Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Święty Włas / Свети Влас
aekzal, jest dużo racji w tym, co piszesz. My od Wlasu zaczynaliśmy przygodę z Bułgarią. I marina wg mnie jest potencjalnie mniejszym problemem od ogólnych tłumów (to one nas z Wlasu wygnały do Białej). W porównaniu z SB, hałas z mariny jest jakiś taki... cichszy Big Grin A zawsze była to jakaś atrakcja, wieczorny spacer do mariny popatrzeć sobie - trochę jak wycieczka do zoo Wink A i te "mikroplaże" miały swój urok - bo były puste i dużo spokojniejsze niż główne "okołomarinowe" - tylko wtedy Jurta była mniej zabetonowana, więc i ludzi tam było mniej.

Dlatego chcemy wykorzystać covidowe pustki na sentymentalny powrót do Wlasu Smile
Odpowiedz
(01-07-2020,23:39:27)edyta napisał(a): Cześć Smile widzę, że od niemal roku nikt tu nie zaglądał.
Nie wiem, co mnie podkusiło, ale zarezerwowałam na te wakacje Sv.Wlas ( w sumie miała być Albania, ale jakoś lekki strach w obecnych okolicznościach na taką wyprawę).
Więc tak, planowany pobyt 12-23.08 ( tym razem i w ogóle po raz pierwszy samolotem) w prywatnym apartamencie na terenie Grand Resort. Miejscówka sama w sobie wydaje się bardzo OK, ale wydaje się być odległa od piekarni ( gdzie ja kupię bułki na śniadanie?), marketu czy knajpek, gdzie nie zedrą a i my się najemy. Czy warto szukać czegoś bliżej starej części miasteczka?  W tym roku chyba gwar i hałas nie grożą Smile
Może ktoś poleci miejscówkę, dla 6 osób ( ale 2 osobne apartamenty).
SB czy ZP odpadają z urzędu Smile

Zobacz może Garden of Eden - troszkę bliżej miasta i już całkiem przyjemnie się idzie spacerkiem.
Na terenie sklepik bez zdzierstwa a najbliższy w mieście - 10 min. od Garden.
Byłem 2 razy i na prawdę ośrodek jest super - polecam.
Odpowiedz
Pierwszy raz w sw. Wlas bylismy w 2005r- bardzo mile do tej pory wspominamy pobyt. Mieszkalismy w hotelu Mars(w 2018 r prawie ruina), ale wtedy bylo super, piekne, duze pokoje, nowoczesne meble, fajna zaloga. Mielismy wykupione tylko sniadania, na obiady i kolacje chodzilismy do restauracji; czasem kolacje robilismy sami. Sklepy byly bardzo dobrze zaopatrzone w pomidory i co najwazniejsze wspaniale sery wtedy jedlismy, ktore do dzis wspominamy. Jesli jestesmy w SB to zawsze jedziemy do sw. Wlas z sentymentu, patrzymy co sie zmienilo. Edyta mysle, ze bedziecie zadowoleni z pobytu.
Odpowiedz
Dzięki egon Smile Myślę, że już zostanie ten Grand Resort. Z google street view wynika, że i w tej okolicy są sklepy i jakieś knajpki. A jak coś to spacerek lub autobus w kierunku cywilizacji. I tak po całym roku "siedzenia na tyłku" ruch jest nam niezbędny.

PS. Sw.Vlas to kiedyś wioska rybacka, coś jeszcze zostało z tych czasów? ryby z kutra czy rdzenne taverny?
Odpowiedz
Już niestety nic nie zostało z tamtych czasów. Vlas zlał się niejako ze SB.
Odpowiedz
Cześć My również planujemy 2-15.08 w grand resort ale nasze dzieci młodsze.
Odpowiedz
Między Święty Wlas a Elenite [Obrazek: 7654315e99a4a92d136710ee0c92faaf.jpg]

Изпратено от моят JNY-LX1 с помощта на Tapatalk
Odpowiedz
Byłem widziałem [emoji2]

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz
A możesz dokładniej pokazać na google maps.
Odpowiedz
https://www.google.com/maps/place/Fort+Noks,+8256+Робинзон,+Bułgaria/@42.7029069,27.7959191,17z/data=!4m6!1m3!3m2!1s0x40a41fe623458e83:0x6f3c2355bab85a4b!2z0JXQu9C10L3QuNGC0LUsIEJ1xYJnYXJpYQ!3m1!1s0x40a41ffcc3e4fdc7:0xfb60deaefae40217?hl=pl-PL

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sweti Konstantin i Sweta Elena / Свети Константин и Елена Wawo 10 8,974 30-04-2022,21:35:51
Ostatni post: bateniki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości