Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Via Carpatia
#1
Proponuję aby w tym wątku umieszczać informacje dotyczące nowych odcinków dróg ekspresowych i autostrad, budowanych, oddanych do użytkowania w Polsce, na Słowacji, Węgrzech, Rumunii i Bułgarii, leżących na trasie do Bułgarii, które będą stanowić część trasy Via Carpatia lub ją wspomagać (jeśli nie wejdą w jej przebieg bezpośrednio).
Odpowiedz
#2
(23-03-2018,14:36:05)tomeks napisał(a): Może jak wybudują już trasę Via Carpatia to zalecimy na Bułgarię w 8godz. :-)
Może nasze wnuki tak At
Odpowiedz
#3
Jak nie wnuki naszych wnukow
Odpowiedz
#4
Big Grin 
(23-03-2018,14:36:05)tomeks napisał(a): Może jak wybudują już trasę Via Carpatia to zalecimy na Bułgarię w 8godz. :-)

W ile godzin to trudno zgadnąć, ale trasa ma byc gotowa dopiero w 2032 roku.  Big Grin
Odpowiedz
#5
Bo to jest póki co droga - mit. Do kampanii wyborczych. Smile
Odpowiedz
#6
(24-03-2018,19:20:46)kalachol napisał(a): Bo to jest póki co droga - mit. Do kampanii wyborczych.  Smile

W Polsce powstaje kilka odcinków drogi S19 w trzech województwach . W SK nie ma jeszcze w planach. To samo w H. RO ma w planach budowę kilku dróg i z tych planów można złożyć przejazd od granicy Z H do granicy z BG z jednym zastrzeżeniem, że droga będzie mieć różny standard.  Rolleyes
Odpowiedz
#7
Owszem Via Carpatia (VC) powstaje w ciężkich bólach.
W Polsce osobiście zainteresowany jestem odcinkiem południowym, który niestety będzie najdroższym w realizacji. Rządzący (niezależnie od opcji, wiadomo jakich) chcą i zarazem nie chcą go budować. Powodem jest właśnie gigantyczny koszt.
Słowacy mają jedną nitkę obwodnicy Svidnika Smile, autostradę z Preszowa do Koszyc i kawałek za Koszycami do granicy R4, budują obwodnicę Koszyc, podobno mocno zaawansowane są prace projektowe od Svidnika do Preszowa, może prace się też niebawem zaczną. Teren jest też trudny jak na południu Polski.
Węgrzy jeszcze chwila i wszystko będą mieli gotowe. VC opiera się tam na sieci autostrad w większości już istniejących. M30 od granicy ze Słowacją do Miszkolca - w zeszłym roku odbyły się na ten odcinek przetargi, a oni szybko budują. Nie byłbym zdziwiony, jakby w przyszłym roku autostrada była już przejezdna. Odcinek od Debreczyna do granicy z Rumunią jest w budowie. Nie wiem, czy cały, bo Węgrzy budują autostradę do granicy wtedy jak druga strona też coś u siebie dłubie.
W Rumunii odcinek od Oradei do Aradu nie jest chyba nawet w snach. Od A6 z Lugojem do granicy z Bułgarią chyba też. Czyli jak to mówią Rumuni: DUPA. Smile Istnieje na papierze wariant VC do Konstanty, ale chyba wszyscy z forum wiedzą jak tam jest.
W Bułgarii nawet jest obiecująco. Autostrady w sporych kawałkach, spory odcinek drogi dwujezdniowej koło Montany w kierunku na Widyń.
Odpowiedz
#8
Photo 
Via Carpatia to polski projekt budowy dróg łączących port w Kłajpedzie na Litwie z Białymstokiem, Lublinem, Rzeszowem, słowackimi Koszycami, Debreczynem na Węgrzech, miastami w Rumunii, Bułgarii i docierający ostatecznie do portu w Konstancy nad Morzem Czarnym i greckich Salonik nad Morzem Egejskim.
[img]<a href=[/img][Obrazek: 90c2dc24acc232c2med.jpg]" />
Odpowiedz
#9
Już ponad 20 lat jeżde ta droga i mogę powiedzić:
z roku na rok są co raz lepsze warunki do jazdy!
Parę godzyn mnej czy więcej niema żadnego znaczeniaSmile
Pamiętam czasy, co na same stanie na granicach czlowiek tracil pól dnia!

p.s. Na terenie Bułgarii:
Vidin-Sofia.....rząd niedawno przyjąl strategii po miesięcznich protestah o budowe droga szybkiego rucho i zbadanie możliwosci na budowe tunelu pod Petrohan.

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1507997&page=180


Sofia-Kulata (BG/GR)
Do Blagoevgrad i od Sandanski do granicy jest gotowa.
pod koniec roku zostanie oddana do użytku lot 3.3 Kresna -Sandanski
Też trwają prace za Blagoevgadu odczynek 3.1.1 do novego tunelu Żeleznica .
Problem tu będzie naj-ciężki odczynek 3.2 Krupnik-Kresna.
Wskutek różnich interesów i skutecznich dzialan naszych "ekologów"=ekodebilów zostal mocno opóżniony
Ostatecznie będa 2 nitki-kierunek Sofia-Kulata po trasa jak obecnie, a w odwrotnym kierunku- wyniesona na wschód trasa u podnóż Pirina.
więcej szczegulów tu:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1279413
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#10
(25-03-2018,08:48:45)kalachol napisał(a): M30 od granicy ze Słowacją do Miszkolca - w zeszłym roku odbyły się na ten odcinek przetargi, a oni szybko budują. Nie byłbym zdziwiony, jakby w przyszłym roku autostrada była już przejezdna.
Ten odcinek dokładnie "M30: Tornyosnemeti (SK) – Miskolc-East o długości 56.7km" ma być oddany do ruchu w sierpniu 2021r.

(25-03-2018,08:48:45)kalachol napisał(a): Odcinek od Debreczyna do granicy z Rumunią jest w budowie. Nie wiem, czy cały, bo Węgrzy budują autostradę do granicy wtedy jak druga strona też coś u siebie dłubie.
M35: Debrecen-Airport – Berettyoujfalu (M4) 20.2km - mają oddać do końca tego roku,
natomiast do granicy z RO:
M4: Berettyoujfalu – HU/RO border (Nagykereki) 26.5km na początku 2020r.
Rumunii po swojej stronie na razie cisza choć mogli by przynajmniej zamarkować łącznik od granicy do DN 19.
Już od 2004r mieli przetarg na odcinek swojej A3 od Bors do Suplacu de Barcau o długości 60.1km, ale go anulowali 5 lat temu.
Niby wisi z datą 2020 r na SSC, ale nawet jakby odkurzyli teraz paiery to w 2 lata cięzko się "wyrobić" z realizacją...

(25-03-2018,08:48:45)kalachol napisał(a): W Rumunii odcinek od Oradei do Aradu nie jest chyba nawet w snach. Od A6 z Lugojem do granicy z Bułgarią chyba też.
Teraz realizują A1 / A3 i A10 w środkowej części kraju, a potem z tego to czytałem mają zamiar brać się za trudny technicznie odcinek Sibiu-Pitesti.
Trudno oszacować, kiedy w ogóle by się wzieli za Via Carpatia , wazne będzie aby przygotować papiery pod finansowanie z Unii.
(25-03-2018,08:48:45)kalachol napisał(a): W Bułgarii nawet jest obiecująco. Autostrady w sporych kawałkach, spory odcinek drogi dwujezdniowej koło Montany w kierunku na Widyń.
Tu zupełnie nic się nie dzieje na odcinku Widiń - Botevgrad, a obwodnica Montany to taki drobiazg.
Marcin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości