Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Festiwal Rożen 2015
Национален фолклорен събор "Рожен 2015"

A tu trochę historii-  jak wyglądało to na przestrzeni lat

Odpowiedz
z rozmachem Smile
Odpowiedz
Ludziów jak mrówków - taki Polski Woodstock tylko w wersji ludowej Smile. Ale impreza musi być fajna skoro przyciąga takie rzesze ludzi.
Odpowiedz
i te stroje ludowe- coś pięknego Smile , prawie z każdego regionu przyjechali

jedną z atrakcji - nestinarstwo(нестинарство), czyli taniec na rozżarzonych węglach
Odpowiedz
(23-07-2015,13:17:40)thomasso napisał(a): i te stroje ludowe- coś pięknego  Smile , prawie z każdego regionu przyjechali

jedną z atrakcji -  nestinarstwo(нестинарство), czyli taniec  na rozżarzonych węglach

Faktycznie stroje fantastyczne, barwne, kolorowe, żywe - warto takie imprezy promować, no niestety obecna młodzież nie garnie się do tego a to kawał historii i kultury taki festiwal.
No widać na filmie taniec na rozżarzonych węglach.
Odpowiedz
Nie dramatyzujmy, jest całkiem sporo młodych ludzi na tych filmikach Smile
Odpowiedz
(23-07-2015,15:53:50)mastika_fan napisał(a): Nie dramatyzujmy, jest całkiem sporo młodych ludzi na tych filmikach Smile

Tak widzę, że są młode osoby ale mówię, że nie są tak chętni jak kiedyś do krzewienia kultury ludowej. Moim zdaniem kiedyś młodzież bardziej się garnęła do tego a teraz wolą przed kompem czy tv lub mocarza zabudować Smile. To miałem Mastika na myśli.
Odpowiedz
co do młodych , trochę ich tam było i bawili się
doskonale
Odpowiedz
Też tak raz mi się zdarzyło Tak potańczyć, kiedyś na bibie w STZ z bułgarskimi żołnierzami i żołnierkami.
Pół godziny tańca,następnie podejście do stołu coś golnąć ...... Się spociłem wtedy! Jeszcze do tego wychyliłem z kany galilejskiej sporą ilość Mavruda. Na takich imprach przy takiej pogodzie lepsze było by białe schłodzone ......
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
W Bulgarii folklor jest zywy i jednakowo lubiany przez mlodych i starych.
Odpowiedz