Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bułgarska armia na starej fotografii
#1
Video 
Mali chłopcy lubią małe zabawki, duzi chłopcy nieco większe. Dzisiaj obejrzyjmy trochę fotografii bułgarskich pancerniaków. Jak wiadomo Bułgaria była satelitą osi, więc wyposażenie z czasów II Wojny raczej oczywiste.

Ale zacznijmy od czasów trochę wcześniejszych. Rok 1918, żołnierze i podoficerowie przy drewnianej, szkolnej wersji czołgu. Ciężko mi stwierdzić co to za model, ale po braku wieżyczki sądząc, jest to coś na kształt czołgu Mark IV, z tym że nie pasuje całkowicie płaski choć pod skosem pysk maszyny. Może ktoś wie? Albo to po prostu konstrukcja szkoleniowa i tyle Smile
[Obrazek: 4571.jpg]

Tu jeszcze wcześniej, brytyjska produkcja Austin-2, w służbie Rosjan. Auto zdobyto w czasie walk na froncie dobrudżanskim 17.11.1916. Na tym zdjęciu najprawdopodobniej widzimy dowódcę tego wynalazku i bułgarskiego oficera technika.
[Obrazek: 1542.jpg]

Tu mamy przejazd pojazdów opancerzonych Fiat Ansaldo (model CV33). Te malutkie konstrukcje zawsze wydawały mi się nieco groteskowe, ale koniec końców broń służy do zabijania, więc jak by nie wyglądały, nie są zabawne.
[Obrazek: 2729.jpg]

I jeszcze raz, zdjęcie z południowej Dobrudży, rok 1940
[Obrazek: 1581.jpg]

Rok 1941. Oficerowie wraz z żołnierzami na i przy czołgu Vickers. Ciężko określić, który to dokładnie model, ale wydaje mi się, że to wersja "6 ton"
[Obrazek: 2389.jpg]

Car Borys III w czołgu Skoda LT Vz. 35 - Pz.Kpfw 35(t). Najprawdopodobniej zdjęcie wykonano w czasie manewrów w 1941 roku.
[Obrazek: 4247.jpg]

Oficerowie w czasie manewrów w okolicach Nowej Zagory, rok 1942
[Obrazek: 2492.jpg]

Niemieckie czołgi przejeżdżające przez Bułgarię w czasie kampanii 1940 roku. Krótka lufa sugeruje model PzKpfw III Ausf. G
[Obrazek: 1579.jpg]

Kadeci szkoły wojskowej w Sofii na czołgu Pz.Kpfw. IV, rok 1944
[Obrazek: 4543.jpg]

Kolumna PzKpfw IV / Maybach T-4, Sofia grudzień 1944 roku.
[Obrazek: 4561.jpg]

"Pancerni myśliwi" "Przyczaj się, skocz i zniszcz" zdjęcie z ukończenie szkoła w Shumen, styczeń 1944 roku
[Obrazek: 2134.jpg]

Mam nadzieję, że Was zaciekawiło troszkę Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Photo Sofia na starej fotografii mastika_fan 9 9,703 12-11-2015,14:38:23
Ostatni post: mastika_fan

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości