Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warna / Варна
#31
bardzo fajne to jest autko

by peter: jeszcze jedna ukryta reklama i niestety będzie ban
Odpowiedz
#32
Warna 1968r[Obrazek: bb96d463cac7881db0394b254197262c.jpg][Obrazek: d854c24abe84e368df967cd730f1b7d9.jpg]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#33
https://news.varna24.bg/850267.html
[attachment=340]

uwaga na pająki w Warnie ... Cool
to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi....Big Grin
Odpowiedz
#34
https://i.ytimg.com/vi/nrIFmWp0b7o/maxresdefault.jpg
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#35
Czy ktoś wie coś więcej o tym miejscu. Топлата вода (ciepła woda?), domyślam się że to jakiś naturalny wypływ ciepłej/gorącej wody do sztucznego basenu. Jak z temperaturą i jej składem mineralnym, czy jest na coś konkretnego polecana, jak z czystością tego miejsca?
Odpowiedz
#36
Mieszkańcy Warny chcą zostać zalegalizowani, pilnowani przez policję i włączeni oświetlenie ciepłej wody. Jest to wymagane w liście otwartym do burmistrza, gubernatora i rządu.

Wnioski pochodzą od grupy mieszkańców Warny zjednoczonej w komitecie inicjatywnym. Stamtąd podjęli również zadanie wprowadzenia elementarnego zamówienia na basen znajdujący się przy plaży oficerskiej.

Ciepła woda jest jedną z kontrowersyjnych atrakcji nadmorskiej alei. Basen dla ludzi znajduje się około 200 metrów od najbardziej luksusowej plaży w Warnie. Jest używany przez cały rok, głównie przez osoby starsze.

Dr Dochka Mihailova, dyrektor Regionalnego Inspektoratu Zdrowia, nie ma kontroli sanitarnej nad kąpielą. Podała, że ​​obiekt nie został zarejestrowany jako strona publiczna. Tak więc higiena i jakość wody nie podlegają kontroli organów ds. Zdrowia.

Basen całoroczny jest zbudowany z darowizn, ale nie jest to legalne, a sprzątanie i sprzątanie jest wykonywane przez wolontariuszy przy pomocy przydatnych środków.

Według gubernatora najlepszą opcją dla ciepłej wody jest kąpiel publiczna z właścicielem. Według Stoyana Paseva inną opcją jest udzielenie koncesji na basen z wodą termalną, co jednak doprowadzi do wprowadzenia opłaty za jego użytkowanie.

Jednak użytkownicy bezpłatnego basenu nie zgadzają się płacić za kąpiele w leczniczych wodach mineralnych. Komitet Sterujący wezwał władze do wsparcia inicjatywy legalizacji, wprowadzenia w życie oraz prawidłowego funkcjonowania i remontu istniejącej łaźni publicznej. Obejmuje to rozpoznanie aktywnej puli jako użyteczności publicznej infrastruktury miasta, nadanie jej adresu, oświetlenia, okresowe patrole zespołów policyjnych, ewentualnie ustanowienie posterunku ratunkowego i toalety chemicznej.



Tak to wygląda:
https://www.google.com/maps/@43.2081989,...312!8i6656

Teraz chyba jest woda spuszczona.Tak interwienowala policja:
https://fakti.bg/bulgaria/456751-varnens...plata-voda

Tu raczej nie polecam, jest mnóstwa innich miejsc.Co roku warunki sa atalny i jest zakaz Sanepidu.
Może kolega z Varna sie wypowie.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#37
Czyli naszkicowany obraz tej Ciepłej Wody, mówiąc ogólnie, raczej nie zachęca. Szkoda, że w pobliżu Warny nie ma jakiś naturalnych gorących, najlepiej dzikich tj. niezagospodarowanych, źródeł.
Odpowiedz
#38
Ależ we Varna i okolic jest 28 żrudel!!!
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#39
Sprobój coś znalezc w kutorcie na pólnoc od Varna- św. Konstantin i Elena

https://www.peika.bg/statia/_Sv_Sv_Konst...odata.html

To cie bardzo zainteresuje:
https://www.google.com/maps/place/Hot+Wa...28.0159206

Dimitar Avramov
Lokalny przewodnik ・ 16 recenzji

 5 miesięcy temu
Jedno z niewielu innych miejsc, w których możesz skorzystać z tej naturalnie korzystnej wody mineralnej - za darmo. Odwiedzam te plaże od ponad 20 lat. Jeden po drugim usuwają rury wody mineralnej i chwytają wodę do hoteli i basenów, gdzie idziesz słony i niemożliwy. Tak jest w przypadku basenu mineralnego, na którym w jego miejscu wybudowano Aqua House. W ten sposób usunęli urok całego ośrodka. Tysiące ludzi z całej Europy przybyło do Bułgarii właśnie z tego powodu. To już nie to samo. Dzięki grupie entuzjastów z tego obszaru, którzy stworzyli i utrzymywali rurę i obszar wokół niej, nadal istnieje i jest ulubionym miejscem wypoczynku dla Bułgarów i obcokrajowców, którzy chcą skorzystać z leczniczych właściwości wody mineralnej.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#40
Byłem takim autkiem w Bułgarii i Turcji  1983 i 1987   można
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości