Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balczik / Балчик
#81
Wejdź na stronę Ogrodu Botanicznego tam znajdziesz ceny. Byliśmy w ubiegłym roku w maju i nie żałuję żadnego wydanego tam leva. Parkowaliśmy w centrum przy porcie. A potem był spacer promenadą wzdłuż morza do dolnego wejscia.
Odpowiedz
#82
Теż bylem w tamtym roku-2 razy. W kwietniu zwedzalysme ogród:


https://images92.fotosik.pl/185/f7fb4fa2813362bbmed.jpg
, a w sierpniu nocowalem w hotelu przy samym ogrodzie Smile

https://images91.fotosik.pl/185/77db1ae3fb36a892med.jpg
Gorąco polecam odwedzanie królewskiej winiarny- presympatyczna pani bułgarka mówiąca po polsku częstue rakija wino konjak można dokonać zakupu bądz zamówić dostawe do Polski.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#83
Dzięki za informacje. Smile

>>dżek
Gdzie mniej więcej jest ten żółty kiosk?

>>Tosho
A gdzie ta knajpka?

>>ew-cia
Czy możesz mi podpowiedzieć w którym miejscu jest to dolne wejście?
Podaj proszę coś co odnosi się do Google map. Smile

Czy da się zaparkować gdzieś na ulicy Parva (dojazdówka od Albeny, ale nie główna tylko ta przy morzu).
I czy odchodząca od niej w prawo ul. Nikola Momchilov rzeczywiście pozwala przejść przez cały ten zielony teren, aż nad samo prawie morze, w okolice ogrodu botanicznego? Czy on poprawnie jest naniesiony na Google maps?
Odpowiedz
#84
Моżna i prosto z plaży wejsć:

https://www.google.com.br/maps/@43.4031681,28.1469005,3a,41y,350.82h,87.35t/data=!3m6!1e1!3m4!1sBTLfSmpg95oIsb_amMfTyQ!2e0!7i13312!8i6656
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#85
Potwierdzam, najlepiej jest zostawić auto na parkingu przy porcie (tam też najdziesz żółtą budkę z rybami) a następnie przejść piękną promenadą wzdłuż morza do Pałacu Królowej Marii - tam też jest wejście i kasa. Polecam degustację i zakup wina z płatków róży. Wyborne.
Odpowiedz
#86
Żółty kiosk podobno już nieczynny (ktoś może potwierdzić?). Dawali tu smażoną rybę na plastikowych tackach za groszowe kwoty.

Na googlach to ta żółta buda.
Odpowiedz
#87
Verdon ZDECYDOWANIE nie płać za pałac, pieniądze wyrzucone w błoto. Za stosunkowo dużą kwotę dostajesz dostęp do dosłownie kilku pokoi takich jak w bloku gdzie na ścianach oglądniesz obrazy wątpliwej wartości artystycznej i dziwne instalacje historyczne dla koneserów.
Tylko trzeba uważać bo panie w kasie koniecznie chcą wcisnąć zwłaszcza obcokrajowcom bilet łączony i udowadniają na migi że nie można kupić samego wstępu do parku co jest kłamstwem.

Do jedzenie nie polecam niczego przy promenadzie - warto wejść do góry w głąb Bałczika i wstąpić tam gdzie jest dużo miejscowych.

Z boku przy promenadzie "budka" rybaka - który wypływa po świeże ryby a po udanym połowie żona to smaży a on sprzedaje. Czynne raczej porą popołudniowo-wieczorową.
Odpowiedz
#88
A jak przekonać Panie z budki, że chcę tylko bilet do parku? Smile
Przypomina mi się sytuacja z przejścia Giurgiu-Ruse i budki przy pierwszym szlabanie.
Tam Panie również naciągały na pewne płatności niby obowiązkowe w kwocie chyba 10E od osoby. W rzeczywistości płatność faktycznie była dla gminy Giurgiu, ale nie od osoby tylko od auta i nie 10E tylko jakaś mniejsza kwota. Kłócenie się polegało na przekrzykiwaniu się i ciągłym staniu przy opuszczonym szlabanie, a za Tobą rosła kolejka wkurzonych kierowców. Czasem pomagało straszenie telefonem do ambasady. Ale większość ludzi odpuszczała i płaciła żądaną kwotę żeby tylko szlaban poszedł w górę. Smile

Jeśli tu w Balcziku jest podobnie to masakra - bo jak ja mogę im udowodnić, że mogą mi sprzedać bilet do samego parku, a nie łączny? Smile
Odpowiedz
#89
Zwiedzanie rozpocznij od strony plaży - tam są dwie budki kas. Nie kupuj biletu w pierwszej bo tam sprzedadzą Ci obowiązkowo do pałacu tylko podejdź do drugiej kasy i tam kup bilet - w niej chyba tylko do parku można kupić.

To zamieszanie z biletami podobno wzięło się z tego, że władze uniwersytetu do którego należy ogród nie potrafią się dogadać z właścicielem pałacyku (państwo? gmina?) stąd te podwójne kasy, podwójne bilety.
Odpowiedz
#90
>>KAJ

Dzięki za wskazówkę. Wink
A wiesz może czy tą lokalną drogą od strony Albeny (droga przy morzu) można dotrzeć do tego wejścia od strony plaży? Mam na myśli zaparkowanie gdzieś na ul. Parva i przejść w mniejszą uliczkę Nikola Momchilov. Z niej dalej w kierunku plaży. Nie wiem czy da się tą drogą. Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości