Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o ser do szopskiej
#1
Hej,

powoli kończę urlop w Bułgarii i chciałbym kupić do domu ser, by móc także w Polsce delektować się smakiem szopskiej.
Jaki ser polecacie mi kupić?
Kiedyś obiło mi się o uszy że jest ponoć w puszcze taki ser, ale nigdzie nie mogłem go znaleźć.
Jak coś jestem w Nessebarze.
Za pomoc i namiary z góry dziękuję ?
Odpowiedz
#2
Ostatnio w Kauflandzie bułgarskim, był ser w blaszanych puszkach, sprawdź .
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
#3
W kraju w marketach typu Carrefour Auchan czy Kaufland są dostępne białe sery owcze z Bałkanów, ostatecznie może być grecka feta, ale w miarę oryginalna. Co prawda to nie to samo co w Bułgarii ale jakaś namiastka jest, gorzej sprawa będzie wyglądać z pomidorami i ogórkiem bo zbliżamy się niestety do okresu gdzie te warzywa są u nas mało jadalne[emoji41]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#4
Rozumiem że podrożujesz autem i chcesz sobie zrobić zakupi do Polski?
Jak tak- to niekonieczne te zakupi trzeba zrobić nad morze, a w ostatnim dużim miescie po drodze przed granicy- Ruse, Sofia lub Vidin.Tak jak pisal kolega- w Kaufland jest duży wybor.Nie musisz tylko w puszkach, 1/2 może być pakowane we vacuum.Nie kupuj sirene tanie niż 10 lv/kg.
Sirene może być:
krowie
owcze
kozie
bawole

Jak jestesz pasażerem linii lotnicze, to ŻANET .
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#5
Zanet?
Mam rozumieć że samolotem nie można zabrać sera? Bo na internecie wyczytałem że nie ma z tym problemu.
Odpowiedz
#6
Janet Grand Market przy skrzyżowaniu drogi nr 9 i tej do centrum Nesebar[emoji6]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#7
chodziło o to, że jak jedziesz samochodem, to możesz kupić tuż przed granicą, żeby nie wędrowało za długo w tych warunkach (chociaż moim zdaniem nic się chyba nie stanie, tydzień się nie jedzie|), a jak lecisz samolotem, to spokojnie w Janett możesz
Odpowiedz
#8
Ja kupuje zapas sera w zwyklych sklepach spozywczych, tylko zawsze patrze zeby mialy dluga date waznosci do spozycia. Jesli jedziesz autem to warto miec lodowke samochodowa (ktora dobrze chlodzi bo to wazne). Moje w tym roku przetrwaly podroz samolotem, nastepnie zostaly zapakowane 2 lodowke samochodowa i tam by przez kilka dni.
Odpowiedz
#9
Ser w puszczse metalowej nie potrzebuje lodówki.Моżna przehować tak rok czasu. Po otwarcie puszki- 3 tygodni w lodówki.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#10
Super
Bateniki, a jak smakuje? Nigdy nie probowalam, a uwielbiam bulgarski ser i juz sie boje co bedzie jak mi sie zapasy skoncza.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości