Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biała / Бяла
Basen w Biala Vista jest niewielki ale do plaży jest bardzo blisko Smile.
Odpowiedz
No właśnie tam mam zapewnione moczenie nóżek, gdyby ten Ciffie nie działał:

"Dear Michal.

I don't have information about pool in complex Byala Cliff. But you will
be able to use the swimming pool of complex Byala Vista which is very
close.

There is iron in the apartment.

Kind regards,
Vanya"
Odpowiedz
Witam,jaki bankomat jest w Byalej??Ja moge za free wybierac kase tylko w unicredit......odpowiednik naszego Pkosa zuberek.
Odpowiedz
W Białej nie ma bankomatu bulbanku
Najbliższy jest w S.Brzegu, a w drugą stronę w Priseltsi
Odpowiedz
Nie wiem jaką masz kartę z żuberka, obsługa tegoż banku zapewniła moja osobę o możliwości dwóch wypłat gotówkowych w miesiącu nawet w innym bankomacie.
Odpowiedz
(05-07-2016,16:16:11)aekzal napisał(a): Nie wiem jaką masz kartę z żuberka, obsługa tegoż banku zapewniła moja osobę o możliwości dwóch wypłat gotówkowych w miesiącu nawet w innym bankomacie.

...KRAJOWYM!! (POLSKIM, ZNACZY SIĘ)
Odpowiedz
Nie tylko krajowy, za granicą również tylko w krajach unijnych.
Odpowiedz
Z notatnika podróżnika Big Grin

Sklepy:
Wg nas najlepszy (najlepiej zaopatrzony przy zachowaniu niskich cen) sklep w Białej, obok mięsny (ryby zresztą też):
https://www.google.pl/maps/@42.8750398,27.8854369,3a,63.3y,247.27h,86.08t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-XRToOcjFuOfyA7oFulpfg!2e0!7i13312!8i6656
Po drugiej stronie ulicy zaś jest rybny (nie ma go jeszcze na SV) z m.in. mrożoną cacą do samodzielnego montażu - polecamy! ;-)

Market Europa Plus w Obzorze - nic ciekawego i baaardzo drogo! Jedyne, co mają a czego nie znaleźliśmy w Białej to lód do napojów i "dania gotowe" - kebapcze/kjufte/czuszki itp.

Knajpy:
Starata Czeszma zaliczona, bardzo OK. Niestety, polecana tu Mechana (w bok od Czernomorki) wydaje się być nieczynną - ani wczoraj ani dziś nic tam się nie działo...
Polecana tu również Oriacha na w/w Czernomorce nas nie urzekła swoim menu - zresztą ogólnie knajpy i sklepy na Czernomorce mają za wysoki "podatek od deptaku".
Za to opisywane w wątku o Obzorze Teokli... Re-we-la-cja Heart  Klimatyczne miejsce, świetne żarełko, widzieliśmy (chyba?) właściciela w akcji przy stoliku obok - my na pewno jeszcze tam wrócimy! Cool

Plaża:
Byliśmy na południowej, zejście obok zjeżdżalni wodnej. Piasek (piasek? tłuczone muszle raczej... stopy prawie pocięte Angry ) koszmarny - reszta super Smile
Tłoku nie stwierdzono, woda cieplutka i przejrzysta (znacznie bardziej niż w Sv Vlasie). Faktycznie, trzy kroki i woda po szyję, ale to się potem utrzymuje na niemal tym samym poziomie przez 50 metrów - więc dla dorosłego nie jest to problem. Gorzej z dziećmi...  Ktoś pisał, że plaża tylko do południa, bo potem klif zasłania słońce - my schodziliśmy ok. 14 i jeszcze cała plaża była w słońcu. Ale koło 18 w ramach spacerów zeszliśmy głównym zejściem od Czernomorki i faktycznie, słońce kończyło się na granicy plaży i wody Cool

C.d.n.

PS.
Jak kto ma jakie pytanie, to postaramy się odpowiedzieć Big Grin
Odpowiedz
Saszka skoczcie do Goritsa mehana Pri Pancho, świetne jedzenie
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
(11-07-2016,22:05:29)peter napisał(a): Saszka skoczcie do Goritsa mehana Pri Pancho, świetne jedzenie

Pri Pancho będzie na 101% - po prostu po przeczytaniu dyskusji krytycznej na forum postanowiliśmy dać obsłudze szansę na odespanie po ewentualnym weekendowym weselu Big Grin  Więc może jutro, może pojutrze - ale na pewno niedługo!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości