Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wakacje 2021 a pandemia koronawirusa (COVID-19)
Przypominam, że na świecie jest cala rzesza krajów, do których nie wjedzie się bez jakiegoś szczepienia. I do tej pory wszyscy to akceptowali słowem nikt nie jęknął. Od dawna było wiadomo, że albo "paszporty" albo testy albo całkowity zakaz wjazdu. Trudno w maju o zdziwienie z tego powodu.
Odpowiedz
Poza tym można wjechać bez zaszczepienia, na podstawie testu PCR.
Odpowiedz
No i super , 
piszecie o rzeczach oczywistych i wiadomych .
Ja powtórzę , że się zaszczepiłem i mam swoje spostrzeżenia w kwestii "paszportów covidowych"
Nie będę dalej w to wchodził , nie ma sensu .
Kijem Wisły nie zawrócę .
Amen
----------------------------------------------------------------------------
BL Wink  2006 ,2008 ,2011 ,2016 ,2018 ,2019 ,2021 ,2022 ,2023 ...
Odpowiedz
Głównym powodem mojego szczepienia była właśnie chęć wyjazdu zagranicznego na wczasy[emoji6] ale podział na zaszczepionych i nie, faktycznie się zrobił
Odpowiedz
Ja się zastanawiam jaki będzie, w porównaniu do poprzedniego, ten sezon turystyczny dla krajów żyjących z turystyki. Wiadomo, że jest de facto prawie-przymus szczepienia, jeśli chce się gdzieś wyjechać (alternatywą są dosyć drogie testy, które muszą być robione tuż przed wyjazdem). Z jednej strony, wiele osób zaakceptuje ten stan rzeczy i weźmie szczepionkę, żeby wyjechać - kwestia jej dostępności chyba staje się coraz mniejszą przeszkodą. Z drugiej strony w społeczeństwie polskim ok. 40-50% deklaruje, jak zwał tak zwał, niechęć, obawę, sprzeciw względem tego szczepienia. W zeszłym roku mieliśmy większą niepewność, a w tym mamy mniejszą, ale za to ostrzejsze rygory.

Jeżeli okazałoby się, co wcale by mnie nie dziwiło, że sezon 21 będzie gorszy niż 20, to ciekawe jak i kiedy odbije się to na społeczeństwach i na podejściu polityków (nie naszych, tylko tych z BG, GR, ES itd.) do tej całej sytuacji.
Odpowiedz
Osobiście uważam że do portfela turysty zajrzy ten kraj co zniesie albo zminimalizuje obostrzenia wobec turystów. Zapewne liczenie już się odbywa ponieważ ministerstwa turystyki itp poszczególnych krajów prowadzą jakiś bilans. Z tego co widzę na stronie MSZ krajów turystycznych to kolejne obostrzenia wchodzą albo nie pod koniec maja, ale obstawiam że decydujący będzie początek lipca.
Odpowiedz
W tym roku ma być zdecydowane lepiej. W 2020- 4 000 000 turystów, a w tym ponad 9 000 000. Obecne masowo sie szczepi branża turystyczna. Bułgaria sie reklamuje jako kraj, gdzie jeszcze nie zachorowal żadnego turysta na corone Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
(16-05-2021,00:28:05)bateniki napisał(a): W tym roku ma być zdecydowane lepiej. W 2020- 4 000 000 turystów, a w tym ponad 9 000 000. Obecne masowo sie szczepi branża turystyczna. Bułgaria sie reklamuje jako kraj, gdzie jeszcze nie zachorowal żadnego turysta na corone Smile

Tak, ale to są szacunki.
Osobiście znam 2 rodziny, które mówią dokładnie to co napisał Fuego - mam kasę do wydania, gdzie pojadę to kwestia drugorzędna.
Nie wszyscy są fanatykami Bułgarii, Chorwacji czy Grecji.
Niektórzy nawet chętnie wykorzystają okazję, żeby zobaczyć takie kraje, o których wcześniej nie myśleli, jak np. Albania.
Pomijam już fakt, że covid tak jak wszystkie korona wirusy jest sezonowy, co oznacza że w lecie praktycznie go nie ma. Tak było rok temu tak będzie i teraz. Wróci w jesieni i zimie. Dlatego np. na grypę szczepi się wczesną jesienią a nie powiedzmy w czerwcu.

Ps. Jednak czy to zrobią czy nie, to dzielenie społeczeństwa na tych zaszczepionych i nie zaszczepionych nie jest najgorsze. Najgorsze jest to, że łykamy to jak pelikany i jeszcze przyklaskujemy.
Ps 2. Dla jasności dodam, że uważam że covid to poważna choroba i nie należy jej lekceważyć.
Odpowiedz
Możesz Ventosa uznać że znasz trzecią rodzinę. Na moim przykładzie pojadę tam gdzie mnie wpuszczą. Ostatnie wakacje spędziłem w spokojnej jak na sezon letni  Chorwacji.  Zakładam że równie pusto było i w Bułgarii, ale ciekaw jestem ile osób niezaszczepionych w zeszłym roku wykorzystało ten moment na wypoczynek a ile zaszczepionych wykorzysta to teraz. Na chwilę obecną nasza sytuacja materialna chyba specjalnie się nie poprawiła. Mam na myśli zwolnienia, upadające firmy et cetera co jeszcze w zeszłym roku nie było na tym poziomie co teraz. Owszem ten co ma wyjechać to wyjedzie ale już nie koniecznie ten co wyjechał rok temu choć pewny bo zaszczepiony. Na przysłowiowego szampana trzeba jeszcze poczekać.
Odpowiedz
Ja jestem jeszcze inny typ - ten co kocha Bulgarie. I pojade chocby nie wiem co. Zaszczepiona na covid piewza dawka bo duzo podrozuje i szczepie sie na wszystko co trzeba (wymog szczepien do niektorych krajow nie jest nowy przeciez). W planach potem inne rzeczy owszem, nawet dosc sporo podrozy ale Bulgaria najwazniejsza.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wspólny wyjazd/wakacje w Bułgarii 2024 jarecki69 59 354 02-03-2024,00:14:37
Ostatni post: bateniki
  Winietki i opłaty na trasie 2021 dżek 30 10,492 15-03-2022,21:22:20
Ostatni post: wojak999
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2021] dżek 135 33,597 29-11-2021,21:44:52
Ostatni post: lubelak
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2021] dżek 121 25,633 31-08-2021,11:13:58
Ostatni post: gawronik
Brick Wakacje 2020 a pandemia koronawirusa (COVID-19) KAJ 474 166,528 03-09-2020,05:46:28
Ostatni post: igi123
  Wakacje 2020 kania46 0 2,643 04-02-2020,21:32:38
Ostatni post: kania46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości