Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przewodniki po Bułgarii
#1
.
...:::Bbbuuulllgggaaarrriiiaaa Rrruuullleeezzz:::...
96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Odpowiedz
#2
Chciałbym zakupić jakiś fajny przewodnik szczególnie po Bułgarii ale również interesuje mnie coś fajnego o Rumunii. Mam jakiś stary chyba z przed 15 lat więc coś nowego by się przydało. Napiszcie jakie wy macie i jakie polecacie z jakich korzystacie. Widziałem ostatnio w Lidlu jakiś z Bezdroży ale zaraz przypomniała mi się relacja Jacky6, że są mało dokładne - ale cóż chcieć jak cena była około 15 zł, więc nic ciekawego zbytnio tam nie znalazłem.
Odpowiedz
#3
Moim zdaniem szkoda kasy na przewodniki Smile Z sieci bierzesz mniej więcej to co będziesz miał na trasie, unikając tak naprawdę płacenia za piękne, kolorowe zdjęcia tego, co i tak zobaczysz na miejscu Smile
Odpowiedz
#4
Wiem, że jest internet i często z niego korzystam przed wyjazdem ale równie często wpada mi do głowy jakiś pomysł, aby gdzieś dodatkowo jechać, coś jeszcze zobaczyć. Coś usłyszę od tubylca i chcę to zobaczyć. Ja nie lubię siedzieć w miejscu za długo wolę jeździć i zwiedzać. W necie nie zawsze znajdziesz prawdziwe informację, zresztą w przewodniku też ale myślę, że 30 -70 zł można wydać. Czasem coś przeczytam w przewodniku, że warto to lub to dodatkowo zobaczyć, że warto odbić 15 km w bok bo można coś ciekawego zobaczyć.
Odpowiedz
#5
Bulgaricus - ja mogę polecić z czystym sumieniem Góry Rumunii dwa tomy James Roberts. Przewodnik bardziej po Karpatach, to są piesze wędrówki po tych górach, człowieka który pokochał Rumunię. Głównie o Karpatach, ale nie tylko - naprawdę jest to pigułka dawnej Rumunii - na tyle inspirująca, że na jesień 2016 planuję taką eskapadę do krainy Włada Palownika, szlakami górskimi oczywiście

polecam te dwa tomy
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#6
No to kieruj się zasadą "im więcej tekstu a mniej zdjęć, tym lepiej". A jeśli chodzi i prawdziwość informacji w sieci, to tak w necie jest mnóstwo głupot, ale wystarczy dobrze szukać Smile A już najlepszy przewodnik, to miejscowy, który powie Ci gdzie tak naprawdę warto pójść Smile
Odpowiedz
#7
mastika - przesiewam te wszystkie netowe informacje z siłą wodospadu, jest parę fajnych miejsc gdzie naprawdę można uzyskać przydatne informacje; co do przewodników - wczytuję się tylko w te " górskie" - co zobaczyć, gdzie pójść, ile godzin marszu, skąd wodę, gdzie przenocować
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#8
peter, poważne przewodniki po szlakach górskich to inna para kaloszy, miałem na myśli te stricte turystyczne, gdzie obrazków masz więcej niż przydatnej treści.
Odpowiedz
#9
aaaa, to tak zgadzam się, te omijam szerokim łukiem - natomiast te górskie ( większość ) są praktyczne
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#10
Ale nie możecie tak mówić, są przewodniki, które są dobre - ja nie mówię, że przewodnik na 600 stron ma mieć 550 stron ze zdjęciami. Ale można w fajnym przewodniku znaleźć mapkę miasta z zaznaczonymi miejscami, które warto zobaczyć co jeszcze w okolicy jest fajnego itp i taki przewodnik chcę kupić.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Temperatura i pogoda w Bułgarii Wawo 1,083 678,429 20-04-2024,09:30:26
Ostatni post: napoleon
  Hymn Bułgarii dżek 2 9,836 18-08-2023,10:17:08
Ostatni post: adrians61
  Przepisy drogowe w Bułgarii peter 34 55,146 08-07-2021,15:01:19
Ostatni post: Pudelek
  Środowisko geograficzne Bułgarii dżek 7 14,849 13-09-2018,17:55:00
Ostatni post: dżek
  Przeczytaj zanim wyjedziesz do Bułgarii - podstawowe informacje peter 1 19,823 11-05-2016,10:08:29
Ostatni post: peter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości