Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie jechać?
Witam,

Od kilku dni obserwuje forum i postanowiłem się przywitać oraz zadać pytanko.

Chciałbym wyruszyć w tym roku do Bułgarii na wschodnie wybrzeże. Podróż będzie odbywała się samochodem przez Rumunię(tam nocleg - Gilau?).

Poszukuję miasta/miasteczka w którym nie tylko są klub nocne i plaże ale także coś do zwiedzenia. Myślę o Święty Włas ponieważ jeżeli znudziło by się małe miasteczko można ruszyć na Słoneczy brzeg. Jednak chciałbym żeby można było znaleźć jakiś klub do zabawy.
Wchodzi w grę również Primorsko albo inna nieznana mi miejscowość.

Chciałbym wynająć 2 pokoje/mieszkanie w pensjonacie/kwaterach na 4-5 osób. Ważna jest dla mnie odległość od morza i klimatyzacja :-)

Poszukuję kwater na airbnb (w Chrowacji z łatwością można tak znaleźć) jednak serwis chyba nie jest popularny w Bułgarii.

W poprzednim roku byłem w Chorwacji-Omis i były to najlepsze moje wakacje, smażing na plaży przeplatany z aktywnym wypoczynkiem (rafting, wspinaczka) był strzałem w 10.
Odpowiedz
pochivka.bg to dobry kierunek poszukiwań noclegów.
Odpowiedz
toudi - co do kwater to bgstay.com lub booking, lub jeśli wybierzesz miejscowość - to popatrz w relacje i pytaj osób które tam były

co do samego wyboru - Słoneczny i Vlas jak najbardziej spełniają twoje oczekiwania ( tylko tam naprawdę spodziewaj się tłumów ); popatrz Kranevo, czy raczej Albenę oraz Obzor ( jedna z największych dyskotek w BG) ; co do Primorska się nie wypowiadam ( ale zaraz reszta kumotrów się wypowie ) - nie byłem, ale od tej miejscowości na płd dla siebie już nic nie znajdziesz; a - no i Sozopol

w tych miejscowościach ( no może poza Kranevo ) będziesz miał nurkowanie, parasailing
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Poczytaj w tym dziale o podanych przez ciebie miejscowościach jak i innych.
Jest jeszcze dział z opisami pobytów tam też sporo się dowiesz.
Słoneczny dość głośno. Svety Vlas kwestia apartamentów - możesz nadziać się na dobrą ofertę ale położenie np. przy deptaku.
W Vlasie masz fajna dyskotekę przy marinie. W pobliżu masz i Słoneczny do zabawy i Neseber do zwiedzania. Z Neseberu możesz popłynąć wodolotem do Sozopola lub bliżej do Pomorie. Sozopol tez ma swój urok i jest co zobaczyć. W Pomorie muzeum soli i groby trackie (podobno rzymskie).
Minus to komunikacja z Słonecznego do Vlasu do północy, potem taxi lub piechotka a to spory kawałek (chodziłem). W samym miasteczku przy deptaku w paru tawernach graja i można potańczyć niestety około 23 cisza.
Możesz odwiedzić aquaparki, w pobliżu są dwa. Neseber oraz Słoneczny Brzeg
Miejsce wypadowe dość dobre. Plaże jak plaże nie porywają ze względu na dość duże ilości plażowiczów.
Odpowiedz
Sozopol to raczej kurort dla 40+, dyskoteki raczej w stylu dancingów.
Odpowiedz
No jeszcze Złote Piachy, tam też pełno młodzieży szukającej nocnych rozrywek.
pozdrawiam Smile
BG: 11;12;13;15;16;17
18;19 E; 20 PL; 21 AL, MK; 22 PL.
Odpowiedz
Odnośnie temperatur, gdzie panują najwyższe?

Ad. dyskotek, podczas pobytu w Chorwacji-Omis, brakowało chociaż jednej gdzie można się pobawić. Poza tym wypoczynek tam w małym nie przepełnionym miasteczku był wyśmienity. Co nam się podobało zorganizowaliśmy sobie wycieczki przeplatając plażing.

Peter: Na południu można znaleźć Stambuł i jedne z większych oceanariów :-) - tutaj ma plus te miasteczko + mniej turystów?

Sozopol i Złote Piaski- raczej sobie daruje
Odpowiedz
toudi - hehe no Stambuł tak, tylko, że raczej nie w BG

im dalej na płd tym cieplej - ale różnice nie są wielkie

Vlas będzie ok, tylko jak napisał aekzal w nocy po disco z S.Brzegu only taxi, ale to jest raptem 5 km - myślę, że w nocy 20 leva ( chyba zawyżyłem nieco ) na parę osób to kwota do przyjęcia
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Jak na pierwszy raz możesz spokojnie jechać do Vlasu.
Niestety fal raczej nie uraczysz, takie położenie miejscowości.
Plusem na plaży są też różne atrakcje wodne, pontony, banan, motorówka ze spadochronem, rowery wodne.
Lepiej szukaj noclegów na dole przy plażach, wtedy nie powinieneś być zawiedziony.
Tutaj przez dwa pobyty mieszkali znajomi, przed hotelem, tzn pomiędzy hotelem a plażą basen, z basenu schodkami bezpośrednie zejście na plażę. Wynajmowali przez booking od angoli.
Ja mieszkałem tutaj bo pojechałem na chybił trafił, na dodatek w piątek dotarłem do Vlasu.
Jeżeli Vlas to rezerwuj wcześniej, nie czekaj do wyjazdu.
Dla dwóch rodzin nie było wielkiego wyboru apartamentów. Pomimo wyzwania z powrotem do hotelu, bardzo miło wspominam tamten pobyt.
Odpowiedz
My jezdzimy od lat do Primorsko, przyszle lato tez juz zarezerwowane. Polecam! Spokojne miejsce, piekne plaze, mili ludzie! Dobre mojito i duzo fajnych knajpek do wyboru A na zwiedzanie to zawsze mzoecie sie wybrac gdzies po sasiedzku, np do Sozopola.
Odpowiedz