Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iberiada 2024
#1
Zainspirowany formułą używaną przez @dżek, czyli formułą "przedrelacji", a także portugalskimi relacjami @Slavekk (częściowo, bo region, o którym będzie, miejmy nadzieję, mowa, zawsze był w kręgu mojego zainteresowania - za to naziemna forma dotarcia na tak odległe miejsce, to novum dla mnie), zaczynam temat, z którego wyjdzie może coś na kształt relacji... jednocześnie pukam w niemalowane

W grę wchodzą 3 opcje trasy.

[Obrazek: 67f35dd386ddec09acdd702fe271c121989cf209.jpg]

Na jedną stawiam, w chwili obecnej, 10%, a na pozostałe 40% i 50%. Coby budować troszkę napięcia, nie powiem ile na którą Smile

Na zachętę wypada dać jakieś zdjęcie - oto i ono:

[Obrazek: 799px-Yesa_-_Embalse_-_Tiermas_03.jpg]
Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:...mas_03.jpg

Może i nie porywa, ale stanowi ostatni wspólny punkt każdego z wariantów trasy.

Moderatorom pozostawiam do rozstrzygnięcia kwestię formalną, czy temat ten bardziej pasuje do działu "Relacje z podróży", czy może do "Jeśli nie Bułgaria i Bałkany to..."
Odpowiedz
#2
Sam miałem takie rozterki gdzie pozabałkańskie relacje wstawiać. I jako, że tych relacji jest tyle co kot napłakał to piszmy w tym wątku
Odpowiedz
#3
To ja na zachętę pare fotek z jednej z twoich tras. I ta polecam!!
Jesli ci to psuje plany to usuń[Obrazek: IMG-0417.jpg]

[Obrazek: IMG-1253.jpg]

[Obrazek: IMG-1455.jpg]

[Obrazek: IMG-5827.jpg]

[Obrazek: IMG-8969.jpg]

[Obrazek: IMG-9991.jpg]

[Obrazek: IMG-9992.jpg]

[Obrazek: IMG-9993.jpg]U ty
Odpowiedz
#4
Ucielo mi tekst, ale jak ci popsulam plany to niech Dzek usunie moj wpis.
Odpowiedz
#5
@primma, nie, nijak mi to planów czy koncepcji nie psuje Smile tylko taki niedosyt mi zrobiłaś, że na 8 zdjęć rozpoznaję tylko 1 lokalizację... a zdjęcia nie podpisane:
1) czy dobrze domyślam się, że to jakiś punkt widokowy z rzeźbą to gdzieś w Andorze?
2) gdzie te serpentyny?
3) Montserrat - nie zgłębiałem tematu, ale tam chyba jest łatwy dojazd komunikacją publiczną z Barcelony (dlatego zostawiam na zaś, gdy w BCN będzie jakaś przesiadka dłuższa)
4) ta kolejka, która jest za Tobą na zdjęciu, to gdzie? takie lubię Smile
5) co to za most wiszący? klimatyczna rzecz
6) gdzie ta rozeta?
7) Jean-Antoine Injalbert?
8) gdzie to?
Odpowiedz
#6
No nie chcialam popsuc zwiedzania wiec nie podpisalam. Ja w tamtych rejonach bywam czasem i Andorre kocham. Zazwyczaj lece do Barcelony i biore auto i jade dalej. Wiec:
1. Andorra Mirador Del Roc
2. Andorra- widok z drogi do czerwonego goscia (Mirador Del Roc)
3. Montserrat (to nazwa gor, miejsce to Monestir de Montserrat. Jest tam tez museum z prawdziwa mumia.
4. To z dziedzinca Monestir de Montserrat. Na gore jedzie sie serpentyna albo mozna zaparkowac auto na dole I ta kolejka, najpierw do Monastiry a potem jeszcze wyzej.
5. Andorra, Pont Tibeta Canillo – tybetanski most, 603 metry dlugi, na wysokoscie 184m nad poziomem morza, nad przepascia. Super fajnie sie nim idzie.
6. Francja - Montpellier. Wyglada ze lecisz z Beziers a to neidaleko, warto pojechac. A, i tez Carcassone, koniecznie! (Dla samej fortecy warto)
7. Francja- Sete
8. Francja- Sete

To byla tylko zajawka, naprawde warto tam jechac. I np mozesz przez Andorre w godzine przejechac i wyjechac we Francji.
Odpowiedz
#7
*na wysokosci 1884m*
mialo byc
Odpowiedz
#8
Dzięki za wskazówki. Całość ma być autem z Polski. Francję traktuję, ze względu na czas/odległość nieco po macoszemu tj. przejazd + zakupy (we FR zakupy - dużo "szkła" i sera - na powrocie, gdzieś przy tym odcinku: https://maps.app.goo.gl/kKhUcwZ5WEcvUQAF6). Droga "tam" przez Trewir i Luksemburg, a z powrotem z noclegiem tranzytowym w Badenii. Jeśli wygra wariant "niebieski", wtedy będzie 1 nocleg w Andorze (pół dnia na miejscu) i 1 w Carcassone.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podróż tam gdzie białe noce i gdzie dni gorące 2024 dżek 26 274 29-04-2024,11:33:46
Ostatni post: arka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości