Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primorsko / Приморско
Wróciłam z Primorska.
Może komuś się przyda tegoroczna subiektywna ocena restauracji w miasteczku. Smile

Gdzie warto zjeść
Amelia - to tam bywają Bułgarzy, którzy wiedzą, gdzie należy pójść, aby zjeść DOBRĄ kuchnię bułgarską. Menu dzienne, jedzenie domowe, własnej roboty kebabcze. Amelia bywa często zapełniona, ale powód oczywisty - bo warto.
Lambrino - bardzo sympatyczna obsługa, smacznie, bułgarsko. Oczywiście, że nie dietetycznie, za to jakże smacznie!
Orca - bar rybny na Ropotamo. O rety jakie mają ryby! Czasem bywa, że ze smażalni czuje się smród tłuszczu. Ale nigdy nie stamtąd! Wiem, bo mieszkałam niedaleko. Zapach cudownej, świeżej, smażonej ryby!
Bistro Fountain - łatwo jest zrobić świetną szopską lub owczarską. I oni robią świetne. Kilka razy ich wypróbowałam, nie zawiedli.
Pizza Capri - jeśli już nie po bułgarsku, to tylko tam! Miła obsługa, wspaniała pizza, ładne burgery, pyszne tagliatelle. Piękne desery.
Mojito Beach Bar - nie znajdziecie lepszego mojito! Mają fajny wybór drinków, a panowie są zadowoleni z życia, życzliwi i miło na nich popatrzeć. Big Grin

Gdzie można zjeść ewentualnie
Delfin - dadzą jeść poprawnie i szybko.
Бирария Ялп - tanio, smacznie.

Gdzie nie polecam!
Choć wydawało mi się, że trudno o niesmaczną bułgarską kuchnię, to jednak można na taką niestety trafić...
Gergana - knajpka, która 5 lat temu była najlepsza! Kompletna kompromitacja w tym momencie. Na szczęście ludzie już to wiedzą, prawie zawsze jest tam zupełnie pusto.
Koral - taka ładna restauracja! A dania przypalone, z takim dodatkiem pieprzu, żeby nie było czuć smaku.
Odpowiedz
Jesli nam bedzie dane, skorzystamy z Twojej oceny. Do Primorska wybieramy sie tym razem troche wczesniej(czyli 04.09) niz w poprzednim roku. Wtedy juz wszystkie dobre restauracje byly zamkniete Sad
Odpowiedz
Witam.
W końcu wyjazd do Primorska, dzisiaj start 22.00.
Po drodze w sobotę Turda - kopalnia soli i nocleg przed Transfogarską i dalej w niedzielę do celu.
Oj będzie się działo ☺
Odpowiedz
Szwagier powodzenia, szerokosci, udanego urlopu Smile
Odpowiedz
Szerokiej drogi
Odpowiedz
Szwagier zapodaj relację z dojazdu, jak Wam czasowo poszło bo u nas też taki plan Turda i Transfogarska Smile
Odpowiedz
Szerokości Szwagier. 
My też polecamy Lambrino.
Sacz z kurakiem za 17 lewa:
[Obrazek: e7793bcad4e9df45gen.jpg]
Natomiast polecana stylową Mehane Czenger (białe ściany i oczko z żabkami nie.
Zamówiliśmy kawarme, czekało się prawie godzinę, mimo, że ludzi nie było(zresztą nigdy tam ich nie ma).. I choć smaczne, to było tego niewiele. Pół garnuszka(apropo które można kupić w przemysłowym za 4, 5lewa).
Tak samo na uboczu, z góry deptaka chwalona knajpa Riba. Owszem, klimat jest, Czesi tam grali na gitarze, też miły starszy właściciel. Ale porcje ryb minimalne, nie zamawiajcie czasem krewetek malych czarnomorskich, bo faktycznie są mini i nie było jak tego jeść Smile
Odpowiedz
Witam wszystkich.
Dotarliśmy szczęśliwie na miejsce. Wszystkie granice z marszu, do Turdy dotarliśmy na 13. Zwiedzanie kopalni zajęło około 2 godzin, jak ktoś chce skorzystać z atrakcji na dole to trzeba mieć leje albo kupić z biletem na gorze bo na dole nie chcą euro. Na nocleg dojechaliśmy na godzinę 19 do Cartisoara w sobotę. Na transfogarską wyruszyliśmy o godzinie 6 rano i tak polecam, ponieważ było jeszcze pusto i praktycznie wszędzie się zatrzymywaliśmy bez problemu i nigdzie nie było korków. Ruch zaczął się dopiero o godzinie 9 rano. Cała trasa zajęła nam 5 godzin ze zwiedzaniem. Na moscie w Ruse chcą wydrukowaną winetkę i 3 euro za przejazd. Na miejscu w Primorsku byliśmy na godzinę 20.

Dzisiaj temperatura około 32 stopnie i woda 25-26 stopni. Leżaki i parasole po 5 lew.
Odpowiedz
Szukam tej białej budki, w której siedzi ponoć Polka i sprzedaje wycieczki, może ktoś mi podpowiedzieć gdzie ona się dokładnie znajduje?
Odpowiedz
(11-07-2019,16:54:37)Szwagier napisał(a): Szukam tej białej budki, w której siedzi ponoć Polka i sprzedaje wycieczki, może ktoś mi podpowiedzieć gdzie ona się dokładnie znajduje?

Wydaje mi się że to jest tu: https://www.google.com/maps/@42.270662,27.7504429,3a,75y,60.38h,75.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1snfjVMntzW7KMQ9LHjiZASA!2e0!7i13312!8i6656
albo tu: https://www.google.com/maps/@42.2694615,27.7499596,3a,75y,85.99h,68.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1sUVpM0PiXbkgkAzewb8ak7A!2e0!7i13312!8i6656

W tamtym roku często przechodziliśmy koło tej budki, mapy są z 2015 - więc może dlatego jej jeszcze nie widać.
Pisze też o niej Mysza: https://myszawtrasie.blogspot.com/2017/12/pismenowo-czyli-poznajemy-kulture.html
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Primorsko mazi 1 3,897 19-06-2017,22:44:19
Ostatni post: wolffer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości