Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wino
#31
Co do win, które próbowałem TAM i warte są, polecenia, to:

1. wina z winiarni w Pomorie (Black Sea Gold), które rządzą lokalnie:
a) Villa Ponte (Cabernet Sauvignon & Syrah) - cena sklepowa 11-12 leva, w wytwórni 8,5 leva (jest sklep stacjonarny w winiarni w Pomorie)

b) Pentagram Merlot i Pentagram Cabernet Sauvignon (Blac Sea Gold Pomorie) - sklep 9 leva, wytwórnia bodajże 7 leva - seria niższa od "Villa", ale przyzwoita.

c) Cycle z winiarni Minkov Brothers, Cabernet Sauv., cena restauracyjna ok. 18 leva

d) Todoroff Mavrud (i inne czerwone od Todoroff) - wino łatwiej dostępne w okolicach północy od Varny, pochądzące z Tracji. Ale można je w okolicach Burgas kupić w Nesseberze w niektórych sklepach z winami. Cena Nesseberska 13-14 leva

Próbowałem również innych win (tylko czerwonych), ale te szczególnie przypadły mi do gustu.
Odpowiedz
#32
Dobre wino Bułgarskie i ser można kupić i u nas . I chyba miał pan wprowadzić Rakiję do oferty
http://www.winnybulgar.pl/kategoria/wina-bulgarskie/
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz
#33
Mówiąc szczerze nie znałem tego sklepu, ale kilka win stamtąd właśnie opisałem w moim poście i piłem je ledwie parę dni temu na wyjeździe, bo pochodzą z winiarni w Pomorie. I kilka jest NAPRAWDĘ dobrych. Problem w tym (mam nadzieję, że nikogo nie obrażam), że wina w tym sklepie, którego link Pan zamieścił są z baaaaaaardzo dużym narzutem.

Przeanalizujmy kilka przykładów (opisuję to, co piłem, czerwone, z wytwórni w Pomorie):
Pierwsze od góry: Seashell Cabernet Sauvignon - cena 29 PLN; cena producenta w Pomorie 4,86 leva (10,5 PLN), narzut prawie 200% - wino takie sobie, najniższa seria win czerwonych butelkowanych z tej wytwórni. Cana sklepowa 6,5 leva.

Niżej dwa wina El Mar - Merlot i Cab Sav - niezłe. Cena w sklepie internetowym 29 PLN, cena producenta 5,25 leva (narzut 157%). Sklep bułgarski obok hotelu: 7 leva. 

Podstrona 2: Pentagram Merlot i Cab Sav, seria o jeden w górę do poprzedniego - doooooooobre, naprawdę bez popeliny. Cena tu 33PLN, cena producenta 6,5 leva (narzut 135%), sklep obok hotelu 9 leva.

Podstrona 4: Villa Ponte Cabernet Sauvignon & Syrah - wino naprawdę godne polecenia, z ambicjami, ciemne, głębokie. Można powiedzieć że nim się wręcz "zapijałem" :-). Cena tu 37 PLN, cena producenta 8,5 leva (narzut 102%). Sklep stacjonarny w pomorie: 11,5 leva.

Żeby ktoś nie powiedział, że strzelam liczbami z sufitu, proszę sprawdzić na stronie producenta:
http://www.bsgold.bg/shop/%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BE

Rozumiem, że koszty transportu i wszystkie inne stałe, ale szczególnie na tych najtańszych winach narzut jest kosmiczny.

Jak miałbym wybrać Seashell Cabernet Sauvignon za 29PLN vs np. Pentagram Merlot za 33PLN, to przy tak małej różnicy cen na to pierwsze wino szkoda spojrzeć. Uwierzcie. Lepiej wydać 33PLN. Różnica jakościowa dwóch klas, cena prawie ta sama. Że o Villa Ponte za zaledwie 8 PLN więcej od najtańszego nie wspomnę...To tak, jakby za prawie tą samą kasę sprzedawać Skodę Fabię i Superba.

I w ogóle pamętajmy, że mówimy tu o kwotach za które Polak może kupić Chillijskie Cassilero del Diablo. Jak wypadnie w porównaniu z nim to najtańsze Seashell Cabernet Sauvignon za 29 PLN? Blado. Jak zatem wina z Bułgarii mają podbić nasz rynek? To najtańsze powinno kosztować max. 19 -20 PLN, żeby było uzasadnienie do jego kupienia.

Niemniej jednak dzięki za namiar.
Odpowiedz
#34
Idąc twoim toku myślenia- po cholera mam dawać zarobyć handlowców 20-30 złotych jak moge sobie kupić u chlopa za 5-6 zł za litr i zapewniam cie że będzie lepsze ot te z blyszcących etyketSmile
A dla koneserów- kupna winogrona i samemu zrobyć- to jest dopiero frajda.
W ubieglym tygodniu spotkalem kolega z podstawówki zamieszkaly w Kanadzie, który co roku kupuje winogrona z Kalifornij i robi wino dla przyjaciólSmile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#35
Tak wyjdzie , Akcyza , Transport , Polskie Banderole bo inaczej nie można sprzedawać i marża 25-30% może mniej
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz
#36
Jasne, to zrozumiałe, ale niezłe wino z innych krajów UE (i spoza) potrafi kosztować sporo mniej. A do importu spoza UE, jak rozumiem, jeszcze cło jakieś dochodzi.
Odpowiedz
#37
Na przykład w Niemczech w Lidlu włoskie winko Montepulciano kosztuje 1ojro 50 centów a u nas chyba z 12zł , i gdzie tu sprawiedliwość Sad
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz
#38
Dla smakoszy wina komercyjnego ... pomocnik - apka "vivino"
https://play.google.com/store/apps/details?id=vivino.web.app&hl=pl
Marcin
Odpowiedz
#39
Pisałem już o niej na 1 stronie. Fajna rzecz przydatna w sklepie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#40
Wczoraj w Biedronce kupilismy wino WITOSHA(czerwone wino deserowe slodkie).Alk.17%/750ml- cena 15.99zl.Bardzo dobre polecamy[Obrazek: 2345c2466197414945d7f258a586d43f.jpg]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak się robi wino domowe orlinezze 48 21,818 28-12-2020,18:57:10
Ostatni post: aekzal
  Wino - wątek wznowiony kusybox 1 2,543 09-08-2017,12:13:28
Ostatni post: peter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości