Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biała / Бяла
Targu brak ale jest typowy mięsny, kawałek za Bankiem po tej samej stronie ulicy.
Odpowiedz
(05-04-2016,16:02:43)tata napisał(a):
(30-03-2016,15:08:16)mahony napisał(a): Jeśli byłeś już w Bułgarii, to możesz być trochę zawiedzony i rozczarowany. Biała nie jest jakąś miejscowością z bajki. Tam nic się kompletnie nie dzieje. Restauracje i sklepy na palcach policzysz.  Strome zejście na plażę. Kiedyś wypoczywających było naprawdę  mało ale w 2015 zrobiło się trochę tłoczno. Gruby piasek na plaży (chodzi się fatalnie) i głębokie zejście – 4 metry i kryje. Fale… to inny temat – jak wieje to do wody ciężko wejść. W 2014r była czerwona flaga przez tydzień i ratownicy pilnowali oj pilnowali. Do Keradare na nogach trochę daleko a samochodem nie dojedziesz. Tak, że nie nastawiaj się jakość specjalnie  Tongue

Gdyby bazować na opisie Białej z internetu, to mamy dokładne zaprzeczenie powyższego, zwłaszcza kwestia piasku i wejścia do wody. Artykuł datowany na wrzesień 2015. Prawda leży pewnie gdzieś po środku Smile

http://zlotabulgaria.com/pl/bulgaria-kurorty/byala/plaza-w-byala.html

Smile
Nie ma jak porządna otoczka marketingowa, ja byłem w Białej 2 razy więc wiem co piszę, a ty się za niedługo osobiście przekonasz.
Odpowiedz
Tata, chyba dość długo nie padło równie oryginale a i ciekawe pytanie, nad czym po prawdzie bardzo ubolewałem czytając to i owo. Targu, bywając przelotnie ileś tam razy w Białej, nie dostrzegłem ale jest rzecz jasna w Obzorze lecz bez mięsa a to ze względu na wysokie temperatury i wymogi sanitarne. Tubylcy mięsa nie kupują. Jest za drogie, spożywają rzadko, okazjonalnie. Jak będziesz to zainteresuj się w jakiej wysokości Bułgarzy pobierają emerytury, na przykład. Zrozumiesz jak jest. Jako turysta, wczasowicz nabywając świeże mięso wzbudzisz sensację u niektórych, tak myślę ale może mam na to skrzywione spojrzenie bo sam nigdy o tym nie pomyślałem. Jestem pełen uznania dla Ciebie, zaimponowałeś.
Ad rem, piękne i świeże kupisz na pewno w znanym i cenionym byłym Sparmie, obecnie Europa plus jak informowali już ci którzy byli w roku ubiegłym, w pobliskim Obzorze. Kupisz tam jednak także w dobrej cenie mięsa smażone, pieczone, duszone, z rusztu, np. w kapuście swinsko sys zele, nota bene bardzo smaczne no i spożyjesz obiad na murku lub parkowej ławce za 1/3 ceny restauracyjnej. Kupisz oczywiście usmażone ziemniaki, frytki i wiele innych przygotowanych dodatków. Wspaniałe stoisko, dobry wszechstronny sklep. Gdybyś mieszkał ponadto u tubulca obzorca to może dawałby Tobie kartę upoważniającą do zakupów z 10% bonifikatą, ja miałem możliwość korzystania z inicjatywy gospodarza. Hotelowy gość nie ma okazji by zbliżyć się do tych sfer.
Lecz polecam ten sposób na obiady od czasu do czasu bo po to jeździmy, myślę, nad Morze Czarne by chodzić do mechan, restauracyjek. To wielki urok bułgarskich wakacji, stać nas na to w przeciwieństwie do innych krajów południa gdzie większości z nas nie stać.
Tak więc w Białej mięsa nie dostrzegłem choć pewnie gdzieś jest natomiast włócząc się w skwarze do portu i dalej do Obzoru zajrzałem do niewielkiego a sterylnego i wyziębionego znakomicie sklepu z rybami co było doświadczeniem ciekawym.
Udanego i miłego gotowania życzę.
Odpowiedz
Mack, wiadomo że Bułgarię wybieramy ze względu na klimat, ludzi, morze, plaże, ale też nie ukrywajmy, że kasa jest równie ważnym powodem popularności tego kraju wśród naszych rodaków. Ze mną nie jest inaczej. Bułgarię wybieram, bo mnie na nią stać, nie dziaduję jak w Włoszech czy Grecji, gdzie wychodząc 4ro osobową rodziną do knajpy, trzeba przygotować 100E (chyba że zamówisz pizzę, sałatkę i mineralną). Po to się jedzie na wakacje, żeby wypocząć psychicznie. Dla mnie wyszukiwanie w menu restauracji dań na które mnie stać (biorąc pod uwagę 14 dni urlopu) nie jest komfortowe i na pewno nie po to jadę na wakacje. Nie jestem też miłośnikiem formuły All-incl, zdecydowanie bardziej wolę zjeść to na co mam ochotę, kiedy mam ochotę i gdzie mam ochotę. Dlatego Bułgaria. Tam nas, rodaków stać na godne spędzenie czasu wolnego i codzienne wyjście do knajpy na kolację zakrapianej nierzadko zacnymi miejscowymi, szlachetnymi trunkami.
Mimo to, ja jestem zwolennikiem i miłośnikiem gotowania, po prostu raz na jakiś czas na wakacjach lubię przygotować dobry posiłek we własnym zakresie i to nie ze względów finansowych. Moja rodzina również to lubi, stąd moje pytanie. Jesteśmy mięso i rybożercami, kuchnia jarska nie jest naszym konikiem.
Będąc w Obzorze kilkukrotnie, w mięso zaopatrywałem się właśnie we wcześniej wspomnianym Sparmie, ale w zeszłym roku jakość i wybór mięs była na bardzo niskim poziomie. W Sozopolu tego problemu nie było, można było kupić na targu zarówno świeże ryby jak i mięsa. Biorąc pod uwagę że Biała jest miasteczkiem o populacji ponad 2000 tubylców, myślałem że sklepy mięsne to takie normalne, dlatego zdziwiony jestem Twoim postem.
Na pewno zawitamy kilkukrotnie do Pri Pancho, do Czajki czy do Staratej Czeszmy, ale fajnie byłoby też czasem spędzić wieczór przy grillu na tarasie... W każdym razie dziękuję za podpowiedzi!
Odpowiedz
Fajnie i prawdziwie napisałeś, dobrze się czyta takie słowa. Zaskoczony jestem zmianą niekorzystną w Sparmie no ale zmiana również nazwy czyli jesteśmy po zmianie właścicielskiej ze skutkiem ujemnym. Żona mi teraz podpowiada jaka tam była znakomita organizacja pracy przy zmianie oferty, prezentacji, życzliwi pracujący i szef o aparycji amanta filmowego z uśmiechem rozmawiający o drobnym problemie, z życzliwością. Tego zatem szkoda. Biała, o tym w innym poście pisałem, ma ponad dwa a według kolejnego źródła ponad trzy tysiące mieszkańców lecz momentami sprawia wrażenie sennej wioski. Ale o tym bym się okrutnie powtarzał więc nie rozwijam. Sozopol wspominam gorąco, było pięknie ale było. Teraz przed nami Biała będąca przeciwieństwem niemal wszystkiego, robimy to z rozmysłem a czy słusznie czas pokaże. W Czajce w menu przeważają owoce morza i trochę za drogo dla rodziny niestety ale dobrze się kontempluje patrząc na Obzor w oddali i łodzie w przystani.
Odpowiedz
Dzięki za wiele przydatnych wiadomości. Czy ktoś z Was miał doświadczenia z Silver Beach Apart Complex ? Mam jeszcze czas żeby ewentualnie zmienić swój wybór dokonany już ładnych kilka miesięcy temu. Dobrze, że w temacie powtarzają się podobne miejsca bo to znaczy, że rzeczywiście są sprawdzone i przypadły wielu gustom.
Ponieważ wyjeżdżam 23 lipaca (od 24 w Byalej) w 2 rodziny (na 2 auta) to przed nami jeszcze ładnych kilka tygodni na spokojne prześledzenie wątku i wynotowanie najważniejszych kwestii.
Odpowiedz
Cześć Rafał, widzę ze datę wyjazdu i przyjazdu mamy identyczne. My jedziemy na 3 samochody z Tarnowa do byala Cliff complex. A Wy skąd ruszacie i którędy? Hotel jaki wybrałeś jest zacny tylko cena powala... Na zmianę raczej za późno bo większość apartamentów w dobrych lokalizacjach juz wyprzedana. Jakiś miesiąc temu chciałem dopisać do naszej grupki czwartą rodzinę i był duży problem z miejscowka

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Cześć @tata,
Zajrzyj na PM bo to ja tam Ciebie prosiłem o radę itdSmile, ale chyba musisz wejść przez www, nie tap talka. Ja płacę 751,66€ za 14 noclegów, a tym samym 53 € za nocleg i to dlatego, że wziąłem z taką specjalną przegrodą bo mam 20 miesięcznego synka co w dzień jeszcze musi.... się zdrzemnąć. Kumpel płacił  jakieś 50 euro mniej bez tej przegrody.

@tata przejrzałem twoje posty i twoje dyskusje o drodze i dlatego do Ciebie pisałem:
A) Jedziemy z Dąbrowy Górniczej to jest okolice Sosnowca, Katowic, generalnie mam 700 m do wyjazdu na "1"
B) Jedziemy na 2 auta - 4 osoby wiek "30 +", ale tak do 36 :Smile plus trójka pociech w wieku 2x7 lat + 20 miesięcy
Pojedziemy w następujący sposób:
1) Trasa jak twoja z tym, że przychylam się bardziej do postoju w Sibiu hotel Ibis -> koszt 170 PLN bez możliwości odwołania lub 190 PLN z mozliwością odwołania , zamiany-> przynajmniej mnie takie ceny podaje jak podam moją kartę accor. Ty chcesz w Pitesti i powiem szczerze, że to kawał dalej, a wspominam jak to było w 2013 roku i do hotelu to tak tuż przed 21 dojechaliśmy , a z DG gdzieś koło 4. Z hotelu do bardzo ładnego rynku 600 metrów, więc mozna jeszcze wyjść coś zjeść itd. Teraz wyjaśniam kwestie bo nie chcą mi zameldować 4 osób, ale mam nadzieję, że to wyjaśnię.

http://www.viamichelin.pl/web/Trasy?departure=D%C4%85browa%20G%C3%B3rnicza%2C%20Polska&step-1=Dorol%C5%A3%2C%20Romania&step-1Id=36NTE2ZHkwNXdyMXJ5NjJhMmdrMzYzY3IydGowMTAxam9ORGN1T0RRek1qZ3pNREF3TURBd01ERTBvTWpJdU9ERTNNamcyT1RrNU9UazVPVGt6&step-2=Sibiu%2C%20Rumunia&step-2Id=31NDF6ODcxMGNORFV1TnprMk9UTT1jTWpRdU1UUTVPVGs9&arrival=obzor&arrivalId=31NDNha3MxMGNOREl1T0RFNE9URT1jTWpjdU9EZ3hOekU9&index=0&vehicle=0&type=0&distance=km&currency=EUR&avoidClosedRoad=&motorway=&toll=true&vignette=&orc=&crossing=true&caravan=&car=hatchback&fuel=petrol&fuelCost=1.36&allowance=&corridor=&departureDate=&arrivalDate=

2) albo tak http://www.viamichelin.pl/web/Trasy?departure=D%C4%85browa%20G%C3%B3rnicza%2C%20Polska&departureId=31NDN5czUxMGNOVEF1TXpJMU9UWT1jTVRrdU1UZzJOUT09&step-1=Or%C5%9Fova&step-1Id=31NDNhZ3MxMGNORFF1TnpJek1qYz1jTWpJdU16azRPREU9&step-2=Ghimpa%C5%A3i&step-2Id=31NTE2ZWN1MTA4TkRRdU1Ua3pjTWpVdU56ZzBNZz09&arrival=Obzor%2C%20Bulgaria&arrivalId=31NDNha3MxMGNOREl1T0RFNE9URT1jTWpjdU9EZ3hOekU9&index=0&vehicle=0&type=0&distance=km&currency=EUR&avoidClosedRoad=&motorway=&toll=true&vignette=&orc=&crossing=true&caravan=&car=hatchback&fuel=petrol&fuelCost=1.36&allowance=&corridor=&departureDate=&arrivalDate=

Jeden z kolegów administratorów proponował ją dla jozeftarnow, wygląda nieźle, ale trzeba winietę na węgry no i postój jest wtedy do zorganizowania

3) albo tak, bo tak właśnie jechałem w 2013 i nie było źleSmile tak to wspominam. w powrotną trasę jechałem po TT, ale to już inna historia, w pierwszą stronę chcę w miarę bezpiecznie dojechać i cieszyć się odpoczynkiem, a w czasie odpoczynku człowiek może się tyle na słuchać na myśleć, że zawsze coś zmieni.

http://www.viamichelin.pl/web/Trasy?departure=D%C4%85browa%20G%C3%B3rnicza%2C%20Polska&departureId=31NDN5czUxMGNOVEF1TXpJMU9UWT1jTVRrdU1UZzJOUT09&step-1=Oradea%2C%20Romania&step-1Id=35MTE1d25iNDU2MjlseXB5NjNjN29mbzQxejd4MTAxMG9ORGN1TURjek5qWTVPVGs1T1RrNU9Uaz1vTWpFdU9URXlNVGd3TURBd01EQXdNREEy&step-2=Sibiu%2C%20Rumunia&step-2Id=31NDF6ODcxMGNORFV1TnprMk9UTT1jTWpRdU1UUTVPVGs9&arrival=obzor&arrivalId=31NDNha3MxMGNOREl1T0RFNE9URT1jTWpjdU9EZ3hOekU9&index=0&vehicle=0&type=0&distance=km&currency=EUR&avoidClosedRoad=&motorway=&toll=true&vignette=&orc=&crossing=true&caravan=&car=hatchback&fuel=petrol&fuelCost=1.36&allowance=&corridor=&departureDate=&arrivalDate=

Podsumowanie:
Jestem na etapie jak trasę zaimplementować w jakąś navi bo najlepiej byłoby jechać na google map, ja dałem via michelin tylko ze względu na (według mnie) lepsze podsumowania.
Co do miejscówki to wczoraj coś na bookingu znalazłem w przystepnej cenie i nie wiem czy to nie było to twoje czasami i nie było problemów!

Zobacz 14 nocy:
http://www.booking.com/hotel/bg/byala-home.pl.html?label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaLYBiAEBmAEeuAEGyAEP2AED6AEBqAID;sid=147c9700d06cebf1e4622a09db6dbc42;dcid=12;age=1;age=7;checkin=2016-07-24;checkout=2016-08-07;dest_id=-832722;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=2;highlighted_blocks=36462603_85213726_4_0;hpos=5;req_adults=2;req_age=1;req_age=7;req_children=2;room1=A%2CA%2C1%2C7;sb_price_type=total;srfid=de0152bdefa17aa93b042da9edbadf2377280ed3X5;type=total;ucfs=1&



Jak możesz przeczytaj PM i daj znać bo wiem, że wiele analizowałeś, który wariant wybrać za tydzień lub 2 robię z kumplem sesję żeby dopiąć te kwestie i bookować postój w 1 stronę.

Generalnie pewnie będę pewnie jechał na początek na TarnówSmile
Odpowiedz
Ciekawi mnie czy basen przy kompleksie Clif jest już uruchomiony. Może ktoś ma takie informacje. Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników.
Odpowiedz
Na poczatku czerwca jeszcze nie był. W razie czego mamy korzystać z basenu w hotelu obok.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości