Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wakacje 2021 a pandemia koronawirusa (COVID-19)
Zgadza się, na IKP dostępny certyfikat.
Odpowiedz
My również pobraliśmy...
Co istotne to naszą drugą dawkę przyjęliśmy 31 maja a już dzień później mamy certyfikat do pobrania z IKP...
Oczywiście wiadomo że ogólną zasadą jest posługiwanie się tym certyfikatem dopiero po 14 dniach od drugiej dawki.
Odpowiedz
Witam ponownie,
Ponieważ niebawem melduję się w Sozo, przyjrzałem się sprawie certyfikatów szczepień i jest z tym pewien problem. Zgodnie z tym, co można przeczytać np. tu, przy wjeździe do Bułgarii należy okazać certyfikat szczepienia, który musi zawierać m.in. daty podania odpowiednich dawek szczepionki, nazwę handlową i numer serii szczepionki, nazwę wytwórcy/posiadacza pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, wskazanie kraju, z którego zostało ono wydane oraz nazwę właściwego organu wydającego.

Orientuje się ktoś, jak to jest np. z tymi z numerami serii szczepionek? Odebrałem dziś certyfikat i tam tych danych nie ma. Ledwo co wydębiłem od piguły numer serii, zapisała mi na tym kartoniku, który dostaje się po szczepieniu, ale tam nie ma nawet połowy pieczątki, każdy może sobie takie coś sam wypisać. Na tym certyfikacie nie ma też daty podania dawek, jest tylko data drugiej dawki, nazwa handlowa niby jest, ale z opisem na to nie wskazującym. Nie ma też wskazania kraju wydającego dopuszczenie do obrotu i nazwy właściwego organu wydającego to pozwolenia, bo to przecież samowolka, a wymieniony w certyfikacie organ to spółka należąca do producenta preparatu (AstraZeneca AB) Już widzę, jak mi to na granicy ktoś przepuści...
Odpowiedz
Kolego jeżeli masz podane dwie dawki szczepionki to pobierz ze strony pacjent.gov.pl lub e-Obywatel certyfikat EU to powinno wystarczyć.
Odpowiedz
Wypowiem się jako ozdrowieniec. Dzisiaj lądowałem w Burgas.
Przedstawilem tylko paszport covid wydrukowany z IKP.
Szybkie sprawdzenie zgodności danych z dowodem os. + daty wyniku pozytywnego.
Z tego co widziałem nikt z kontrolujących jakoś szczególnie nie sprawdzał pasażerów. Teoretycznie jest kod QR , szybki odczyt skanerem i wszystko powinno być jasne jak w markecie na kasie Wink, ale jak wiadomo system dopiero raczkuje i nikt tego tak nie robił. Byłem nastawiony bardziej na sprawdzenie zaświadczenia z laboratorium, ale nie kazali pokazać.
Sprawdzanie rodzajów szczepionek, nr serii itd. zajęłoby szmat czasu. Nie wyobrażam sobie tego w pełni sezonu. Wraz ze zwiększoną liczbą podróżnych, a zmniejszającą się liczbą zakażeń powinno być tylko sprawniej Wink
------------------------------------------------------
BG: 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 ... cdn.
Odpowiedz
Na albańskim forum pojawił sie wpis, że kolega właśnie przebywa w Albanii, jechał min. przez Bośnię i Hercegowinę gdzie formalnie oprócz tego, ze jak jesteś zaszczepiony potrzebny jest dodatkowo test PCR, nikt sie nawet na granicy nie pytał, po prostu wjechałSmile
Odpowiedz
Sorki jechał korytarzem przez Neum, tam testów nie trzeba [emoji41]
Odpowiedz
(08-06-2021,22:07:51)Bogdan napisał(a): Kolego jeżeli masz podane dwie dawki szczepionki to pobierz ze strony pacjent.gov.pl lub e-Obywatel certyfikat EU to powinno wystarczyć.

Mała korekta.
Aktualnie certyfikat EU pobierzesz tylko ze strony pacjent.gov.pl.
w mObywatelu jest na razie inne zaświadczenie - docelowo będzie tam też certyfikat EU.
Odpowiedz
Aktualnie to chyba spośród bałkańskich demoludów z dostępem do morza tylko Bułgaria i Chorwacja wymagają paszportów kowidowych, bo właśnie Czarnogóra i Słowenia z tego zrezygnowały.
Odpowiedz
(08-06-2021,22:09:24)grzechodg napisał(a): Wypowiem się jako ozdrowieniec.  Dzisiaj lądowałem w Burgas.
Przedstawilem tylko paszport covid wydrukowany z IKP.
Szybkie sprawdzenie zgodności danych z dowodem os. + daty wyniku pozytywnego.
[...]

A czy wymagali "Self-risk travel declaration" -> do pobrania tu ?
Wg. Re-open EU jest to ponoć "Obowiązkowa dokumentacja podróży" w BG.

Pozdrawiam,
Maciej.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wspólny wyjazd/wakacje w Bułgarii 2024 jarecki69 59 341 02-03-2024,00:14:37
Ostatni post: bateniki
  Winietki i opłaty na trasie 2021 dżek 30 10,492 15-03-2022,21:22:20
Ostatni post: wojak999
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2021] dżek 135 33,596 29-11-2021,21:44:52
Ostatni post: lubelak
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2021] dżek 121 25,633 31-08-2021,11:13:58
Ostatni post: gawronik
Brick Wakacje 2020 a pandemia koronawirusa (COVID-19) KAJ 474 166,528 03-09-2020,05:46:28
Ostatni post: igi123
  Wakacje 2020 kania46 0 2,643 04-02-2020,21:32:38
Ostatni post: kania46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości