenty wyposażone są tak, aby można było przygotować coś samemu.
W pobliskim Dolnym Bliźniaku namierzyłam dwa sklepy spożywcze, w których spokojnie można kupić podstawowe artykuły spożywcze, alkohol, chemię, przy czym sklep ARO jest większy i lepiej zaopatrzony. Sklepy czynne są w sezonie od 7:00 do 22:00 (taką informację znalazłam na sklepie przy cerkwi). W obydwu sklepach można płacić kartą. Kantoru nie znalazłam i raczej w Blizniacy nie ma. Najbliższe bankomaty: Kamchija (należy kierować się za strzałkami) oraz Priseltsi (bankomat Unicredit - stacja paliw po lewej stronie, jeżeli jedzie się do Warny). Restauracje: jedna przy zjeździe z głównej drogi do Kamchii, druga Petrata, w Dolnym Blizniaku – jadąc główną, asfaltową drogą od strony Kamchii, po lewej stronie jest nowe boisko i duży plac zabaw a po prawej – restauracja.
Aby trafić do sklepu ARO, jadąc (idąc) od strony Kamchii, nie skręcamy w asfaltową drogę, tylko pięć metrów dalej należy skręcić w nieutwardzoną drogę (po lewej stronie powinien być pasący się koń) i tą drogą prosto do góry, droga po ok. 100 metrach przechodzi w asfaltową. Asfaltem cały czas w górę, za drogą z pierwszeństwem, po lewej stronie jest sklep ARO.
W samej Kamchij (3 km drogą od Oasis BRK) znalazłam trzy sklepy spożywcze, z tym najlepiej zaopatrzony jest sklep SUPERMARKET przy rondzie obok SOK Kamchija, czynny 9:00 – 21:00, sporo chemii, materaców do pływania, wyrobów regionalnych.
Plaża – jednym słowem: Piękna! Przy plaży kilka działających restauracji.
Polecam dotarcie do ośrodka Romantika, a stamtąd w lewo po skałkach – do plaży Raj. Trochę trzeba poskakać po skałach, ale warto. W morzu bawiły się delfiny…
A teraz zdjęcia:
[Obrazek: 2806867_M_10.JPG]

Widok na środkowy, kaskadowy basen, z widokiem na morze. Dwa pozostałe baseny znajdują się w "podkowie" każdego budynku. Sugerowałabym, aby przy rezerwacji raczej wybierać zewnętrzne apartamenty.

[Obrazek: 2806876_M_21.JPG]

Akcent kulinarno-marynistyczny - muszelki.

[Obrazek: 2806870_P6232899.JPG]

Przy plaży - akcent węgierski

[Obrazek: 2806871_P6232887.JPG]

Centrum miejscowości Kamchija - po lewej stronie knajpka

[Obrazek: 2806868_P6232888.JPG]

Centrum "zakupowe" w miejscowości Kamchija

[Obrazek: 2806869_P6242907.JPG]

Rajska Plaża - to raczej widok bez plaży - bo to z wyprawy rowerowej.

[Obrazek: 2806866_P6232892.JPG]

A tu nasze konie na plaży...

[Obrazek: 2806874_P6302980.JPG]

W drodze na Rajską plażę

[Obrazek: 2806875_P7023041.JPG]

Rajska plaża

Cd
[Obrazek: 2813076_M_01.JPG]


[Obrazek: 2813073_M_03.JPG]


[Obrazek: 2813072_M_08.JPG]

[Obrazek: 2813075_M_07.JPG]


[Obrazek: 2813197_P6262925.JPG]

A tu plaża przy ujściu rzeki. W ciągu kilku dni usunięto pnie naniesione na wiosnę przez Kamchiję. Trudno uwierzyć, ale na początku plaża przy rzece zasypana była pniami na całej szerokości.

[Obrazek: 2813192_P6232895.JPG]

Plaża w poniedziałek, pod koniec czerwca.

[Obrazek: 2813190_P6232891.JPG]

Plaża w poniedziałek, pod koniec czerwca.

[Obrazek: 2813194_P6262917.JPG]

Jedna z knajpek przy plaży. Caca z piwem - rewelacja!

[Obrazek: 2813196_P6302962.JPG]

Plaża i kolejna knajpka przy "Romantika", po lewej stronie w głębi - cypelek, który należy obejść, aby dostać się na Rajską Plażę.

[Obrazek: 2813195_P7013016.JPG]

Domek "z potencjałem" (jestem fanką programu Międzynarodowi Poszukiwacze Domów)  Smile

[Obrazek: 2813193_P7023038.JPG]

[Obrazek: 2813198_P6302971.JPG]

[Obrazek: 2813310_P7013022.JPG]
Odpowiedz
#6
na prośbę autorki wklejam mapkę

[Obrazek: mapa.jpg]

ew-cia już przebieram nogami, a tu jeszcze 40 dni - to która restauracja twoim zdaniem najlepsza ?
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#7
Ja w sierpniu będę znowu w Oasis. Miejsce bardzo dobre na spokojny wypoczynek i TYLKO DLA ZMOTORYZOWANYCH!
Jedynym mankamentem jest rzeka Kamczija która wpływa do morza na plaży i wnosi bardzo brudną wodę. Popołudniami widać brązowy pas wody w morzu. Im bliżej skałek (plaż Romantika) tym woda czyściejsza.
Pomimo tego mankamentu plaża jest fenomenalna, niemal bezludna a samochodem można dojechać wręcz na plażę.
Sklep ARO(logo znane z MakroCash&Carry) ok. Restauracja Petrata - super, ceny przystępne, menu dość bogate, warzywka do szopskiej z własnego ogródka.
Dodam jeszcze, że za restauracją Petrata przy skręcie w lewo do sklepu ARO mozna kupić warzywa i owoce z własnej uprawy.
Jest mały problem z zakupem banicy bo po nią trzeba się przejechać ok 7-8 km do Prisielci w stronę Warny ale warto bo tam jest prawdziwa bułgarska banicarnia.
Na plaży jest kilka barów, dość dobrych oraz przy ujściu rzeki jest takie jakby centrum Kamcziji i tam też są sklepy (dobre) i restauracje oraz bardzo dobra pizzeria.
Odpowiedz
#8
Nie polecam plaże Romantika ze względu na tragiczny dojazd. Prawie straciłem tam lusterko dzisiaj (znaczy straciłem, ale znalazłem i okazało się, że w starych toyotach przewidzieli takie sytuację - lusterko całe, poskladalem i działa). BG auto z drugiej strony nie miało tyle szczęścia. Dojazd do Kamchia, mimo że dłuższa, jest chyba szybsza a odbywa się na całkiem przyzwoite drodze. Jutro sprawdzimy "kamchijski piasyci"
Odpowiedz
#9
Plaża Romantika to najlepsza plaża w Kamcziji i proszę się nie przejmować nieudanym podjazdem użytkownika vintersorg. Lusterko można i w Warszawie urwać...ba nawet w Tychach można urwać lusterko. Faktycznie dojazd jest bardzo ciasny a nawet jednokierunkowy ale to nijak nie umniejsza urokom plaży Romantika.
Odpowiedz
#10
wcześniej wrzuciłem trochę zdjęć z Kamchii

plaża Kamchia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości